ابطحی

عضو فراکسیون ولایت مجلس:

ظاهرا موضوع قراردادهای نفتی فقط برای مردم محرمانه است

من به‌شدت معتقدم که باید دو تابعیتی بودن روسا و مدیران بررسی دقیق و تکمیلی شود، چرا که عقل حکم می‌کنددو تابعیتی ها نمی‌توانند و نباید در مسندهای حساس و تصمیم‌ساز نظام حضورداشته باشند.

 

به گزارش راه مبین به نقل از دانا، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی پیرامون موضوع مهم وجود افراد دو تابعیتی در بدنه دولت و نهادهای تصمیم‌ساز نظام همچون آقای دری اصفهانی فرد دستگیرشده به جرم جاسوسی در تیم مذاکرات هسته ای که خبرهایی مبنی بر دو تابعیتی بودن وی منتشرشده است، اظهار کرد: سؤالی از وزیر خارجه پیرامون بحث دو تابعیتی‌ها داشتیم که بر اساس پاسخ‌ها احتمال تحقیق و تفحصی از دولتمردان را خواهیم داشت.

سیدجواد ابطحی بابیان اینکه  من به‌طور دقیق اطلاعی از دو تابعیتی بودن دری اصفهانی دستگیرشده ندارم، ولی افراد دولتی دو تابعیتی وجود دارند، گفت: در هیئت دولت افرادی در مظان داشتن تابعیت دوگانه هستند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس تصریح کرد: معتقدم که باید دو تابعیتی بودن روسا و مدیران بررسی دقیق و تکمیلی شود، چراکه  عقل حکم می‌کند  دو تابعیتی نمی‌توانند و نباید در مسندهای حساس و تصمیم‌ساز نظام حضور داشته باشند.

وی افزود: بر همین اساس شاید بتوان در اصلاح قانون مدنی که مربوط به تابعیت‌ها هست، منع قانونی به‌کارگیری دو تابعیتی‌ها در نهادهای حساس نظام را مطرح کرد.

ابطحی با تأکید بر اینکه نمی‌توان همه دو تابعیت‌ها را مصداق نفوذی دشمن دانست، گفت: بلکه می‌توان گفت هر نفوذی می‌تواند دو تابعیتی باشد و این امر موجب می‌شود که ما مراقبت و محافظتی بیشتر داشته باشیم.

وی در ادامه به بحث قراردادهای نفتی  و پنهان‌کاری‌های صورت گرفته از سوی دولت اشاره و اذعان کرد: دیروز دولت اعلام کرده که همه بندهای مشکلدار جز یک مورد در قراردادهای نفتی اصلاح‌شده است.

عضو فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته من صبح امروز پیگیری کردم هنوز تغییرات لحاظ شده به رئیس مجلس ارائه نشده  و به تصویب نرسیده است ولی به لحاظ قانونی هم اجرای قراردادها توسط دولت خلاف نیست.

وی ضمن ابراز گلایه از رفتارهای دولت یازدهم در برابر  نمایندگان ملت، بیان کرد: محرمانه خواندن همه قراردادهای مهم چون قراردادهای خودروسازی و نفتی برای نمایندگان ملت و مردم ایران است ولی برای  شبکه‌های خارجی غیر محرمانه است و این رفتار درست نیست.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.