حمل و نقل

فعال حوزه کار:

لزوم واگذاری مسائل صنفی حمل و نقل به انجمن های صنفی

دبیر انجمن صنفی کارگری رانندگان ناوگان حمل و نقل مسافری برون شهری شهرستان شهریار گفت: ناوگان حمل و نقل برون شهری دارای انجمن صنفی کارگری است و باید امور صنفی در حوزه حمل و نقل به این انجمن سپرده شود.

 

به گزارش راه مبین، 'کاظم احمدیان'افزود: با توجه به تاکید رییس جمهوری در مراسم گرامیداشت روز جهانی کارگر مبنی برشکل گیری تشکلات صنفی کارگری مستقل در راستای پیگیری و پیشبرد مسایل صنفی جامعه کارگری، انجمن های صنفی کارگری رانندگان ناوگان حمل ونقل کالا و مسافربرون شهری شهرستان شهریار حوزه استان تهران همانند سایرانجمن های صنفی کارگری مطابق ماده ۱۳۱ قانون کار برای پیگیری و حمایت از حقوق صنفی قشر زحمتکش کارگری رانندگان تشکیل شده است.
وی ادامه داد: متاسفانه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران در نامه ای اقدام به انحصار و در اختیار قرار دادن رمز صدور و تمدید اعتبارکارت هوشمند رانندگان و مسایل بیمه اجتماعی آنان به انجمن صنفی کارگری رانندگان ناوگان حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر برون شهری شهر تهران و همچنین انجمن صنفی کارگری رانندگان سواری کرایه بین شهری تهران کرده است.


احمدیان افزود: این رفتار قابل قبول نیست و نقص حقوق صنفی سایر انجمن های صنفی کارگری رانندگان و متضاد با اصل ۲۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده ۱۷۸ قانون کار بشمار می رود.
به گفته این فعال انجمن صنفی کشور، از سوی دیگر ماهیت قانونی و استقلال تشکلات صنفی کارگری رانندگان را به مخاطره انداخته است.
احمدیان گفت: به همین منظور از مقام عالی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تقاضای رسیدگی و برخورد با متخلف یا متخلفان موضوع یاد شده داریم .
این فعال انجمن صنفی یادآور شد: باوجود نامه نگاری شماری از انجمن های صنفی کارگری رانندگان با مدیرکل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران در این باره نتیجه و پاسخی نداشته است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.