نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس:

مردم خوزستان هیچ وقت موضوع «بی توجهی» دولت یازدهم را فراموش نمی کنند

نماینده ایذه و باغملک با اشاره به کاهش بی‌سابقه بودجه خوزستان گفت:دولت در تدوین بودجه سال ۹۵ به خوزستان بی‌توجهی و ظلم کرد و مردم خوزستان هیچگاه این موضوع را فراموش نمی‌کنند.

 

به گزارش راه مبین به نقل از افکار، هدایت الله خادمی اظهار داشت: استان خوزستان تنها استانی است که دولت بودجه سال ۹۵ این استان را نسبت به سال گذشته کمتر کرده است و ظاهرا  در این موضوع با انگیزه کار کرده اند.

وی افزود: تقریبا همانطور که دشمنان به صورت آشکارا در زمان جنگ تحمیلی خوزستان را ویران کردند.دولت نیز با این ردیف بودجه ای(تملک دارایی‌ها و الزامات) که به خوزستان اختصاص داده شد به صورت پنهانی به دنبال نابودی این استان بود.

نماینده مردم ایذه و باغملک در ادامه افزود: با این کار توسعه استان خوزستان متوقف می‌شود، وقطعا کسانی که در استانهای دیگر در بدنه دولت نفوذ داشتند، بودجه ۲ برابری نسبت به سال گذشته به استان خود تخصیص داده اند؛ آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به استان کرمان اهمیت ویژه‌ای می‌دهد و انتظار می‌رفت به خوزستان هم مانند استان خود نگاه کنند، ضمن اینکه دولت بایدبه صورت عادلانه بودجه را در میان استانهای مختلف توزیع کند.

وی با اشاره به اینکه مردم شهرها و روستاهای خوزستان آب آشامیدنی مناسب ندارند،عنوان کرد:خوزستانی که بیشتر روستا های آن آب آشامیدنی ندارند و شهرهایی مانند آبادان، ایذه و اهواز آب مورد نیاز خود را به صورت بشکه‌ای  خریداری می‌کنند، اگر قرار است در ردیف بودجه ای به خوبی قرار نگیرد دیگر برای آنها می‌خواهند چه کاری انجام دهند و مردم خوزستان نباید از این موضوع به آسانی عبور کنند و این واضح است که برای استان خوزستان تبعیض قائل شده اند.

هدایت الله خادمی تصریح کرد: چرا باید ردیف بودجه‌ای کرمان بیشتر باشد؟ اگر بودجه خوزستان اصلاح نشود باید رئیس جمهور جواب بدهد که چرا به خوزستان ظلم کرده است؟ همانطور که امام خمینی(ره)فرمودند خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرد و ما نیز انتظار نداشتیم که دولت یازدهم چنین کاری را با خوزستان انجام دهد،مردم خوزستان فارغ از هر نگاه سیاسی تلاش کنند تا اینکه این موضوع بر طرف شود و اگر چنین کاری نکنیم یعنی اینکه ظلم را پذیرفتیم.

وی با اشاره به منابع  و ذخایر نفت وگاز در استان خوزستان عنوان کرد:استان خوزستان با این همه منابع و ذخایرنفت و گاز این بخش از ردیف بودجه ای را به آن اختصاص داده اند و مردم خوزستان این نگاه تبعیض آمیز دولت را فراموش نمی‌کنند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.