بیمه تعاون

«فیش های نجومی» این بار در بیمه تعاون

عدم برخورد مناسب دولت با مدیران نجومی باعث شده دریافتی‌های نجومی و حقوق‌های نامتعارف ادامه داشته باشد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از مشرق، طبق اسنادی که به نوشته روزنامه «وطن ‌امروز» بدستشان رسیده، مبالغ نامتعارف و عجیب و غریب به مدیران بیمه تعاون که زیرمجموعه وزارت کار و تعاون محسوب می‌شود، پرداخت شده است.
 
به عنوان مثال فرهاد شهرکی، نایب‌رئیس بیمه تعاون در ۶ شهریور امسال- یعنی ایامی که هنوز بحث فیش‌های نجومی داغ است و به نتیجه نرسیده- بابت مابه‌التفاوت اضافه‌کاری و کارانه طبق مصوبه هیات‌مدیره بیش از ۶۵ میلیون تومان دریافت کرده است! این در حالی است که طبق مصوبه جدید اعضای هیات‌مدیره نمی‌توانند درباره دستمزد و حقوق خود تصمیم‌گیری کنند اما هیات‌مدیره بیمه تعاون در شهریور امسال و بعد از جنجال‌های فیش‌های نجومی باز هم دریافتی‌های عجیب و غریب داشته است.
 
جالب‌تر اینکه اضافه‌کاری ۶ ماه اول سال ۲۵ روز قبل از پایان ۶ ماه اول سال پرداخت شده و معلوم نیست هیات‌مدیره بیمه تعاون چه مصوبه‌ای و با چه انگیزه‌ای منتشر کرده است!
 
همچنین طبق اسنادی که در «وطن ‌امروز» موجود است نایب‌رئیس بیمه تعاون در تیر ماه امسال هم یک دریافتی عجیب و غریب دیگر داشته‌ و آن دریافت حقوق ۶ ماهه دوم سال ۱۳۹۳ بوده است. یعنی آقای شهرکی حقوق ۵۷ میلیون تومانی ۶ ماهه سال ۱۳۹۳ را ۲ سال بعد دریافت کرده است و معلوم نیست این دریافتی هم قانونی است یا خیر.
 
نایب‌رئیس بیمه تعاون طی ۲ ماه تیر و شهریور به بهانه‌هایی که گفته شد جمعا بیش از ۱۲۳ میلیون تومان دریافت کرده‌ است! همچنین نظام‌آبادی، رئیس هیات‌مدیره بیمه تعاون نیز بابت آنچه مابه‌التفاوت اضافه‌کاری  و کارانه ۶ ماه اول سال ۱۳۹۵ عنوان شده در ۹ شهریور ۱۳۹۵ بیش از ۷۷ میلیون تومان دریافتی داشته است!
 
نجفی، عضو دیگر هیات‌مدیره این بیمه نیز بیش از ۷۳ میلیون تومان در ۱۰ شهریور دریافتی داشته است.
 
این دریافتی‌های نجومی در سایه سکوت بیمه مرکزی و وزارت کار اتفاق افتاده و باید وزارت کار این دریافتی‌ها را مورد بررسی قرار دهد تا اگر تخلفی صورت گرفته با آن برخورد شود.
 
به نظر می‌رسد عدم برخورد با همه مدیران نجومی- که دولت مدعی است فقط ۳ درصد مدیران را شامل می‌شود- ضربه بزرگی به اعتماد مردم بزند اما دولتی‌ها تاکنون برای مقابله با مدیران نجومی عملکرد خاصی نداشته‌اند. دریافتی‌های عجیب و غریب در بیمه تعاون نشان می‌دهد مدیران نجومی همچنان در حاشیه امن به‌سر می‌برند.
 
