حسینی:

طرح دو طبقه کردن بزرگراه همت به زودی آغاز می شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر این که توسعه خط مترو در اتوبان همت به سمت غرب یک ضرورت جدی است، اظهار کرد: در صورتی که توسعه مترو نتواند بار ترافیک این محدوده را کم کند به توسعه ال آر تی یا دو طبقه کردن همت دست می زنیم.

 

به گزارش راه مبین به نقل از افکار، سید مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار شهری افکارنیوز  با اشاره به اظهار نظرها در مورد دو طبقه کردن اتوبان شهید همت یا ایجاد ال آر تی در این اتوبان خاطرنشان کرد: برای تصمیم گیری در مورد این اتوبان ابتدا باید دید به کدام بخش از همت در چه بازه زمانی نگاه می کنیم.

معاون شهردار تهران با اشاره به این که بسیاری از مسائل موجود در اتوبان همت حدفاصل بزرگراه امام علی (ع) به سمت اتوبان صیاد شیرازی است، گفت: از سوی دیگر این موضوع تا بزرگراه یادگار امام و تا حدودی شهید باکری ادامه دارد.

وی ادامه داد: در محل تقاطع مدرس – همت یا پل های فجر از یک سو یک بار عبوری وجود دارد و از سوی دیگر باری ترافیکی که می خواهد از همان بافت تغذیه کند و تبادل سفر داشته باشد.

حسینی در ادامه با اشاره به این که تفکیک این دو بار ترافیکی می تواند بهترین حالت را برای بزرگراه شهید همت رقم بزند، اذعان کرد: در این صورت آنهایی که می خواهد از محدوده پل های فجر تنها عبور کنند با آنهایی که در این محدوده توقف دارند، تفکیک می شوند.

همت در آینده نزدیک شلوغ تر است

معاون شهردار تهران با اشاره به بارگذاری های اداری، تجاری و درمانی در منطقه ۲۲ تهران گفت: این موارد نیز در زمان فعلی و در آینده نیازهای ترافیکی خاص خود را ایجاد می کند.

حسینی با اشاره به این که توسعه مترو در این بخش از ضرورت های جدی است، خاطرنشان کرد: در آینده احتمالا شاهد توسعه یکی از خطوط مترو از بزرگراه همت به سمت غرب خواهیم بود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه با اشاره به این که اگر ایجاد مترو در این بخش نیز پاسخگوی نیازها نباشد باید برای ادامه بار جمعیتی تدابیر دیگری اندیشید، گفت: این تدبیر می تواند ایجاد ال آر تی باشد یا دو طبقه کردن همت.در حال حاضر در مرحله طراحی مناسب ترین پروژه برای کاهش بار ترافیکی این بخش از شهر هستیم.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.