مسافربر شخصی

در حاشیه طرح برخورد با مسافربرهای شخصی:

مردم: تاکسی‌ها در بعضی ساعات روز حضور ندارند / رانندگان تاکسی: مسافربر‌های شخصی امان ما را بریده‌اند/ مسئولین: با مسافربرهای شخصی برخورد جدی می‌کنیم

اما و اگرهای برخورد با مسافربرهای شخصی در فردوسیه شهریار با واکنشهای مختلفی از جانب مردم، رانندگان تاکسی و مسئولین همراه بوده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، اجرای طرح برخورد با خودروهای مسافربر شخصی به همت اداره راهنمایی و رانندگی، شهرداری و سازمان تاکسیرانی فردوسیه شهریار آغاز شد.

مسئول واحد تاکسیرانی فردوسیه در این باره به راه مبین گفت: طرح برخورد با خودروهای مسافربر شخصی به منظور بهبود وضعیت حمل و نقل و همچنین جابجایی مسافرین و کاهش ترافیک سطح شهر اجرا می شود.

وی افزود: تعداد کثیری از تاکسیداران فردوسیه از مزاحمت هایی که خودروهای مسافربر شخصی در سطح شهر برای آنان ایجاد می کردند گله مند بودند و چندین مرتبه از این افراد نزد سازمان تاکسیرانی فردوسیه شکایت کرده بودند لذا سازمان تاکسیرانی فردوسیه با همکاری اداره راهنمایی رانندگی و شهرداری این شهر اجرای طرح برخورد با مسافربرهای شخصی را کلید زد.

در همین راستا خبرنگار راه مبین با گزارش میدانی خود، نظرات تعدادی از راننده‌های تاکسی،مسافربرهای شخصی و همچنین مسافران را جویا شد.

آقای بیگی یکی از رانندگان تاکسی در مسیر فردوسیه-شهریار درباره مزاحمت های مسافربرهای شخصی برای تاکسی ها اینگونه توضیح می دهد: تعداد زیادی از همکاران من که در مسیر فردوسیه-شهریار مشغول به فعالیت هستند تنها شغلشان همین رانندگی است و این حرفه شغل اول و آخر آن‌ها می باشد. به همین دلیل وقتی می‌بینیم که مسافربرهای شخصی که تعداد آن ها کم هم نیست اقدام به سوار و پیاده کردن مسافر در خط ما می کنند، همه از این کار ناراحت می شویم.

در مقابل آقای کریمی یکی از مسافربرهای شخصی این چنین می گوید: اولویت اول برای سوار و پیاده کردن مسافران طبیعتأ و قانونأ با تاکسی هاست ما هم با علم به این موضوع سعی می‌کنیم در مکان هایی اقدام به سوار کردن مسافر کنیم که تاکسی ها حضور ندارند و حداکثر تلاشمان را می‌کنیم تا برای آن‌ها مزاحمتی نداشته باشیم اما ما هم مجبوریم برای گذران زندگی مسافرکشی کنیم ولی توان خرید تاکسی و امتیاز خط را نداریم و با همین خودروی شخصی مدل پایین خود کار می‌کنیم.

در این میان شنیدن صحبت های یکی از مسافران شاید خالی از لطف نباشد و خانم میانسالی که ظاهرأ کارمند بوده و هر روز به تهران سفر می‌کند در این باره به خبرنگار راه مبین می‌گوید: من به دلیل شغلی که دارم معمولا دیر وقت از تهران به شهریار میرسم و به خاطر اینکه به منزل بروم مجبورم سوار خودروی مسافربرهای شخصی بشوم چرا که در این زمان اصلا تاکسی‌ای در این مسیر فعالیت نمی کند.

از طرفی نیز مسئول واحد تاکسیرانی فردوسیه ضمن تذکر به مسافربرهای شخصی اظهار کرد: از مسافربرهای شخصی تقاضا داریم از سوار و پیاده کردن مسافر در ایستگاه های تاکسی خودداری کنند چرا که در صورت عدم رعایت این موضوع با آنها به طور قانونی برخورد خواهد شد.

مسافربر شخصی

انتهای پیام./ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.