زندان+آمریکا

ماجرای کشف تلفن‌ همراه از سلول زندانیان مشهور چیست؟

سخنگوی قوه قضائیه درباره انتقال غیر مجاز تلفن همراه به سلول برخی از زندانیان توضیحاتی داد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از باشگاه خبرنگاران،  غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به برخی فایل‌های صوتی که از زندانیان در فضای مجازی منتشر می‌شود گفت: برقراری تماس تلفنی توسط زندانیان، از زندان با خانواده و بستگانشان از جمله امکاناتی است که در نظام زندانبانی جمهوری اسلامی برای زندانیان ایجاد شده تا آن‌ها بتوانند با خانواده خود ارتباط داشته باشند.

سخنگوی قوه قضائیه با تاکید بر اینکه ما در این فرایند محتوای مکالمات را نه تایید و نه کنترل می‌کنیم، اظهار کرد: در این شرایط برخی از زندانیان اقدام به کلاهبرداری می‌کردند که ما برای جلوگیری از اقدامات این افراد شیاد، یک پیام صوتی را در سامانه تلفنی کار گذاشتیم که در فواصل معین اعلام می‌کند "مخاطب محترم تماس گیرنده از زندان با شما تماس می‌گیرد".

او با بیان اینکه این کار تنها به منظور جلوگیری از کلاهبرداری انجام شد و ما هم محتوای مکالمات را کنترل نمی‌کنیم ادامه داد: وقتی که افراد با خانواده‌هایشان صحبت می‌کنند ممکن است خانواده آن‌ها محتوای مکالمه را ضبط کنند و از این طریق صوت مکالمه به فضای مجازی راه می‌یابد.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: در این شرایط اقدام جدیدی را در سازمان زندان‌ها شروع کردیم که بر این اساس به زندانی‌ها اعلام کردیم هدف از تماس تلفنی آن‌ها برقرای ارتباط با خانواده شماست و گفتیم شماره بستگان خود را بدهید تا با ثبت در سامانه فقط امکان تماس با این شماره‌ها امکان پذیر باشد و نه شماره‌های دیگر.

سخنگوی قوه قضائیه با تاکید بر اینکه این کار اقدامی بود تا عوارض تماس از زندان به حداقل برسد اظهار کرد: تماس با خارج از زندان ممنوع نیست و افرادی که با خانواده خود تماس می‌گیرند بعضا مطالبی کذب و غیر واقعی می‌گویند که این‌ها در خارج از زندان ضبط می‌شود و به مراکزی که مد نظر آن زندانی است ارسال می‌شود تا سپس در فضای مجازی بازنشر شوند.

 
او با بیان اینکه برخی از زندانیانی که جرم‌های سنگین انجام داده‌اند، نمی‌توانند از این تماس‌ها استفاده کنند و اقدام به انتقال غیر مجاز تلفن همراه به زندان کرده بودند گفت: ما این موضوع را هم با جدیت دنبال می‌کنیم تا از آن جلوگیری شود.

اسماعیلی در پایان تاکید کرد: نفس تماس تلفنی با خارج از زندان از طریق تلفن‌هایی که در اختیار آنهاست امری رایج در نظام زندانبانی جمهوری اسلامی است.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.