فرانسه

فرانسه بازهم در امور داخلی ایران دخالت کرد

وزارت امورخارجه فرانسه در اقدامی مداخله جویانه خواستار ارائه توضیحات درباره مرگ یک زندانی ایرانی شد که به علت بیماری کبدی در زندان جان باخته است.

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از افکار،  وزارت امورخارجه فرانسه با انتشار یک بیانیه مدعی شد که وحید صیادی نصیری به دلیل فعالیت‌های سیاسی‌اش به زندان افتاده بود که در اعتراض به بازداشت خود دست به اعتصاب غذا زده و مرگ ناشی از این مسئله بوده است.

وزارت امورخارجه فرانسه در بیانیه مداخله جویانه خود خواستار ارائه توضیحات درباره مرگ وی و برقراری عدالت در این پرونده شد.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که یک مقام آگاه در ایران با اعلام خبر عضویت «وحید صیادی نصیری» در گروهک تروریستی تندر، علت دستگیری وی را برنامه‌‌ریزی برای انجام اقدامات ایذایی اعلام کرد.

این مقام آگاه به افزود: وحید صیادی نصیری اولین بار در سال ۹۴ در استان البرز به اتهام عضویت در گروهک تروریستی تندر و برنامه‌‌ریزی برای اقدام ایذایی دستگیر و به ۵ سال زندان محکوم شد.

وی همچنین گفت: نامبرده با سپری کردن یکسال و نیم از مدت محکومیت، مشمول عفو رهبری شد و در اواخر سال ۹۶ آزاد شد. متأسفانه، وی پس از آزادی، مجدداً با اسامی مستعار «آرش صیادی» و «شاپور ذوالاکتاف» شروع به همکاری با گروهک تروریستی تندر کرد که با توجه به برنامه‌ ریزی گروهک برای اقدامات انفجاری در تاریخ ۱ /۵/ ۹۷ در قم دستگیر و به زندان منتقل گردید. نامبرده به علت بیماری کبدی به بیمارستان اعزام و علی‌رغم تلاش پزشکان، در بیمارستان پس از هفت روز در مورخ ۲۱ / ۹/ ۹۷ جان باخت.

گروهک تروریستی تندر (انجمن پادشاهی) چندین سال است که به دنبال اقدامات تروریستی در ایران است. اغلب این برنامه‌ ریزی‌‌ها با تلاش‌‌های دستگاه‌‌های اطلاعاتی مهار شده است. در یکی از اقدامات تروریستی گروهک،حسینیه سیدالشهداء شیراز منفجر شد که طی آن ۱۴ نفر شهید و ۲۱۰ نفرزخمی و مجروح شدند. سرکرده این گروهک که مسئولیت این اقدام تروریستی را بر عهده گرفت، در آمریکا مستقر است. این گروهک که همچنان به تبلیغ و طرح‌‌ریزی برای اقدامات تروریستی در ایران مشغول است، با صدور بیانیه‌‌ای بر عضویت وحید صیادی در گروهک تأکید و ایران را به اقدامات تروریستی تهدید کرده است.

لازم به ذکر است که علی‌رغم صدور حکم جلب بین‌‌المللی (وانتد قرمز) برای سرکرده این گروهک تروریستی، آمریکا اقدامی برای استرداد و توقف فعالیت‌‌های وی نکرده است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.