قربانی: پیشنهاد مجلس به «روحانی» درباره محل هزینه‌کرد منابع برداشت شده از صندوق توسعه ملی

قربانی: پیشنهاد مجلس به «روحانی» درباره محل هزینه‌کرد منابع برداشت شده از صندوق توسعه ملی

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم،محمدحسین قربانی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به موافقت رهبر انقلاب با برداشت مبلغ یک‌ میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: پیشنهاد نمایندگان مجلس این است که حداقل ۶۰ درصد از این مبلغ صرف ارتقای زیرساخت‌های بهداشت و درمان کشور شود.

وی افزود: اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز پیگیر این هستند و از رئیس جمهور می‌خواهند که بخش عمده‌ای از این منابع را به حوزه بهداشت و درمان و تقویت زیرساخت‌های بهداشتی کشور اختصاص دهد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت با تاکید بر اینکه لازم است تا دولت زیرساخت‌های بهداشت و درمان را ارتقا دهد، گفت: بخش بهداشت و درمان در شرایط عادی برای کشور درآمدزاست؛ از این رو می‌تواند بخشی از بودجه عمومی کشور را تأمین کند و بر این اساس باید به طور ویژه از بخش بهداشت و درمان حمایت شود.

قربانی با بیان اینکه این برای دومین بار است که پس از ایجاد صندوق توسعه ملی رقم میلیاردی از این صندوق برداشت می‌شود، یادآور شد: یک بار در دهه ۸۰ مبلغ یک و نیم میلیارد یورو برای توسعه زیرساخت‌های حوزه آب از این صندوق اختصاص داده شد و در واقع برداشت یک میلیارد یورویی اخیر، دومین باری است که مبلغ قابل توجهی از این صندوق برای موضوعی خاص اختصاص داده می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.