لامپ

لامپ هایی که چراغ خاموش تولید می شوند

مدیرعامل سازمان بهره‌وری انرژی گفت: با گذشت شش ماه از مصوبه تغییر در خط تولید لامپ‌های رشته‌ای ۴۰ وات، روند پیشرفت مصوبه قابل قبول نبوده که دلیل آن را می‌توان در همکاری نکردن بانک‌ها جست‌وجو کرد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از میزان، حسین سجادی در خصوص تغییر خط تولید لامپ‌های رشته‌ای بیش از ۴۰ وات اظهار کرد: بنا بر مصوبه دولت که در فروردین ماه ارایه و در اردیبهشت ماه ابلاغ شد تولیدکنندگان می‌توانستند در مدت هشت ماه با ارایه طرح تغییر خط تولید به بانک صنعت و معدن از تسهیلات این بانک برای تغییر در خط تولید خود از لامپ رشته‌ای به لامپ کم مصرف استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: اما تا به امروز و با وجود گذشت ۶ ماه از زمان قانونی طرح، اقدام موثری صورت نگرفته که دلیل آن را می‌توان در همکاری نکردن بانک‌ها در ارایه تسهیلات جست‌وجو کرد.

مدیرعامل سازمان بهره‌وری انرژی تصریح کرد: با این شرایط پیش بینی سازمان بر آن است که تا پایان دی ماه نیز شرایط تغییر نکند و اتفاق مثبتی صورت نخواهد گرفت.

سجادی عنوان کرد: در این میان تنها یک تولیدکننده که خارج از مصوبه و ضوابط سازمان مورد حمایت قرار گرفته پیشرو در تغییر خط تولید خود در مقایسه با سایر تولیدکنندگان بوده است.

وی در انتها گفت: اجرای این مصوبه حتی با تاخیر نیز تاثیر به سزایی در بهره‌وری انرژی خواهد داشت.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.