فاما بتن

قربانی بعدی دره مرگ شهریار کیست؟/نامه مسئولین ارشد شهریار به مقام معظم رهبری

معادن شن واقع شده در منطقه غرب استان تهران و شهرستان شهریار از گذشته بلای جان ساکنان این مناطق بوده و بهره برداری از این معادن علاوه بر ایجاد گرد و خاک در هوا، موجب ایجاد دَرّه‌هایی عمیق در دل خاک شده است/ از مقام معظم رهبری درخواست کردند با استفاده از اختیاراتشان دستور دهند ملکی را که در تملک بنیاد است در اختیار شهرداری شهریار قرار داده تا بوستانی بزرگ همانند بوستان یاس فاطمی تهران احداث گردد و همگان از آن بهره‌مند شوند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، معادن شن واقع شده در منطقه غرب استان تهران و شهرستان شهریار از گذشته بلای جان ساکنان این مناطق بوده و بهره برداری از این معادن علاوه بر ایجاد گرد و خاک در هوا، موجب ایجاد دَرّه‌هایی عمیق در دل خاک شده است.

 

پیامد برداشت بی‌رویه از معادن شن، کاهش جذب آبهای سطحی است

دَرّه‌هایی که برای پر کردنشان مجبور به ریختن نخاله‌های ساختمانی بوده و این خود موجب مقاومت خاک برای جذب آبهای سطحی و کاهش تغذیه سفره‌های زیرزمینی از منابع سطحی می‌شود.

اما این پایان ماجرا نیست، یکی از این معادن شن که در قسمت ورودی شهراندیشه واقع شده ملک معروف فاما بتن است که از سالیان پیش با کاربری معدن و کارگاه تولید بتن مورد بهره برداری قرار گرفته است.

فاما بتن

فوت مادری میانسال و داغدار شدن خانواده آنان

وجود این دره عمیق تا کنون قربانیان زیادی گرفته و در ماه‌های اخیر  نیز سقوط یکدستگاه خودروی سواری به داخل این دَرّه ، موجب مصدومیت سرنشینان و فوت مادری میانسال و داغدار شدن خانوادة آنان شد.

در همین راستا محمد کلهر عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شهریار در مصاحبه با خبرنگار راه مبین گفت: ایمن سازی دَرّه فاما بتن در محدوده تقاطع غیر همسطح صیادشیرازی در جلسه شورای شهر مصوب شد و جهت جلوگیری از ریزش بخش کناری این تقاطع، پیمانکار نسبت به احداث دیواری بتنی به ارتفاع ۲۰ متر از کف معدن و نصب گاردریل آهنی اقدام خواهد کرد.

فاما بتنفاما بتن

 

با جابجایی مدیرعامل صحبتهای قبلی فراموش شد

کلهر در مورد اقدامات شهرداری و شورای شهریار در جهت تملک این معدن گفت: چندین جلسه با نماینده حقوقی و مدیرعامل شرکت کیان مهر بنیاد مستضعفان پیرامون ملک فاما بتن برگزار کردیم اما با جابجایی مدیرعامل صحبتهای قبلی فراموش شد و مدیرعامل جدید بنای ناسازگاری دارد.

محمد کلهر اظهار داشت: شورای شهر با استفاده از بحث قانون نحوه تملک اراضی در طرحهای عمرانی می‌تواند ملک مورد نظر را تصرف کرده و با نظر کارشناس رسمی دادگاه قیمت گذاری زمین مورد نظر را انجام دهد و پس از واریز مبلغ تعیین شده به حساب دادگستری آن شرکت می‌تواند پول خود را از دادگاه دریافت کند و طبق قانون  دیگر نیازی به کش مکش نیست.

عضو شورای شهر شهریار تصریح کرد: ما نمی‌توانیم با جان مردم بازی کنیم و یا پروژه ۱۲۰ میلیاردی تقاطع غیر همسطح را بخاطر ۵۰۰ متر از زمین این شرکت متوقف کنیم و حرفهای مسئولین این شرکت غیر منطقی است.

 

نامه مسئولین ارشد شهرستان شهریار به مقام معظم رهبری

کلهر گفت: برای تملک این ملک ۴۲ هکتاری مسئولین ارشد شهرستان شهریار از قبیل نماینده فرماندار، شهردار و شورای شهر و امام جمعه، نامه‌ای به محضر مقام معظم رهبری نوشته و از حضرت آقا درخواست کردند با استفاده از اختیاراتشان دستور دهند ملکی را که در تملک بنیاد است در اختیار شهرداری شهریار قرار داده تا بوستانی بزرگ همانند بوستان یاس فاطمی تهران احداث گردد و همگان از آن بهره‌مند شوند.

کلهر افزود: کاربری این ملک در گذشته معدن بوده اما در طرح تفصیلی کاربری این ملک عوض شده و در آن کاربری مسکونی، اداری، فرهنگی، ورزشی و فضای سبز پیش بینی شده است و طبق ماده ۱۰۱ قانون شهرداریها ۵۰ درصد این ملک یعنی ۲۱ هکتار باید در اختیار شهرداری قرار گیرد.

 

اگر حادثه‌ای در این پرتگاه رخ دهد باید خودشان پاسخگو باشند

همچنین علی مهدور رئیس شورای اسلامی شهریار در مصاحبه با خبرنگار راه مبین پیرامون خطرساز بودن این زمین گفت: جلسات متعددی با نماینده حقوقی بنیاد در موضوع ملک فاما بتن برگزار نموده و خطرساز بودن این پرتگاه را به آنان گوشزد کردیم.

مهدور افزود: بارها از مسئولین این شرکت و نماینده حقوقی آنان دعوت کردیم تا با توافقات مورد نیاز چگونگی واگذاری این ملک را بررسی کنیم و به آنان یادآور شدیم که اگر حادثه و مشکلی در این ملک پیش بیاید باید خودشان پاسخگو بوده و مسئولیتش را بپذیرند اما آقایان به این موضوع بی توجهی کرده و اهمیت ندادند.

حال باید دید نتیجه این رایزنی‌ها در جهت تبدیل دره‌ای عمیق به بوستانی همگانی به کجا ختم شده و  آیا این دره‌ی دلهره آور به تلفات خود پایان می‌دهد؟

 

 

فاما بتن

فاما بتن

فاما بتن

فاما بتن

فاما بتن

فاما بتن

فاما بتن

فاما بتن

فاما بتن

انتهای پیام/ش

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.