جمالی

جمالی:

مسئولان اجازه داشتن اقامت و گرین کارت را ندارند

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: متاسفانه بسیاری از داشتن مسئولان تابعیت، کارت اقامت و گرین‌کارت خود را کتمان می‌کنند.

 

به گزارش راه مبین به نقل از میزان، محمدجواد جمالی نوبندگانی، دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلسدرباره اینکه فعالیت مسئولانی که دارای گرین کارت، اقامت و تابعیت هستند خلاف منافع ملی محسوب می‌شود اظهارکرد: در جلسه‌ای که به صورت مفصل با وزیر اطلاعات پیرامون بحث داشتن تابعیت از سوی برخی از مسئولین صورت گرفت این موضوع به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به قوانین حاکم در کشورمان و از منظر حقوقی داشتن گرین کارت تابعیت مضاعف و مواردی همچون اقامت برای کسانی که دارای مسئولیت در کشورمان هستند محدودیت و ممنوعیت دارد.

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکیدکرد: اما بدون شک داشتن تابعیت چندگانه از منظر دستگاه‌های امنیتی برای مسئولان از حساسیت بیشتری برخوردار است و اگر مسئولی بدون شک دارای تابعیت دوگانه و چندگانه باشد باید از سمت‌اش برکنار شود و یا استعفا دهد.

جمالی نوبندگانی با اشاره به اینکه طی ماه‌های اخیر مواردی را پیرامون استعفا و کناره‌گیری کسانی که دارای تابعیت دوگانه بودند داشته‌ایم خاطرنشان کرد: اخیرا هم موردی را داشته‌ایم که به دلیل داشتن تابعیت دوگانه از مسئولیت خود استعفا داده است و تابعیت را برای خود در اولویت قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل اینکه برخی از مسئولین داشتن گرین کارت، تابعیت و اقامت خود کتمان می کنند تا به امروز نتوانسته آمار دقیقی در این راستا به دست آوریم.

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهارکرد: از منظر امنیتی و قانونی داشتن گرین کارت، اقامت و تابعیت محدودیت و ممنوعیت دارد و برخلاف منافع ملی است.

جمالی نوبندگانی خاطرنشان کرد: متاسفانه درصد قابل توجهی از افرادی که خلاف امنیت ملی کشورمان عمل کرده‌اند دارای تابعیت، اقامت و یا گرین کارت بودند و یا اینکه وعده اعطای تابعیت به آنها و خانواده‌هایشان داده شده است و آنها مجبور شدند به خواسته‌های غیرقانونی تن بدهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بدون شک اظهارات صادقانه مسئولان در داشتن گرین کارت، کارت اقامت و تابعیت می‌تواند در راستای داشتن یک آمار دقیق به دستگاه‌های امنیت‌مان کمک کند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.