سکه

قیمت سکه کاهش یافت

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ایران گفت: هفته گذشته قیمت طلا با نوساناتی همراه بوده که دلیل آن به نوسان قیمت جهانی طلا و بازار داخلی مرتبط می‌شد، ولی علی رغم این نوسانات، قیمت طلا در روز گذشته رو به کاهش رفت.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،   با تحویل سکه‌های پیش فروش شده از روز گذشته و پیش از رسیدن به موعد سر رسید آن شاهد تاثیر ورود این سکه‌ها به بازار هستیم به گونه‌ای که از اواخر روز گذشته کاهش قیمت سکه در بازار مشاهده شد.
 
محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ایران در خصوص نوسانات بازار طلا در هفته گذشته گفت: هفته گذشته قیمت طلا با نوساناتی همراه بوده که دلیل آن به نوسان قیمت جهانی طلا و بازار داخلی مرتبط می‌شد، ولی علی رغم این نوسانات، قیمت طلا در روز گذشته رو به کاهش رفت.
 
وی در توضیح تاثیر آغاز تحویل سکه‌های پیش فروش شده از سوی بانک مرکزی، افزود: پیش فروش پیش از موعد سکه‌ها سبب به تعادل رسیدن بازار و پاسخگویی به نیاز جامعه می‌شود.
 
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ایران اظهار کرد: تحویل سکه در بلند مدت نیز به کاهش حباب قیمت سکه و تنظیم بلند مدت بازار کمک می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری میزان، از هفدهم بهمن ماه سال گذشته پیش فروش سکه در بانک عامل آغاز و بر اساس سیاست‌های بانک مرکزی درآن مقطع پیش‌فروش در بازه‌های زمانی شش ماهه و یکساله در دستور کار قرار گرفت که تا پایان سال جاری نیز این فروش ادامه پیدا خواهد کرد.

بر اساس آمار بانک مرکزی، در این مدت ۷ میلیون و ۶۵۰ هزار قطعه سکه پیش فروش شده که از این تعداد ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه سکه در سال ۱۳۹۷، یک میلیون و ۳۴۰ هزار سکه در سال ۱۳۹۸ و ۴۰۸ هزار سکه در سال ۱۳۹۹ تحویل مشتریان می‌شود که به طور قطع با تحویل این سکه‌ها التهاب بازار که مقطعی ایجاد شده از بین خواهد رفت.
 
گفتنی است بیشترین میزان پیش خرید سکه در استان تهران و اصفهان صورت گرفته که سکه‌های پیش خرید شده توسط ۱۱۴ هزار و ۴۶۳ نفر انجام شده که میانگین تعداد برای هر نفر ۶۷ سکه محاسبه شده است.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.