ترامپ

قطر به صورت مالی از تروریسم حمایت می کند

رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری در ساعات پایانی روز جمعه با رئیس‌جمهور رومانی قطر را به حمایت مالی از تروریسم متهم کرد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از نسیم،  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری در ساعات پایانی روز جمعه با رئیس‌جمهور رومانی قطر را به حمایت مالی از تروریسم متهم کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت که در سفرش به ریاض، «بازیگران کلیدی در منطقه» موافقت کرده‌اند که حمایت از تروریسم – خواه حمایت‌های نظامی و خواه مالی – را متوقف کنند.

«ترامپ» سپس گفت: «کشور قطر، متأسفانه از لحاظ تاریخی از جمله تأمین‌کنندگان مالی تروریسم در سطحی بسیار بالا بوده است. (در نشست ریاض) کشورها نزد من آمدند و با من درباره مقابله با قطر به دلیل رفتار این کشور صحبت کردند.»

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: « من همراه با وزیر خارجه آمریکا، رکس تیلرسون، ژنرال‌ها و پرسنل نظامی‌مان به این تصمیم رسیدیم که زمان آن رسیده که از قطر بخواهیم که حمایت مالی‌اش از تروریسم را متوقف کند. آنها باید این حمایت مالی را متوقف کنند.»

ترامپ در ادامه از همه کشورها خواست «فوراً حمایت از تروریسم را متوقف کنند.» وی همچنین بدون ارائه توضیحات بیشتر گفت که در آینده از کشورهای دیگری که به زعم وی از تروریسم حمایت می‌کنند هم نام خواهد برد.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه از کشورهایی که در نشست ریاض شرکت کرده بودند تشکر کرد: «می‌خواهم از عربستان سعودی و دوستم ملک سلمان و تمامی کشورهای مشارکت‌کننده در آن نشست بسیار تاریخی (نشست ریاض) تشکر کنم. این نشست، واقعاً تاریخی بود.»

ترامپ نشست ریاض را «آغازی برای پایان دادن به تأمین مالی تروریسم» خواند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.