عبدالصمد خرم ابادی

معاون قضایی دادستان کل کشور:

مخالفتی با ادامه فعالیت شبکه های اجتماعی نداریم

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه: مخالف ادامه فعالیت شبکه های اجتماعی نیستیم.

 

به گزارش راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، عبدالصمد خرم آبادی افزود: در حال حاضر شبکه های اجتماعی خارجی در کشور فعالیت دارند که ما هیچ مخالفتی با این شبکه ها نداریم،‌ بلکه معتقدیم این شبکه ها باید مبتنی بر قوانین و مقررات کشورمان فعالیت کند.
وی گفت:‌ برخی از این شبکه های اجتماعی به هیچ وجه قوانین و مقررات کشور را رعایت نمی کنند و به فرهنگ، امنیت و اقتصاد کشور لطمه می زنند.
معاون قضایی دادستان کل کشور تصریح کرد: برای مقابله با تهدیدهای شبکه های اجتماعی خارجی باید شبکه های داخلی جایگزین شوند،‌ شبکه هایی که از پهنای باند داخلی استفاده می کنند سرعت و کیفیت بیشتر دارند و مردم می توانند در نهایت امنیت، از این شبکه ها برای حضور در فضای مجازی استفاده کنند.
وی با اشاره به این که برخی عقیده دارند ما با ادامه فعالیت این شبکه ها در کشور مخالفیم، تصریح کرد: دادستانی کل کشور که ریاست کارگروه فیلترینگ را بر عهده دارد به وزاری ارتباطات و ارشاد تاکید کرد تا شبکه های اجتماعی داخلی را راه اندازی کنند.
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تاکید کرد: برای توسعه امنیت کشور از دولت تقاضا داریم که زمینه راه اندازی شبکه های اجتماعی داخلی را فراهم کند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.