آصفی:

عصبانیت ترامپ به خاطر پیروزی های ایران است

حمیدرضا آصفی در واکنش به خروج آمریکا از برجام گفت: به‌نظر من، ما به‌جای چشم‌دوختن به غربی‌ها باید توانمندی‌های داخلی خود را تقویت کنیم و قدرت اقتصاد داخلی خود را افزایش بدهیم.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از مشرق،  حمیدرضا آصفی سخنگوی وزارت امور خارجه دولت اصلاحات با اشاره به خروج رسمی آمریکا از برجام، گفت: خروج رسمی آمریکا از برجام شدیدترین اقدامی بود که آمریکایی‌ها می‌توانستند با برجام داشته باشند گرچه دولت آمریکا پیش از این نیز به برجام پایبند نبوده اما باید گفت که این اقدام اعتبار و حیثیت بین‌المللی آمریکا زیر سؤال برده است.

وی با بیان اینکه، آمریکا از پیروزی‌های مکرر ایران در منطقه و شکست‌های پی‌درپی برنامه‌های منطقه‌ای خود عصبانی است، تصریح کرد: ترامپ، از شکست برنامه‌های آمریکا در منطقه عصبانی است و ایران و جریان مقاومت را عامل اصلی شکست‌های خود می‌داند؛ آمریکا حامی اصلی تروریزم در منطقه است و حمایت آمریکا از رژیم سعودی و رژیم صهیونیستی مصداق حمایت آمریکا از تروریزم است.

سخنگوی وزارت امور خارجه دولت اصلاحات، شکست داعش در سوریه و عراق را موجب عصبانیت ترامپ دانست و تصریح کرد: آمریکا، منطقه خاورمیانه را به انبار باروت تبدیل کرده و با حمایت از داعش زمینه کشتار مردم منطقه را فراهم کرده و به همین دلیل است که مردم منطقه دست رد به سینه آمریکایی‌ها می‌زنند؛ از طرفی، آمریکا، حزب‌الله لبنان را تروریست معرفی می‌کند اما مردم لبنان با رأی بالا به جریان حامی حزب‌الله، موفقیت بزرگی را به این جریان در انتخابات پارلمانی حزب‌الله هدیه می‌دهند که این موارد است که ترامپ را عصبانی کرده است.

آصفی با بیان اینکه، باید صبر کرد و منتظر واکنش و تصمیم اروپا بود، گفت: باید دید در دیدار آتی مقامات اروپا با ایران، چه تصمیمی گرفته خواهد شد؛ اروپا باید از اعتبار خود حمایت و در مقابل آمریکا مقاومت کند. اینکه جمهوری اسلامی چه تصمیمی خواهد گرفت ممکن است به تصمیم غربی‌ها بستگی داشته باشد باید دید که اروپا آیا می‌تواند از برجام حراست کند یا نه.

سخنگوی وزارت امور خارجه دولت اصلاحات با بیان اینکه، "اکنون نباید زمان را از دست بدهیم"، گفت: به‌نظر من، ما به‌جای چشم دوختن به غربی‌ها باید توانمندی‌های داخلی خود را تقویت کنیم و قدرت اقتصاد داخلی خود را افزایش بدهیم تا بتوانیم خود را در مقابل تحریم‌ها قدرتمند کنیم.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.