فیش‌های نجومی
 
همچنین سایت تابناک در این‌باره گزارش داده است: مدیران شرکتی که در ماه ششم سال هنوز افزایش قانونی حقوق پرسنلش بر مبنای قانون کار اعمال و پرداخت نشده، هر ماه چند ده میلیون تومان حقوق می‌گیرند! «بیمه تعاون» شرکتی است که در قیاس با دیگر شرکت‌های بیمه‌گذار در کشور، کمتر شناخته شده و آنگونه که فیش حقوقی مدیرانش نشان می‌دهد، این گمنامی بستر مناسبی برای کسب درآمدهای هنگفت برای مدیران بالادستی آن شده است به‌طوری‌که دریافتی مدیر آن به‌رغم پیمودن یک دوره درمانی با هزینه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اما با حضور تمام وقت در محل کار و پر کردن ۳۶۰ ساعت اضافه کاری به ارزش بیش از ۵۵ میلیون تومان، ماهانه بالغ بر ۱۱۷ میلیون تومان بوده است.
 
آنگونه که در تارنمای این شرکت آمده، بیمه تعاون در سال ۱۳۸۶ آغاز به کار کرده و در ادامه راه در قالب شرکتی «سهامی عام در سال ۱۳۹۱، پروانه فعالیت دریافت کرده است اما در کمتر ۴  سال آنقدر از مسیر پیش‌بینی شده فاصله گرفته که اکنون زیان‌ده به شمار می‌آید.
 
بررسی صورت‌های مالی ۳ ماهه اول بیمه تعاون، حکایت از زیان‌ده بودن آن دارد و علاوه بر آن، هنوز افزایش حقوق پرسنل شرکت بر مبنای قانون کار اعمال و پرداخت نشده است. همه اینها در حالی است که فیش حقوقی صادر شده برای مدیران بیمه تعاون، حکایت از پرداخت‌های نجومی به ایشان دارد.
 
به عنوان نمونه آقای «م – ن»، یکی از مدیران این شرکت در ماه جاری بیش از ۱۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت کرده که پس از کسر کسورات، مبلغ خالص پرداختی به وی بالغ بر ۷۷ میلیون تومان شده است!
 
نیم‌نگاهی به فیش حقوقی صادره برای وی، حکایت از آن دارد که یکی از دریافتی این مدیر مبلغ ۵۵ میلیون تومان بابت ۳۶۰ ساعت اضافه‌کاری است؛ یعنی این مدیر علاوه بر حضور کامل در وقت مقرر در محل کار خود، در ماه گذشته روزانه بیش از ۱۴ ساعت اضافه کاری کرده است! (مرداد ماه ۹۵ با احتساب روزهای پنجشنبه، ۲۵ روز کاری داشته است.)
 
فیش حقوق بعدی متعلق به آقای «ف – ش»، یکی دیگر از مدیران بیمه تعاون است که جمع پرداخت‌ها در آن بیش از ۱۰۰ میلیون تومان است و پس از کسر کسورات، به خالص پرداختی حدود ۶۶ میلیون تومانی برای این مدیر رسیده است.
 
با این ملاحظه که ایشان نیز تقریبا تمام ساعات شبانه‌روز در مردادماه را «کار» کرده و به‌ازایش حقوق و اضافه‌کار دریافت کرده است!
 
فیش حقوقی سوم هم متعلق به آقای «الف – ن» است که دریافتی‌های وی در مرداد گذشته، حکایت از پیمودن یک دوره درمانی با هزینه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی دارد اما با این حال سر کار آمده و با پر کردن ۳۶۰ ساعت اضافه‌کاری به ارزش بیش از ۵۵ میلیون تومان درمجموع ۱۱۷ میلیون تومان حقوق گرفته است.
 
حقوقی که پس از کسر کسوراتی همچون مساعده ۴۰۰ هزار تومانی، خالص پرداختی حدود ۷۴ میلیون تومان را برای وی به همراه داشته است؛ آن هم در شرایطی که مجموعه تحت هدایت این مدیران نجومی، زیان‌ده است و هنوز نتوانسته افزایش حقوق سالانه پرسنلش را لحاظ و پرداخت کند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.