فراز و نشیب‌های انتخاب شهردار در صباشهر / یک بام و دو هوای فرمانداری شهریار در ماجرای شهردار صباشهر

با عزل امیر کریمی توسط شورای شهر صباشهر به‌دلیل عدم سکونت در محل خدمت، کش و قوس‌هایی برای تصدی مسئولیت مدیریت شهرداری صباشهر شهرستان شهریار به‌وجود آمد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تهران نیوز، پس از عزل امیر کریمی شهردار سابق صباشهر توسط شورای این شهر، اتفاقات جدیدی در اینباره رخ داد به‌طوری که زمزمه‌هایی از انتخاب فردی به نام نادر روحی به‌عنوان جایگزین وی به میان آمد و حتی شورا نسبت به آن رأی‌گیری کرد.

اما این پایان ماجرا نبود و کمیته تطبیق فرمانداری شهریار این پیشنهاد را رد کرده و فرماندار شهریار رسماً ادامه کار امیر کریمی را به‌عنوان شهردار صباشهر اعلام کرد.

در نهایت مهدی صمدی‌زاده به‌عنوان سرپرست شهرداری صباشهر منصوب و این ماجرا ابعاد تازه‌تری به خود گرفت.

در همین راستا نورالله طاهری فرماندار شهرستان شهریار در جمع خبرنگاران از اجرای قانون و بررسی کمیته تطبیق درباره احراز شرایط و صلاحیت شهردار شدن افراد سخن به میان آورد و گفت: این قانون است که مشخص می‌کند فرآیند به چه صورتی پیش برود و نظر کمیته تطبیق لازم الاجراست.

حال سئوال از فرماندار شهرستان شهریار این است که چرا تاکنون نسبت به منع قانونی حضور امیر کریمی در تصدی منصب شهردار صباشهر به‌دلیل عدم سکونت در محل خدمت تذکر داده نشده و اقدامی صورت نگرفته و اگر عدم سکونت وی در محدوده کاری موجب عزل وی شده است چرا تا قبل از اقدام شورا برای عزل وی، فرمانداری به‌عنوان مجری قانون و دستگاه حاکمیتی و نظارتی این مسئله را پیگیری نکرده است و اگر شرایط احراز تصدی مدیریت شهرداری‌ها سوابق مدیریتی خاصی است چرا تاکنون امیر کریمی با رزومه موجود در سایت شهرداری صباشهر در این پست ابقاء شده و ادامه کار داده است که بهتر است جناب فرماندار این موضوع را برای مردم صباشهر روشن کند.

شهردار صباشهر
از طرفی امیر کریمی در سوابق خود مدیر دفتر نماینده مجلس دوره دهم در شهرستان شهریار یعنی محمودی شاه نشین را یدک کشیده و این شائبه به وجود آمده است که با اتمام دوره نمایندگی محمودی شاه نشین، افراد منصوب به وی نیز از قدرت لازم برخوردار نبوده و نزاع سیاسی ادامه خواهد داشت.

اقدام شورای صباشهر در بیان منع قانونی عدم سکونت شهردار در محل خدمت درست بوده اما امیدواریم مردم فهیم صباشهر قربانی این موضوع نشده و خدمت رسانی شایسته‌ای را برای آنان شاهد باشیم.

شبکه خبری تهران نیوز این حق را برای مسئولینی که نامشان در این خبر آمده است قائل است تا پاسخ خود را در این ارتباط اعلام کنند و این رسانه آن را منتشر کند.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.