ربیعی

ربیعی سخنگوی دولت :

مذاکره با آمریکای امروز امکان پذیر نیست

سخنگوی دولت گفت: آمریکا قاعده را به هم زده و با اعمال فشار حداکثری بر ملت ایران، یک تروریسم اقتصادی را عیله ملت ما تحمیل کرد، حال آنها باید به شرایط قبل بازگردند آن وقت ما تصمیم می‌گیریم.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین،علی ربیعی، سخنگوی دولت در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به این سوال که موضع ما نسبت به آمریکا چیست و آیا قرار است که مذاکره‌ای صورت بگیرد؟ اظهار کرد: راه درست برای امنیت جهانی دیپلماسی است و نفع همه در دیپلماسی است، منتهی اینکه امروز با این آمریکا صحبت کنیم اصلا امکان ندارد و شرایط عادلانه نیست.

او افزود: ما از اول انقلاب یک اصلی داشتیم و رهبر معظم انقلاب بر دیپلماسی گسترده با جهان تأکید داشتند، همچنین امام (ره) فرمودند که ما به جز رژیم غاصب صهیونیستی با همه حرف می‌زنیم.

سخنگوی دولت تاکید کرد: شرایط را آمریکا به هم زده است، آنها قاعده را به هم زدند و با اعمال فشار حداکثری بر ملت ایران، یک تروریسم اقتصادی را عیله ملت ما تحمیل کردند، حال آنها باید به شرایط قبل بازگردند آن وقت ما تصمیم می‌گیریم.

ربیعی تصریح کرد: یعنی آنها باید به شرایط قبل از خروج آمریکا بازگردند و تحریم‌‌ها را بردارند، آن زمان تازه ما تصمیم میگیریم، اولا محدوده ما فقط برجام است و هیچ پیش شرطی نداریم، نه چیزی بیش از آن،  تنها قاعده‌ای که داشتیم قاعده برجام بوده است.

او گفت: اجلاس G۷ را دیدم، نتیجه‌اش دو موضوع را خواسته بودند، یکی اینکه ما سلاح هسته‌ای تولید نکنیم، که این به نوعی به سخره گرفتن است چراکه ساخت، نگهداری و استفاده از سلاح هسته ای برای ما به فتوای مقام معظم رهبری حرام بوده و فتوا برای ما از قانون فراتر است، بنابراین ما هرگز دنبال این مسئله نبوده‌ایم.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که آیا ایران درباره مسائل منطقه و موشکی هم مذاکره می‌کند، اظهار کرد: مذاکره ما فقط درباره برجام خواهد بود، در مورد امنیت منطقه ما اعتقاد داریم که بیگانه ها اگر از منطقه خارج شوند منطقه امن‌تر می‌شود، ما از هر ائتلاف و گفت‌وگویی در منطقه استقبال می‌کنیم و فکر می‌کنیم امنیت منطقه در گفت‌وگو‌های بین منطقه‌ای باید صورت بگیرد، پس با آمریکا درباره منطقه و مسائل موشکی مذاکره نخواهیم داشت.

ربیعی تاکید کرد: با این همه از حسن نیت مکرون، رئیس جمهور فرانسه سپاسگزاریم و در جهت گسترش روابط دوجانبه و ادامه و ادامه همکاری با سایر اعضای باقی مانده در برجام تلاش خواهیم کرد.

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.