نقوی

نقوی حسینی:

مردم انتظار دارند دولت درباره FATF شفاف سازی کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: شفاف‌سازی درباره FATF حداقل انتظار مردم و نمایندگان از دولت است.

 

به گزارش راه مبین به نقل از تسنیم، سیدحسین نقوی‌حسینی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس در بحث توافق با FATF نمی‌تواند بی‌‌‌تفاوت باشد، اظهار داشت: دولت باید نسبت نسبت به مسائل ملی که از موضع امنیتی نیز قابل بحث است، جدّیت و دقت لازم را داشته باشد چرا که مباحثی چون توافق با FATF به هیچ عنوان نمی‌تواند صرفاً یک موضوع و بحث اقتصادی باشد.

وی با بیان اینکه دولت می‌خواهد برای برجام دستاوردهای کاذب بتراشد، افزود: ما به دولت محترم صادقانه می‌گوییم که با مردم صادقانه رفتار کند؛ اینکه دولت محترم بخواهد توافق‌هایی چون توافق بانک مرکزی با FATF را به‌عنوان دستاورد برجام تلقی کند، اقدام درستی نیست چرا که مردم هوشیار هستند.

نقوی با بیان اینکه "حداقل انتظار مردم و نمایندگان مجلس از دولت در بحث توافق FATF، شفاف سازی و ارائه اطلاعات لازم به مردم است"، متذکر شد: مردم درباره این توافق سؤالات جدی دارند و دولت محترم به‌جای فرافکنی باید پاسخگوی افکار عمومی باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه، توافق‌های اقتصادی با شرکت‌های آمریکایی و صهیونیستی می‌تواند تبعات خاص امنیتی داشته باشد، تصریح کرد: اگر برای ما تبعات امنیتی روشن شود، به‌عنوان نمایندگان مردم و مدافع حقوق مردم نمی‌توانیم سکوت کنیم چراکه وظیفه اساسی مجلس حراست از حقوق مردم است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.