شورای شهر

قهر و آشتی هاشمی و سالاری در جلسه شورای شهر تهران

در صد و دهمین جلسه شورای شهر تهران بر اثر اختلاف نظر میان رئیس شورا و سالاری، محسن هاشمی برای ۲۰ دقیقه صحن را ترک کرد.

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  در صد و دهمین جلسه شورای شهر تهران در ادامه برسی طرح الزام شهرداری تهران به ادغام و کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری و شرکت‌های تابعه چند پیشنهاد از سوی اعضای شورای شهر تهران درباره تبصره‌های این طرح، مطرح شد.

پس از رای گیری درباره تبصره سوم، محمدسالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر نسبت به اینکه محسن هاشمی، رئیس شورا درباره این بند اظهار نظر خاصی نکرده است اعتراض کرد و گفت: باید اجازه می‌دادید تا اظهارنظر‌ها مطرح شود. شما هر دفعه یک مدل صحن را اداره می‌کنید.

در پاسخ به این اظهارنظر محسن هاشمی، رئیس شورا گفت: آقای سالاری اجازه صحبت به همه داده شد، دو موافق صحبت کردند، اما کسی مخالفتی نکرد. حواستان باید به صحن باشد نه اینکه بروید و بیاید و بخواهید اظهار نظر کنید.
اعتراض‌های سالاری همچنان ادامه داشت که محسن هاشمی گفت: آقای سالاری بهتر است شانتاژ نکنید.

در ادامه، حجت نظری دیگر عضو شورای شهر به شیوه اداره شورا توسط محسن هاشمی گلایه کرد و گفت: نمی‌شود در مواردی که مطابق میل شما نیست، این گونه رفتار کنید.

وی که همچنان اعتراض می‌کرد به خواسته رئیس شورای شهر میکروفونش خاموش شد.

در ادامه این بحث‌ها محسن هاشمی تصمیم گرفت جلسه را ترک کند. در ابتدا برخی از اعضا از جمله علیجانی، امینی و اعطا تلاش کردند تا او را از این اقدام منصرف کنند، ولی موفق نشدند و هاشمی صحن را ترک کرد.

به دنبال او، حجت نظری و محمود میرلوحی دیگر اعضایی بودند که صحن شورا را ترک کردند.

ادامه جلسه به ریاست ابراهیم امینی برگزار شد. البته ۲۰ دقیقه بعد از خروج هاشمی، وی بار دیگر به صحن برگشت و با سالاری روبوسی کرد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.