گوشت

اسفنانی:

قیمت کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان تغییری نمی کند

مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی استان تهران با اعلام اینکه گوشت گرم گوسفندی در ماه مبارک رمضان ۳۳ هزار تومان عرضه می‌شود و بالاتر از آن تخلف است از ثابت بودن قیمت کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  محمدعلی اسفنانی مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی استان تهران، از رصد ۲۴ ساعته بازار در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: مردم نگران افزایش قیمت‌ها در ماه مبارک رمضان نباشد، زیرا هیچ مبنای قانونی برای این موضوع وجود ندارد.

مدیر کل اداره تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به تدابیر انجام شده برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان گفت: کالا‌های اساسی در ماه مبارک هیچ افزایش قیمتی نخواهند داشت.

اسفنانی با بیان اینکه برخی نگران افزایش قیمت کالا‌های اساسی همسو با رشد نرخ ارز هستند، افزود: خوشبختانه با تدبیری که دولت اندیشیده به همه کسانی که مواد اولیه مورد نیاز خود را نیز از طریق واردات تهیه می‌کنند، دغدغه گرانی قیمت‌ها را نباید داشته باشند.

دولت مانع افزایش قیمت مواد اولیه خواهد شد

اسفنانی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت مواد اولیه به هر دلیلی بر قیمت تمام شده کالا‌ها تاثیر خواهد داشت، تصریح کرد: برای جلوگیری از سونامی قیمت‌ها به این علت ارز ۴۲۰۰ تومانی به هر میزان مورد نیاز واحد‌های تولیدی ارایه خواهد شد تا افزایش قیمتی در بازار رخ ندهد.

مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به مشکل برخی واحد‌های تولیدی، گفت: برخی واحد‌های تولیدی در سال گذشته با ارز ۳۷۸۰ تومان نسبت به خرید اقدام می‌کردند، اما امسال این رقم به ۴۲۰۰ تومان افزایش یافته از این رو دولت برای ممانعت از رشد یک باره نرخ‌ها به این دلیل در ستاد تنظیم بازار مکلف شد که ما به تفاوت نرخ ارز را به افراد پرداخت کند.

قیمت کالا‌های اساسی در ماه رمضان ثابت است

وی تاکید کرد: با این اوصاف به هیچ عنوان در هیچ یک از کالا‌های اساسی افزایش قیمت نخواهیم داشت، زیرا هیچ مبنای برای افزایش نرخ‌ها وجود ندارد.

اسفنانی با بیان اینکه در نهاده‌های دامی با افزایش قیمت جهانی مواجه هستیم، افزود: طبیعتا در این حوزه که عمده نهاده‌های دامی وارداتی است امکان دارد با افزایش قیمت شاهد باشیم که اکنون این تاثیر در قیمت‌های داخلی ما اعمال نشده و اگر کسی افزایش قیمت داشته باشد به عنوان گران فروشی با آن برخورد می‌کنیم.

تدابیر لازم برای تنظیم بازار ماه رمضان اتخاذ شده است

وی با اشاره به اتخاذ تدابیر لازم و تمهیدات مورد نیاز برای تامین گوشت مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان، گفت: در بحث گوشت خوشبختانه تمهیدات لازم اندیشیده شد و هیچ کسری در این حوزه نداریم.

اسفنانی ادامه داد: گوشت گرم گوسفندی در ماه مبارک رمضان ۳۳ هزار تومان عرضه می‌شود و بالاتر از آن تخلف و گران فروشی واحد‌های عرضه کننده است.

گوشت گرم گوسفندی در ماه مبارک رمضان ۳۳ هزار تومان عرضه می‌شود و بالاتر از آن تخلف است

مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: قیمت گوشت گوساله منجمد وارداتی باید با قیمت کمتر از ۳۰ هزار تومان باشد البته در این حوزه نیز ذخیره کافی وجود دارد.

وی با بیان اینکه در زمینه مرغ و تخم مرغ نیز هیچ کاستی در کشور برای مصرف ماه مبارک رمضان نداریم، گفت: برنج در ماه‌های اخیر افزایش نرخ محدودی داشت که کاهش قیمت با واردات در حال وقوع است.

مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی استان تهران با تاکید بر تشدید نظارت‌ها در ماه‌های خاص سال همچون ماه رمضان، افزود:گشت‌های مشترک سازمان تعزیرات و سایر ارگان‌های مسئول به صورت ویژه به رصد بازار خواهند پرداخت.

حضور مستمر سازمان تعزیرات حکومتی در بازار

اسفنانی از حضور گروه‌های مختلف سازمان تعزیرات حکومتی به همراه کارشناسان مربوطه در بازار خبر داد و گفت: سامانه ۱۳۵ به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت شکایت‌های مردمی در خصوص گران فروشی و تخلف فروشندگان است.

مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی استان تهران یادآور شد: طبق قانون اگر گران فروشی صورت بگیرد بین دو تا ۵ برابر گران فروشی صورت گرفته جریمه اعمال خواهد شد و در حال حاضر پرونده‌هایی بالغ بر اعمال ۳۰ میلیارد تومان جریمه نیز داریم.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.