امیرعبداللهیان

امیرعبداللهیان:

فلسطین تنها از راه مقاومت می تواند حقوق خود را محقق کند

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین‌الملل ضمن انتقاد از تلاش اعراب برای عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی، تأکید کرد، درگیریهایی که تروریسم تکفیری ایجاد کرده به سود هیچ طرفی در منطقه نیست.

 

به گزارش راه مبین به نقل از مشرق،  «حسین امیر عبداللهیان» دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین‌الملل اظهاراتی را درباره ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین و مواضع برخی از کشورهای جهان اسلام در قبال آرمان فلسطین مطرح کرد.

امیر عبداللهیان در گفت و گو با شبکه خبری «المیادین» تأکید کرد که حمایت از رژیم صهیونسیتی در دوره همه روسای جمهور آمریکا در حد اعلای خودش انجام شده است، اما این اجلاس در خصوص اعلان حمایت قوی از فلسطین پیام مهمی را خواهد داشت.

وی با انتقاد از تلاش برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی، تصریح کرد که در کنار این معضل میتوان به اتحاد دو روی سکه تروریست، یعنی تروریست صهیونسیت و تروریسم تکفیری در منطقه اشاره کرد.

این مسئول ایرانی با اشاره به اینکه این تروریستها منطقه را به آشوب کشیدند و درگیریهای تصنعی را در منطقه به وجود آورده اند، اظهار داشت، این مسئله به نفع هیچ طرفی در منطقه حتی عربستان سعودی نیست و تنها اسرائیل را خرسند میکند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین‌الملل درباره بحرین نیز خاطر نشان کرد: «مایه تأسف است که مردم بحرینی که با روش­های کاملا دموکراتیک مطالبات خود را از حکومت آل خلیفه پیگیری می­کنند مواجه شوند با اینکه هیئتی از اسرائیل به بحرین سفر میکند. این برای منطقه قابل قبول نیست که عربستان سعودی که باید نقش سازنده در قبال شرایط پیچیده کنونی منطقه ایفا کند، هیئتی را به تل آویو ارسال کند  ارتباط با رژیم صهیونسیتی در دستور کار حاکمان عربستان صعودی قرار بگیرد. این اجلاس در سوی مقابله با عادی سازی روابط برخی کشورها با رژیم صهیونسیتی حتما پیام قوی را خواهد داشت و ما فکر میکنیم مسئله فلسطین و موضوع قدس شریف، ظرفیت این را دارد که جهان اسلام بار دیگه با صدای بلند و با وحدت همه­ی گروه­های سیاسی و همه فرق و مذاهب حول مسئله فلسطین اتفاق کنند و از بازی تروریسم تکفیری که در وارای آن محور آمریکا و رژیم صهیونسیتی قرار دارد، فاصله بگیریم».

وی ادامه داد: «این اجلاس فرصتی است که همه­ی گروههای فلسطینی اعم از فتح، حماس، جهاد اسلامی و سایر فصایل فلسطینی به موازات حضور هیئت­های متنوع پارلمانی و برخی از شخصیت­های سیاسی و اندیشمندان جهان اسلام و همچنین ده­ها NGO حامی فلسطین در اروپا، آمریکا و سایر کشورهای جهان، از ابعاد مختلف موضوع کمک به مردم فلسطین را مورد بررسی قرار دهند».

امیرعبداللهیان درباره نقش تهران نیز اظهار داشت: «جمهوری اسلامی ایران در سطح سیاسی و میدانی راهکار بسیار روشنی را ارائه کرده است؛ راهکار ایران در سطح سیاسی برگزاری رفراندم با حضور همه ساکنان اصلی سرزمین فلسطین است، اعم از یهودی، مسیحی و مسلمان و توجه به نظر و رأی آنها نسبت به مسیر و سرنوشت خودشان در سطح میدانی. جمهوری اسلامی ایران معتقد است که تنها راه احقاق حقوق مردم فسلطین، مقاومت در برابر رژیم صهیونسیتی است، و فلسطین باید در مسیر مقاومت قوی عمل کند».

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین‌الملل در ادامه تصریح کرد، جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی در ایران یک پیام بسیار قوی به دنیا مخابره کرد که به رویکرد مقاومت و مبارزه با اسرائیل به عنوان غده سرطانی و رژیم نامشروع در منطقه بازمیگردد. طبیعی است از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون، به دلیل عدم تغییر این رویکرد از سوی جمهوری اسلامی ایران، دشمنان مسیر اعمال فشار بر اسلام را در پیش گرفتند و بحث محوری و اساسی آنها، دشمنی ایران با رژیم صهیونسیتی در منطقه­ است. این چیزی است که در گفتمان امام خمینی به کرات وجود داشت و در گفتمان امام خامنه­ای با صدای بلند ادامه پیدا کرد. متاسفانه برخی از دوستان منطقه­ای ما در راستای تحلیل و ارزیابی نادرست غلط دشمنان جهان اسلام حرکت میکنند و دشمنان جهان اسلام محور آمریکا و رژیم صهیونسیتی برای تضعیف مسلمانان و تضعیف جهان اسلام بسیار فعال عمل می­کنند.

امیر عبداللهیان حمله سعودیهای به یمن را اشتباه استراتژیک عربستان خواندو اظهار داشت که این حمله، یک طرح آمریکایی، اسرائیلی بود که عربستان سعودی را هم درگیر و در باتلاق جنگی در منطقه گرفتار کردند، برای اهدافی که صهیونسیتها دنبال میکنند. لذا آنچه که نیازمند نیاز ضروری منطقه و جهان اسلام هست، داشتن بصیرت، تحلیل و درک درست نسبت به نقشه­های دشمنان است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.