کشاورزی

محصولات کشاورزی گران نمی شود

نایب رئیس اتحادیه باغداران گفت: با توجه به افزایش قابل توجه بارندگی در سال ۹۸ و ذخیره آب در منابع آبی، پیش بینی می‌شود با وجود خسارت‌های اخیر به محصولات و زمین‌های کشاورزی، شاهد افزایش قیمت و کمبود محصول در بازار نباشیم.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  مجتبی شادلو در خصوص خسارت سیل به زمین‌های کشاورزی بیان کرد: تعدادی از زمین‌های کشاورزی به دلیل استحکام زیاد و با وجود آب گرفتگی‌های اخیر، خسارتی به آن‌ها وارد نشده و اگر این آب‌ها از زمین کشاورزی خارج شود محصولات کمتری آسیب خواهند دید.

وی در ادامه افزود: نوع دیگری از خسارت به زمین‌های کشاورزی نیز وجود دارد که در آنها با وجود اینکه محصولی در زمین وجود نداشته و شکل ظاهری زمین تغییر نکرده، اما پیش‌بینی می‌شود که این زمین‌ها حاصل خیزی خود را از دست داده اند.

نایب رئیس اتحادیه باغداران خاطر نشان کرد: خسارت بر زمین‌های کشاورزی در استان‌های لرستان، خوزستان و مازندران نسبت به سایر استان‌ها بیشتر بوده، همچنین اتحادیه در تلاش است تا آمارها را کامل و میزان دقیق خسارت را به اطلاع عموم برساند.

شادلو با بیان اینکه کشاورزی ایران از ظرفیت بالایی در رابطه با تولید برخوردار است، اظهار کرد: با توجه به افزایش قابل توجه بارندگی در سال ۹۸ و ذخیره آب در منابع آبی، پیش‌بینی می‌شود که با وجود خسارت‌های اخیر به محصولات و زمین‌های کشاورزی، شاهد افزایش قیمت و کمبود محصول در بازار نباشیم و با یاری نهاد‌های دولتی و مردمی، این خسارت‌ها را جبران خواهیم کرد.

وی در رابطه با زمین‌های جایگزین زمین‌های خسارت دیده گفت: بارندگی‌های اخیر موجب شده که زمین‌های حاصلخیز زیادی در کشور پدید آید و پیش بینی می‌شود که از ظرفیت کشاورزی کشور با وجود زمین‌های خسارت دیده کاسته نشود.

نایب رئیس اتحادیه باغداران تاکید کرد: در استان‌های گلستان و مازندران، شالیزار‌ها و زمین‌های کشت گندم و جو بیشترین خسارت را متحمل شده همچنین زمین‌های زراعتی و کشت غلات در استان خوزستان شامل زمین‌های خسارت دیده اند.

 

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.