سالمی

امام جمعه شهریار:

عده ای خود را ملاک وحدت دانسته و هر حرفی که به مذاقشان خوش نیاید را می گویند «خلاف وحدت»/آقایان برای رسیدن به قدرت آب در آسیاب دشمن ریختند

امام جمعه شهریار گفت:کاری که دشمنان این مرز وبوم در روزهای گذشته مرتکب شدند، همانطور که رهبر معظم انقلاب اشاره داشتند، ترقه بازی بیش نیست، آن ها فکر کردند با این اعمال ننگین اراده مردم ما را در هم می شکنند و بر روی ملت تاثیر می گذارند، اما ابدا به مقصود و هدف خود نخواهند رسید.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، حجت الاسلام و المسلمین موسی سالمی امام جمعه شهریار ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت بخش و عبادی سیاسی جمعه که با حضور پر شور ملت مومن و اقشار مختلف مردم شهریار در مصلای امام خمینی این شهر برگزار شد، با اشاره به فرموده امام علی(ع) درباره «ظالم» و «مظلوم» گفت: امام علی فرمودند: «همیشه دشمن ظالم و یار مظلوم باشید»، این کوبنده ترین سخن علی(ع) است.

امام جمعه شهریار گفت:به این سخن گهربار باید توجه ویژه داشت، چرا که این جمله یعنی بی تفاوت نبودن شیعیان، یعنی انفعالی عمل نکردن شیعیان، یعنی بیداری شیعیان، حضرت علی(ع) با همین جمله به همه ما درس بیداری و شجاعت و درس فرق گذاشتن بین ظالم و مظلوم داد.بنا بر همین فرمایش، دیدگاه ما باید نسبت به ظالمین دیدگاه اخم و بغض بوده و نسبت به مظلوم یاری و کمک باشد و هر جایی که دستمان به ظالم نمیرسد باید شعار مرگ علیه آن سر بدهیم.

حجت الاسلام سالمی افزود: کاری که دشمنان این مرز وبوم در روزهای گذشته مرتکب شدند، همانطور که رهبر معظم انقلاب اشاره داشتند، ترقه بازی بیش نیست، آن ها فکر کردند با این اعمال ننگین اراده مردم ما را در هم می شکنند و بر روی ملت تاثیر می گذارند، اما ابدا به مقصود و هدف خود نخواهند رسید.

وی اضافه کرد: چندین عامل باعث به وجود آمدن چنین رخدادی شد از جمله، سفر رئیس جمهور ملعون آمریکا به عربستان و زد و بندی که آن ها با هم داشتند گرچه این زد و بند یکی دو روزی بیشتر دوام نداشت و خودشان به جان هم افتادند. همچنین، پیروزی های پی در پی رزمندگان ما در عراق و سوریه در مقابل داعشیان ملعون، این پیروزی های شکوهمند دل آن ها را به درد آورد و قصد سرپوش گذاشتن بر روی این پیروزی ها را داشتند و به همین خاطر کار را به اینجا کشاندند تا ذهن مردم از آن پیروزی ها غافل شود ، فکر کردند با چنین حرکات مردم ما را تحت تاثیر قرار می دهند.

سالمی بیان کرد: بنده از عوامل امنیتی کشور تشکر و قدردانی می کنم، دهها ترور و موارد این چنین طی سالیان اخیر در کشور خنثی شد، چندین سال است که دشمنان در حال برنامه ریزی برای چنین اقدامات شومی هستند، همین حرکت اخیر آن ها برای روز رحلت امام خمینی(ره) بوده است اما در آن روز موفق نشدند آن را عملی کنند.

وی ادامه داد: این تیزبینی عزیزان امنیتی و مردم عزیز ما است، این ها عمق ضعف و بزدلی آن ها را نشان می دهد پس لازم است هر چه می توانیم مسائل امنتیتی کشور را تقویت کرده وبودجه های امنیتی و نظامی کشور را ارتقا دهیم،

امام جمعه شهریار افزود: وقتی عده ای می گویند «مرگ» باید از شعارهای ما کنار رود یعنی بغض ما از دشمنان باید کنار رود سوال من این است، آیا دشمن کنار رفتنی است؟ وقتی قرآن می فرماید شیطان قسم خورده ما تا روز قیامت است، یعنی تا روز قیامت دشمنی دشمنان پابرجا است، پس ما چگونه می توانیم این مرگ ها را کنار بزنیم؟ تا ابد مظلوم و ظالم وجود دشته و تا ابد شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر ظالمین نیز وجود خواهد داشت. ما در زیارت عاشورا ظالمین را تا روز قیامت نفرین می کنیم، پس مرگ بر آمریکا هم تا روز قیامت وجود دارد.

وی افزود: عده ای نگویند این تریبون وحدت بخش است و حرف هایی را نباید از طریق آن بیان کرد، گویا عده ای در کشور خودشان را ملاک وحدت احساس کرده و هر حرفی زده شود و به مذاق آن ها خوش نیاید، می گویند این اقا حرف های بر خلاف وحدت زده است.

سالمی ادامه داد: بنده هفته قبل عرض کردم تریبون وحدت بخش آن تریبونی است که از آن تریبون حرف امام خمینی(ره) و حرف مقام معظم رهبری زده شود، تریبون ها هر وقت به این صورت بود تریبون وحدت بخش است اگر غیر از این بود غیر وحدت بخش است. رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند عده ای به دهه شصت حمله کرده و گفتند فلانی عامل اعدام هزاران نفر از افراد مملکت ما بوده است، ایشان فرمودند مثل اینکه جای قاتل و مقتول را عوض کردند، با این سخنان به اعدامیون آن سال ها ترحم کردند. همان تروریست ها و منافقینی که تاکنون ۱۷ هزار افراد مملکت ما را ترور کردند، آن ها شدند مظلوم و آن هایی که اعدام آن ها را صادر کردند شدند ظالم.

حجت الاسلام سالمی ادامه داد: عده ای برای کسب قدرت، آب در آسیاب دشمن و منافقین و تروریست ها ریختند، مقام معظم رهبری فرمودند حکم منافقین که اعدام شدند، حکم آن ها توسط خمینی کبیر(ره) صادر شده است همچنین امام خمینی(ره) فرمودند رحم بر چنین محاربینی ساده اندیشی است، این ها عین کلمات امام است.

سالمی افزود: عده ای قانون اساسی را کنار گذاشته و دست جلوی بیگانه دراز کردند و  این عین ذلت است. رهبر فرمودند نظام آموزشی کشور نباید در بیرون از کشور نوشته شود، شما طرح تحول بنیادین را عمل نکردید آن وقت سمت سند ۲۰۳۰ می روید. چرا باید نظام آموزشی ما را ۴ نفر در یونسکو بنویسند، این عین حرف رهبر است، درست ده روز قبل از مطرح شدن چنین سخنانی، آقا چنین فرمایشاتی را مطرح کردند بعضی ها عملا حرف آقا را کنار گذاشته و سخنان رهبر را توجیه کردند. گفتند ما در این ۴ سال پیگیری خواهیم کرد و ادامه می دهیم. اینکه ما می گوییم عده ای فقط می گویند ولایت فقیه اما پشت آقا نیستند، معنی اش همین است.

وی گفت: ممکن است عده ای بازهم به مذاقشان خوش نیاید و بازهم بگویند در تریبون نماز جمعه شهریار حرف خلاف وحدت گفته شده است، اگر نظر آقایان این است پس فرمایشات رهبر ما نیز خلاف وحدت است، ما تمام حرفمان این است شما حرف رهبر را گوش نمی دهید.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.