مسکن مهر

مردمی که فریب بزک مسکن های مهر را میخوردند!

برای افتتاح مجتمع‌های مسکونی مهر، واحدی را به عنوان نمونه همچون صحنه تئاتر می‌آرایند و با پایان نمایش مالک به چاردیواری خالی مواجه می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، "مسکن مهر" خانه رویایی مستاجرانی بود که حتی با ورود به دهه‌های پنجم و ششم زندگی هنوز طعم داشتن ملک شخصی را نچشیده بودند و با گمان رسیدن به آرزوی دیرینه خود از این طرح استقبال کردند.

طرح مسکن مهر اولین بار در دولت احمدی‌نژاد برای خانه‌دار شدن قشر‌های کم درآمد کلید خورد و براساس نظر بسیاری از کارشناسان این طرح، ایده بسیار خوبی بود که در عمل نتوانست موفقیت بسیاری را کسب کند. نداشتن جانمایی صحیح برای ساخت، عدم استفاده از مصالح با کیفیت، پیمانکاران بدون تعهد و … از جمله عواملی بود که موجب شد که این طرح بعد از گذشت حدود ۱۰ سال هنوز نتواند متقاضیان خود را راضی کرده و به سرانجام کاملی برسد.

البته مسئولان دولت دوازدهم وعده اتمام مسکن مهر را در سال ۹۶ داده بودند که پایین بودن سرعت ارائه خدمات و زیرساخت‌ها این موضوع را به سال ۹۷ کشاند و با توجه به پیشرفت ساخت ۹۰ درصدی طرح مسکن مهر در استان‌ها، باز هم نهایی شدن پرونده این طرح بعید به نظر می‌رسد. اما جدای از اعتراضات متقاضیان مسکن مهر به عدم اتمام، تحویل این منازل، نداشتن شرایط رفاهی و خدماتی مناسب در این مجموعه‌ها، مشکل دیگری هم وجود دارد که برخی از دریافت کنندگان مسکن مهر با آن مواجه شده‌اند.

.

بزک واحد‌های مسکونی مهر به بهانه افتتاح/چه کسی پاسخگوی فریب افکار عمومی است؟

براساس روال معمول مسئولان در زمان افتتاح مجتمع‌های مسکونی مهر، یکی از واحد‌ها را به عنوان نمونه انتخاب کرده و در مقابل دوربین‌های رسانه‌های مختلف و خبرنگاران به نمایش منزلی با داشتن تمامی امکانات مشغول می‌شوند و در پایان مراسم کلید آن واحد را به صاحبخانه تحویل داده و کار را تمام شده نشان می‌دهند، فارغ از آنکه این موضوع سرابی بیش نبوده است.

با رفتن دوربین رسانه‌ها، خبرنگاران و مسئولان مربوطه همانند صحنه تئاتر بعد از خروج بازیگران، لوازم تعبیه شده در این واحد مسکونی را باز کرده و آپارتمانی را بدون داشتن امکانات اولیه تحویل مالک می‌دهند.

بزک واحد‌های مسکونی مهر به بهانه افتتاح/چه کسی پاسخگوی فریب افکار عمومی است؟

بزک واحد‌های مسکونی مهر به بهانه افتتاح/چه کسی پاسخگوی فریب افکار عمومی است؟

بزک واحد‌های مسکونی مهر به بهانه افتتاح/چه کسی پاسخگوی فریب افکار عمومی است؟

یکی از این واحدها، بلوک ٢٥ واحد اول در فاز ٨ پردیس پروژه استحکام ایلام است، مردی که بعد از سال‌ها اجاره نشینی شوق دریافت کلید طلایی خود را دارد و بعد از پایان یک نمایش با صحنه‌ای خالی مواجه می‌شود. وی به خبرنگار ما در باشگاه خبرنگاران جوان، می‌گوید؛ بلوک ٢٥ واحد اول شرقی به عنوان یک واحد نمونه شناخته شده بود که آذر ماه سال ۹۶ افتتاح شد.

پیمانکار پروژه آقای "غ" بود و از بخش اداری مسکن مهر با من تماس گرفت که نزد آقای "ج-ف" بروم، وی بعد از پرس و جو درباره میزان حقوق بنده و اینکه مستاجر هستم یا خیر، گفت که واحد شما به عنوان نمونه انتخاب شده و برای افتتاح تجهیزاتی اعم از کابینت، هود، سینک گاز رو میزی، پکیج شیرآلات مانند دوش حمام نصب شده است و من در پاسخ اعلام کردم که ما پولی بابت اینها نداریم که بپردازیم، اما آقای "ج-ف" تاکید کرد اینها هدیه هست و اصلا پول نمی‌خواد!

بعد از آن با حضور مسئولان و رسانه به منظور افتتاح مجتمع مسکونی مهر، این واحد به بنده تحویل داده شد، اما پس از افتتاح پیمانکار به من گفت که شما باید ۱۴ میلیون بابت لوازم نصب شده در منزل پرداخت کنید. اعتراض کردم و موضوع را کاملا توضیح دادم، اما در مقابل این پیمانکار گفت که هرکسی این حرف را به شما زده غلط کرده و بعد از این اظهارات، آنها هفته گذشته آمده و تمامی لوازم‌ها را باز کردند که این موارد در عکس کاملا مشخص است.

بزک واحد‌های مسکونی مهر به بهانه افتتاح/چه کسی پاسخگوی فریب افکار عمومی است؟

بزک واحد‌های مسکونی مهر به بهانه افتتاح/چه کسی پاسخگوی فریب افکار عمومی است؟

بزک واحد‌های مسکونی مهر به بهانه افتتاح/چه کسی پاسخگوی فریب افکار عمومی است؟

 

شهرام کوسه غراوی عضو کمیسیون عمران مجلس و عضو ناظر مجلس در در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، این اقدام را دور از شان دانست و گفت: حتی از لحاظ کار اجرایی و تخصصی معنی ندارد، اما سوال اینجاست که این اقدام از سوی چه کسی صورت گرفته پیمانکار یا کارفرما یا مشاور؟

وی تاکید کرد: باید ابتدا مشخص شود چه کسی این اقدام را انجام داده، اما در عمل یک کار غلطی شکل گرفته است و نصب تجهیزات و کندن آن به هیچ عنوان قابل درک نیست و باید پیگیری شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: یکی از سوالات ما از اسلامی وزیر جدید راه و شهرسازی درباره نحوه اتمام واحد‌های مسکونی مهر بود و اینکه برخی از واحد‌هایی هم که در گذشته ساخته شده نیاز به مقاوم سازی دارد.

کوسه غراوی با بیان اینکه توجه به مسکن مهر باید از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی باشد، تصریح کرد: شنیده ام اسلامی کارگروهی برای ساماندهی مسکن مهر تشکیل داده و می‌خواهد به صورت جدی روی این موضوع کار کند، اما این بحث نصب تجهیزات به صورت نمایشی را هم حتما از وی پیگیری خواهم کرد.

حال باید دید؛ با حضور اسلامی وزیر جدید راه و شهرسازی سرانجام اتمام واحد‌های مسکن مهر به کجا خواهد انجامید و این بار متقاضیان این خانه‌های رویایی به خواسته خود خواهند رسید؟

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.