حیدری

حیدری:

فعالیت فرمانداری ها برای برگزاری مراسم اربعین ۹۷

مدیر کل مرزی وزارت کشور گفت: برای برگزاری مراسم اربعین سال ۹۷ برای اولین بار فرمانداری‌ها در شهرستان‌ها فعال شده‌اند و شرح وظایفی مانند آنچه در استان‌ها به استانداران محول شده است را انجام خواهند داد، بیشتر کار ستاد اربعین در شهرستان‌ها نظم و انضباط بخشی به اعزام زائران و نیز جمع آوری کمک‎های مردمی برای این مراسم برزگ است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  شهریار حیدریبا اشاره به راه اندازی ستاد‌های شهرستانی مراسم  اربعین برای اولین بار در کشور اظهار داشت: برای برگزاری مراسم اربعین، دو ساختار تعریف کرده‌ایم که یکی از آن‌ها شرح وظایف کارگروه‌های زیر نظر ستاد مرکزی است.

وی با بیان اینکه ۱۲ کارگروه زیر مجموعه ستاد مرکزی اربعین مشغول به فعالیت هستند، افزود: همه ۱۲ کارگروه هم اکنون فعال هستند و به صورت مستمر جلسات و برنامه‌هایی را برای اجرای باشکوه مراسم اربعین سال ۹۷ دردست اقدام دارند.

مدیر کل مرزی وزارت کشور با اشاره به اینکه از امسال ستاد شهرستانی مراسم پیاده روی اربعین آغاز به کار می‌کند، تصریح کرد: رئیس ستاد اربعین در استان‌ها، استانداران هستند که دبیرش هم بنا به تشخیص استاندار انتخاب می‌شود. در استان‌ها نیز ۱۰ کارگروه زیر مجموعه ستاد استانی اربعین مشغول به فعالیت هستند. تا سال گذشته ۸ کارگروه بودند که امسال ۲ کارگروه به آن‌ها اضافه شده‌اند که هر کدام از آن‌ها شرح وظایف مشخصی دارند.

حیدری اضافه کرد: برای برگزاری مراسم اربعین سال ۹۷ برای اولین بار فرمانداری‌ها در شهرستان‌ها فعال شده اند و شرح وظایفی مانند آنچه در استان‌ها به استانداران محول شده است را انجام خواهند داد، بیشتر کار ستاد اربعین در شهرستان‌ها نظم و انضباط بخشی به اعزام زائران و نیز جمع آوری کمک‎های مردمی برای این مراسم برزگ است.

حیدری یادآور شد: با راه‌اندازی ستاد اربعین در شهرستان‌ها سعی شده تا اعزام زائران به مراسم پیاده روی اربعین در یک سطح وسیع و با برنامه به صورت یک زنجیره عمل کند.

 

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.