سعید یارقلی رئیس اداره ثبت احوال شهریار

محبوب ترین نام برای نوزادان پسر و دختر در شهریار چیست؟!

رئیس اداره ثبت احوال شهریار در گفتگو با راه مبین ضمن بیان اینکه طبق اعلام سازمان ثبت احوال ارائه آمار طلاق تنها از سوی مدیرکل استان صورت می‌گیرد و مدیران شهرستانها مجاز به ارائه آمار طلاق نمی‌باشند گفت: آمار ازدواج‌های ثبت شده در پنج ماهه نخست سال ۲۲۸۵ عقد دائم می‌باشد که این آمار در حال تغییر و افزایش است و نسبت به مدت مشابه پارسال با رشد صعودی همراه بوده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، سعید یارقلی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان شهریار در گفتگویی صمیمی با خبرنگاران پایگاه اطلاع رسانی راه مبین به تشریح عملکرد و بیان آمار و ارقام ثبت احوال این شهرستان پرداخت.

سعید یارقلی رئیس ثبت احوال شهرستان شهریار در تشریح عملکرد شش ماهه نخست این اداره در بخش‌های صدور مکانیزه شناسنامه، کارت ملی هوشمند، خدمات دفاتر پیشخوان، ثبت موالید و متوفیان، ازدواج و طلاق گفت: اداره ثبت احوال شهرستان شهریار به عنوان شهرستان مرکزی در غرب استان تهران علاوه بر ساکنان این شهرستان به مراجعه کنندگان شهرستان‌های اطراف نیز خدمت رسانی کرده و در بخش سجلی و هویتی، ۸ دفتر پیشخوان در مناطق مختلف این شهرستان به ارائه خدمت می پردازند.

رئیس اداره ثبت احوال شهریار افزود: با راه اندازی این دفاتر پیشخوان مردم شریف شهرستان شهریار می‌توانند تمامی خدمات ثبت احوال را به صورت حضوری انجام داده و یا با مراجعه به وب سایت سازمان ثبت احوال کشور خدمات الکترونیک این اداره را به صورت غیر حضوری دریافت کنند.

یارقلی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۳۷۷۳ درخواست کارت ملی هوشمند، ۳۸۶۵۷ شناسنامه مکانیزه برای افراد بالای ۱۵ سال و ۴۲۶ شناسنامه مکانیزه برای اشخاص زیر پانزده سال در این اداره ثبت شده است.

وی تصریح کرد: طبق تعرفه مصوب، تعویض شناسنامه بزرگسالان تنها مبلغ ۲۵ هزار تومان می‌باشد و دفاتر پیشخوان نیز موظف به دریافت تعرفه مصوب هستند اما برای افراد زیر پانزده سال که برای عکسدار کردن شناسنامه مراجعه می‌کنند تعرفه ۱۵ هزار تومانی در نظر گرفته شده است.

یارقلی با بیان آمار موالید و متوفیان شهرستان شهریار به خبرنگار راه مبین گفت: در پنج ماهه نخست سال ۳۳۷۷ ولادت و ۸۹۹ وفات تا این لحظه ثبت گردیده و جالب است بدانید طبق قانون مهلت ثبت ولادت ۱۵ روز پس از تولد طفل بوده و مهلت قانونی ثبت وفات تنها ۱۰ روز پس از درگذشت متوفی می‌باشد و پس از آن جریمه‌ای جزئی را شامل می‌گردد.

وی با بیان اسامی محبوب برای نوزادان پسر و دختر در شهرستان شهریار گفت: در نیمه نخست امسال به ترتیب اسامی "امیر علی" ، " امیر عباس" و "ابوالفضل" برای نوزادان پسر و اسامی " فاطمه" ، "باران" و "زهرا" برای دختران، محبوبترین اسامی ثبت شده می‌باشد.

رئیس اداره ثبت احوال شهریار ضمن بیان اینکه طبق اعلام سازمان ثبت احوال ارائه آمار طلاق تنها از سوی مدیرکل استان صورت می‌گیرد و مدیران شهرستانها مجاز به ارائه آمار طلاق نمی‌باشند گفت: آمار ازدواج‌های ثبت شده در پنج ماهه نخست سال ۲۲۸۵ عقد دائم می‌باشد که این آمار در حال تغییر و افزایش است و نسبت به مدت مشابه پارسال با رشد صعودی همراه بوده است.

حاج سعید یارقلی از جانبازان و ایثارگران جبهه و جنگ و با سابقه خدمت ۲۴ ساله در ثبت احوال و ۴۵ درصد جانبازی از ناحیه چشم، پا و بدن که خودش علاقه چندانی به رسانه‌ای شدن این موضوع ندارد از به روز شدن فرآیندهای سجلی در طی سالهای اخیر گفته و اینکه در قدیم تمامی استعلامات بصورت دستی و کاغذی انجام می‌شد اما امروزه این استعلامات بصورت لحظه ای و آنلاین صورت می‌گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: اداره ثبت احوال علاوه بر خدمات سجلی و هویتی پاسخگوی استعلامات زیادی از ادارات مختلفی نظیر ثبت اسناد و املاک، ستاد اجرائی فرمان امام خمینی، سازمان وظیفه عمومی، بانک‌ها، اداره راه و شهرسازی، دادگستری و سایر مراجع است که تنها در نیمه نخست سال ۱۷۴۳ استعلام از سازمان وظیفه عمومی و ۳۱۴۵ مورد پاسخگویی به نامه‌های مختلف ادارات را در کارنامه خود دارد.

سعید یارقلی رئیس اداره ثبت احوال شهریار

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.