نماینده ولی فقیه

فتنه خطرناک ۸۸ نباید از یادها برود

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: نباید بگذاریم فتنه خطرناک سال ۸۸ تبدیل به یک واقعه تاریخی شود و از یادها برود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از مهر، اجلاسیه اساتید و نخبگان بسیجی حوزه های علمیه تهران، با حضور حجت الاسلام محمد حاجی صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، حجت الاسلام عبدالعلی گواهی مسئول سازمان بسیج اساتید و جمعی از اساتید و نخبگان بسیجی صبح امروز برگزار شد.  

حجت الاسلام محمد حاجی صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در این مراسم گفت: علما وارث ماموریت های پیامبر و ائمه اطهار در جامعه هستند.

وی ادامه داد: فلسفه وجودی روحانیت انجام سه ماموریت از سوی پیامبر اکرم(ص) است، اول اینکه دین خدا سخنران دارد. بعد از پیامبر و ائمه اطهار روحانیت این وظیفه را دارند، وظیفه دوم روحانیت دفاع از دین خدا در برابر هجمه هاست تا دین آسیب نبیند.

حاجی صادقی ماموریت سوم روحانیت را اداره جامعه دینی و راهبری مردم دانست و افزود: روحانی که می خواهد این سه مهم را به پیروی از پیامبر و ائمه اطهار انجام دهد باید دین را آنچنان که هست بشناسد و حوزه های علمیه باید طلاب را دین شناس پرورش دهد، حوزه ها باید تغییرات و تحولاتی را ایجاد کنند تا مطالبات مقام معظم رهبری از حوزه برآورده شود.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: روحانیون باید معاینه درستی از خطرها و دشمنی ها و فتنه ها داشته باشند و بدانیم بزرگ ترین خطری که دین خدا را تهدید می کند چیست و در چه حوزه ای باید فعالیت کنیم.

وی افزود: خطرناک ترین تهاجمی که روحانیت برای مقابله با آن برنامه داشته باشد، دفاع در برابر فتنه است؛ زیرا کار فتنه، بردن روشنایی و خاموشی چراغ بصیرت است تا کار تشخیص را حتی از علما بگیرد، تاریخ اسلام نیز همواره با فتنه روبرو بوده و در برخی اوقات موفق شد تا جایی که مجاهدان راه پیامبر(ص) امام حسین(ع) را به شهادت رساندند.

حجت الاسلام حاجی صادقی اظهار داشت: امروز دشمن به این جمع بندی رسیده که اسلام را جز مسلمانان و انقلاب اسلامی را جز مردم ایران نمی توانند از کار بیندازند.  

وی در ادامه به تشریح فتنه های تاریخ انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی از همان آغاز با فتنه روبرو بوده و در همان ابتدا یک مرجع تقلید در جریان حزب خلق مسلمان رو به روی انقلاب ایستاد. در دهه شصت فتنه های دیگری چون بنی صدر و قائم مقام را داشتیم که با فتنه قائم مقام امام(ره)، حاصل عمر ایشان را در مقابل او و انقلاب اسلامی قرار داده اند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه خطرناک ترین فتنه تاریخ انقلاب اسلامی را فتنه ۸۸ و گفت: فتنه سال ۸۸ حاصل تجارب چند ساله بود. آن ها می گفتند چرا ما همه کار کردیم اما انقلاب شکست نخورده است؛ در حالی که انقلاب از اسلام بزرگ تر نیست و اسلام با فتنه دشمنان به جایی رسید که امام حسین(ع) و امام حسن(ع) را مسلمانان به شهادت رساندند.  

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی به این نتیجه رسیدند دلیل انحراف اسلام بعد از پیامبر این بود که بعد از پیامبری کسی روی کار آمد که از جنس پیامبر نبود اما در انقلاب اسلامی ایران بعد از امام خمینی(ره) کسی از جنس ایشان روی کار آمد و جلوی انحراف و فتنه ها را گرفت.

حجت الاسلام حاجی صادقی تصریح کرد: دشمنان به این نتیجه رسیدن که امت بی ولایت حیات و خطری ندارد و امام بی ولایت و امت اقتدار ندارد و امت با ولایت شکست ندارد. آن ها در سال ۸۸ نتیجه گرفتند و نقطه اتصال امت و ولایت را هدف قرار دادند که با درایت و رهبری رهبر انقلاب نتوانستند نتیجه بگیرند.

وی در ادامه تاکید کرد: نباید بگذاریم فتنه خطرناک سال ۸۸ تبدیل به یک واقعه تاریخی شود و از یادها برود.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به ریشه های فتنه سال ۸۸ اظهار داشت: این فتنه سابقه ۱۰ ساله داشت و حاصل سال ها فکر و تجربه بود. «مک کین» در سال ۱۳۸۸ در کنگره آمریکا گفته بود ما با جنبش سبز انقلاب اسلامی ایران را از بین می بریم.

حجت الاسلام حاجی صادقی روز ۹ دی را روز تجلی ولایت فقیه در جامعه دانست که توانست فتنه را با شکست روبه رو کند و تصریح کرد: در فتنه دشمنان به این نتیجه رسیدند که یگانه راهی که می تواند انقلاب اسلامی را متوقف کند، تعامل است، علما و حوزه های علمیه باید به مقابله با فتنه دشمنان بروند.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.