مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران:

مردم تخلفات بازار در روزهای عید را به صورت مستمر گزارش کنند

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان این که مردم تخلفات مشاهده شده را به صورت مستمر گزارش دهند گفت: حدود ۶۵ نفر از روسای شعب به صورت کشیک در سطح تهران حضور دارند تا بر روند فعالیت صنوف نظارت کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  محمدعلی اسفنانی مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی از تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها در ایام پایانی سال خبر داد.

وی گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال ۱۵ اکیپ بازرسی برای نظارت بر روند فعالیت صنوف در نظر گرفته شده که به مدت یک ماه از تاریخ ۱۵ اسنفند تا ۱۵ فرودین به مراکز فروش و خدمات‌دهی سرکشی خواهد کرد.

این مقام مسئول اظهار کرد: در روز گذشته تعدادی از اکیپ‌های ما به رستوران‌ها سر زده و وضعیت بهداشتی و خدماتدهی آنها را مورد بازرسی قرار دادند که خوشبختانه تخلف خاصی مشاهده نشد و وضعیت بهداشتی و خدماتی این رستورانها مطلوب ارزیابی شد.

اسفنانی بین کرد: خوشبختانه در طی این دو روزی که از اجرای طرح نوروزی گذشته تخلفات فراوان نبوده است که این هم به دو دلیل است. اول این که از مردم خواسته ایم در این ایام به صورت مستمر تخلفات را به ما گزارش دهند و همچنین از صنوف خواسته ایم برنامه های خودنظارتی را به صورت جدی تری دنبال کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران ادامه داد: در این نظارت و بازرسی ها کارشناسان و بازرسان سازما‌های حمایت از حقوق مصرف کنندگان، صنعت، معدن و تجارت؛ هواپیمایی، میراث فرهنگی و گردشگری وادارت کل حمل ونقل و پایانه مسافری؛ جهاد کشاورزی، استاندارد و فرمانداری، اتاق اصناف، نیروی انتظامی و دانشگاه‌های علوم پزشکی و در قالب گشت‌های مشترک با ما همکاری خواهند کرد.

وی گفت: در این ایام همه بازار را مورد بازرسی قرارخواهیم داد. لذا بازار هدف گشت‌های مشترک تمامی مراکز، بازار‌ها و مناطق تجاری، میادین میوه و تره بار، فرودگاه ها، پایانه های مسافربری، مراکز فروش مواد غذایی، اقلام سلامت محور و رسیدگی به شکایت‌های مردمی در محل تخلف بوده که به صورت محسوس و نامحسوس انجام می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این بازرسی و گشتها علاوه بر کیفیت بر کمیت هم توجه شده است. یعنی علاوه بر نظارت بر عرضه اجناس با کیفیت بر موضوع گرانفروشی، کم فروشی و قاچاق هم توجه خواهیم کرد.

اسفنانی افزود: بر اساس قانون بسیاری از کالاها باید قیمت فروش داشته باشند و اگر مشتری احساس کرد که قیمت داده شده گرانتر از قیمت واقعی است باید فاکتور خرید کالای فروشنده را مشاهده کند و در صورتی که قیمت اعلام شده بیشتر از ۱۰ درصد قیمت اعلام شده توسط فروشنده بود می‌تواند موضوع گرانفروشی را گزارش کند.

وی توضیح داد: مشتری علاوه بر این که حق دارد فاکتور خرید را از فروشنده جهت مشاهده درخواست کند بلکه این حقورا دارد که از مشتری فاکتور فروش برای جنس خود را هم دریافت کند و در صورتی که فروشنده از هر دوی این تقاضاها خودداری کند مرتکب تخلف شده است.

این مقام مسئول در پایان گفت: در ایام اجرای طرح نوروزی تعزیرات حکومتی حدود ۶۵ نفر از روسای شعب به صورت کشیک در سطح تهران آماده خدمت رسانی به شهروندان خواهند بود.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.