خاتمی

تجربه فتنه ۸۸ عبرت انگیز است/چراغ راه انقلاب «ولایت» است

امام جمعه موقت تهران گفت:در زمان پیروزی انقلاب اسلامی سازمان مجاهدین خلق یا همان منافین دست به اقدامات خرابکارانه ای زده و برای یک یا دوسال میدان داری کردند. متاسفانه بسیاری از حرکات و اقدامات فتنه گران سال ۸۸ مشابه با منافقین بود، منافقین با امام درگیر شدند فتنه گران با مقام معظم رهبری، منافقین و فتنه گران دروغ گفتند،فتنه انداختند،ترور کردند.

به گزارش پایگاه خبری راه مبین آیت الله خاتمی امام جمعه موقت تهران و سخنران مراسم گرامیداشت حماسه نهم دی در مسجد امام علی (ع) شهر اندیشه با اشاره به نقش مردم در برچیده شدن بساط فتنه گران سال ۸۸ گفت: به راستی که ما مردم بصیر و بیداری داریم که می دانند چگونه و چه وقت در صحنه حضور انقلابی داشته باشند.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد:آمریکا اگر می دانست قرار است انقلاب ما چهل ساله شود با دخالت نظامی مانع از عملی شدن چنین موضوعی می شد. قطعا خداوند متعال پیروزی را به سبب صداقت و اخلاص مردم به ما ارزانی داشت.
آیت الله خاتمی افزود:در زمان پیروزی انقلاب اسلامی سازمان مجاهدین خلق یا همان منافین دست به اقدامات خرابکارانه ای زده و برای یک یا دوسال میدان داری کردند، متاسفانه بسیاری از حرکات و اقدامات فتنه گران سال ۸۸ مشابه با منافقین بود، منافقین با امام درگیر شدند فتنه گران با مقام معظم رهبری، منافقین و فتنه گران دروغ گفتند،فتنه انداختند،ترور کردند.
خاتمی بیان کرد:هرچه امروز از داعش می شنویم همان روزها از داعش های وطنی یعنی منافقین می شنیدیم، منافقین در پایان کار خود در سال ۷۲ دسته گل را در حزب جمهوری از ما گرفتند،مقام معظم رهبری را رز مسجد ابوذر ترور کردند،شهید رجایی و شهید باهنر را از ما گرفتند، اما بازهم هوشیاری و بصیرت مردم این فتنه را کور کرده و سفره منافقین را برچید.

آیت الله خاتمی با اشاره به دوران دفاع مقدس گفت : هرچه از این دوران بگوییم کم گفته ایم چرا که دفاع مقدس یک گنجینه است و قصه آن قصه مصاف ایران با پنج بعلاوه یک بود ، امریکا فرانسه و المان لجستیک عراق را تامین میکردند و ما با دنیا در حال جنگ بودیم اما باز هم بصیرت و شجاعت شما مردم باعث شد صدامی که قصد داشت ایران را سه روزه تسخیر کند از صحنه جنگ کنار رود.
خاتمی افزود: حماسه ۹دی باید در کتاب های درسی آورده شده تا نسل های بعدی بدانند گذشتگان چگونه شجره انقلاب اسلامی را آبیاری کرده اند،حماسه ۹دی را نمیتوان بصورت شعاری شناخت ، شناخت حماسه ۹دی بدون شناخت فتنه ۸۸ امکان پذیر نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: فتنه ۸۸ دو بخش دارد بخش اول آن که بخش اجرایی است شامل اردوکشی خیابانی، اغتشاشات و آشوب هاست ، اغتشاش گران به پایگاه بسیج آزادی حمله ور شده و چند پاسدار را به شهادت رساندند بطوری که شهید همدانی طی صحبتی به بنده اعلام داشت ما تعداد زیادی جانباز نخاعی فتنه داریم.
آیت الله خاتمی گفت: اغتشاش گران به مسجد لولاگر در تهران حمله ور شده و آن را به آتش کشیدند که هنوز هم این مسجد بطور کامل ترمیم نشده است، آنها عکس امام را به آتش کشیده و روز عاشورای ۸۸ را به میدان جنگ تبدیل کردند.
وی افزود:بخش دوم فتنه ۸۸ موضوع طراحی و مهندسی فتنه بود و اینکه آشوبگران به دنبال اجرایی شدن چه اهدافی بودند ، اولین هدف آنها شکستن ابهت ولایت بود اما مقام معظم رهبری در ابتدا با آنها مدارا کرده و اعلام داشتند اعلام نتایج انتخابات را ۵روز به تاخیر انداخته و ۱۰ درصد آراء در کل کشور را بازشماری کنید ، اما این نافهم ها نمیدانستند ما مقام معظم رهبری را جانشین امام زمان خود میدانیم.
خاتمی گفت: دومین هدف آنها براندازی نظام ولایی بود، اما دشمنان بدانند ۴۰سال است در خواب و خیال بسر میبرند، قطعا این جماعت برای سال ۹۸ هم خواب و خیال هایی دارند ولی  آنها این آرزو را به گور میبرند، بنده تردیدی ندارم که آشوبگران از غرب خط میگیرند چراکه وزیر خارجه آمریکا صراحتا میگوید ما بدنبال براندازی حکومت انقلابی ایران هستیم.
امام جمعه موقت تهران افزود: سومین هدف آشوبگران نشان دادن چراغ سبز به بیگانگان بود.به همین دلیل هم در آن دوران اوباما صراحتا نام موسوی را اعلام کرده و از او حمایت کرد. آشوبگران قصد داشتند اعلام کنند ما معترضین کسانی هستیم که میتوانیم اهداف امریکا را در ایران عملی کنیم. همه ی ملحد ها و خدانشناس ها به حمایت از فتنه گران آمدند و اینجاست که حماسه ۹دی خودش را نشان میدهد.
آیت الله خاتمی در پایان خاطر نشان کرد: تمام نیروهای نظامی ما در ایام فتنه ۸۸گل کاشته اند اما قطعا هیچ چیزی مثل حضور مردم نمیتوانست سفره ی فتنه گران را جمع کرده و به همین دلیل است که رهبر از حماسه ۹دی بعنوان حماسه ماندگار یاد میکند،جوان ها بدانند چراغ راه، ولایت است.

اندیشه

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.