فرنیانپور

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهریار:

لزوم تصویب قانون ممنوعیت استفاده از چاه های غیرمجاز در شهریار/دشت شهریار به پدیده «فرونشست»دچار شده است

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان شهریار گفت: دشت شهریار به دلیل خشکسالی و استفاده بی رویه و غیراصولی از آب های زیرمینی دچار «فرونشست» شده است، به منظور مقابله با این پدیده باید تصویب قانونی مبنی بر ممنوعیت استفاده از چاه های غیرمجاز به جدیت پیگیری شود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ، ابوطالب فرنیانپور معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهریار در همایش «آب، نبض حیات» در فرهنگسرای الغدیر امیریه شهریار ضمن اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد در جامعه گفت: امروزه سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در جامعه ایفا می کنند به طوری که با استفاده از توان فکری و اجرایی خود به دولت ها یاری می دهند.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهریار ادامه داد: همکاری سازمان های مردم نهاد یکی از نمونه های استفاده از ظرفیت های مردمی است، این سازمان ها موضوعات را به صورت کارشناسانه بررسی کرده و راهکارهای کاربردی ارائه می دهند.

فرنیانپور در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به موضوع خشکسالی و کمبود آب در کشور گفت: کمبود آب امروزه به عنوان یک تهدید جدی برای کشور محسوب می شود اما با بکارگیری ایده ها و راهکارهای کارشناسانه می توان با این تهدید مقابله کرد.

وی افزود:  منابع آبی محدود با صرف هزینه های زیاد مورد استفاده قرار می گیرند اما در این شرایط نیز شاهد فرسودگی شبکه های آبرسانی و هدر رفت آب و همچنین برداشت بی رویه و غیر مجاز آب از چاه ها هستیم.

معاون فرماندار شهرستان شهریار ادامه داد: دشت شهریار به دلیل خشکسالی و استفاده بی رویه و غیراصولی از آب های زیرمینی دچار «فرونشست» شده است، به منظور مقابله با این پدیده باید تصویب قانونی مبنی بر ممنوعیت استفاده از چاه های غیرمجاز به جدیت پیگیری شود.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.