سفیر سابق ایران در افغانستان:

قرار نبود در مذاکرات، آمریکایی ها به بحث موشکی ورود پیدا کنند

سفیر سابق ایران در افغانستان گفت: تحریم‌های جدید آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران قابل پیش بینی بود.

 

به گزارش راه مبین به نقل از دانا، فداحسین مالکی در خصوص وضع تحریم‌های جدید علیه ایران توسط سنای آمریکا، اظهار کرد: قبل از روی کار آمدن دولت ترامپ در آمریکا، دولت اوباما نشان داده بود که به دنبال افزایش تحریم‌های بیشتر علیه ایران بوده است و این رفتار در مذاکرات هسته ای قابل تشخیص بود.

 

تحریم‌های جدید آمریکا در قبال ایران  قابل پیش‌بینی بود

 

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها نه تنها در برجام به تعهدات خود پایبند نبودند، بلکه از بعد از توافقنامه برجام شاهد افزایش بیشتر تحریم ها علیه کشورمان بوده ایم به همین دلیل تحریم‌های جدید آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران  قابل پیش بینی بود.

 

سفیر سابق ایران در افغانستان با اشاره به فرمایشات رهبری در رابطه با اعتماد به آمریکا، افزود: مقام معظم رهبری بارها فرمودند «ما به آمریکا اعتماد نداریم» و همینطور هم شد به طوری که در بحث مذاکرات هسته ای آمریکایی ها  قرار نبود به بحث موشکی ایران ورود پیدا کنند که ورود کردند.

 

 مالکی در ادامه ابراز داشت: ترامپ هم به لحاظ نداشتن بینش سیاسی و دیپلماسی حتی قبل از شروع به کار خود گفته بود «ما برجام را پاره می کنیم» که رهبری در پاسخ این مطلب می فرمایند «چنانچه شما برجام را پاره کنید ما آتش می زنیم» که این جواب دندان شکنی برای آمریکایی‌ها و غربی‌ها بود.

 

وی در رابطه با بهانه های واهی آمریکا در قبال ایران، افزود: بهانه دیگر آمریکایی‌ها برای تحریم بیشتر علیه کشورمان، حمایت ایران از فلسطین و محور مقاومت در منطقه از جمله سوریه و عراق بوده در صورتیکه خود آمریکا محور اصلی بر هم زدن معادلات سیاسی و شرارت در منطقه است.

 

 سفیر سابق ایران در افغانستان با اشاره به شکست‌های پی در پی آمریکا در منطقه بیان داشت: آمریکا شکست‌های پی در پی در عراق، سوریه و نیز حمایت از عربستان در بحث یمن و دخالت های بی موقع در بحرین داشت در صورتیکه ایران بر اساس استراتژی خود در منطقه حرکت کرده و این استراتژی برنامه دار و موفق بوده است.

 

دولت سیاست‌های خود در عرصه خارجه را با سیاست‌های رهبری تطبیق دهد

 

وی در ادامه گفت: ترامپ بطور علنی در ریاض، ایران را تهدید و کشورهای عربی منطقه را در مقابل ایران تحریک می کند، نگرانی ما از سیاست خارجه کشورمان است. دولت باید در حوزه سیاست خارجی با دیدگاههای رهبری منطبق شود.

 

 مالکی در رابطه با عملکرد وزارت خارجه کشورمان در قبال غرب و آمریکا، ضمن تاکید بر این نکته که چنانچه وزارت خارجه کشورمان با قدرت حرکت کند موفق خواهیم شد، ابراز کرد: دیپلماسی امروز دیپلماسی گفتمان و نرمش نیست، بلکه زبان زور و قدرت است.

 

سفیر سابق ایران در افغانستان با اشاره به نقش کشورمان  در منطقه و جهان یادآور شد: مردم ملت های جهان و منطقه به جمهوری اسلامی ایران دلبسته و ایمان دارند؛ چرا که امروز ایران در خط مبارزه با تروریسم وداعش قرار گرفته و به طور حتم آتش داعش دامن تمامی حامیانش را خواهد گرفت.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.