مسئولان و مقامات کشور چه واکنشی نسبت به سخنان ترامپ نشان دادند؟

پس از سخنان شب گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه ایران و اتهامات بی‌اساسش به جمهوری اسلامی ایران، موجی از واکنش کارشناسان و مقامات کشورمان به این مسئله به راه افتاد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از دانا،  موج واکنش کارشناسان و مقامات کشورمان به سخنان شب گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه ایران و اتهامات بی‌اساسش به جمهوری اسلامی ایران در ادامه آمده که به شرح زیر است:
نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس:
ترامپ با سخنانش سبب تحقیر مردم آمریکا شد/ اظهارات رئیس جمهور آمریکا پاسخی بر رشوه‌های عربستانی‌ها بود

 
 داوود محمدی در گفت‌وگو با تهران نیوز ، در ارتباط با سخنان شب گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و اتهامات بی‌اساسش به جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ترامپ با سخنانی که شب گذشته به زبان آورد، در درجه اول مردم آمریکا را تحقیر کرد چرا که نشان داد از حداقل‌های روابط و قواعد سیاسی و دیپلماسی اطلاع ندارد.
 
وی گفت: برجام هم یک حقیقت بین‌المللی است که مورد تائید سازمان ملل قرار گرفته و هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی آن را نقض کند. مطالبی هم که گفته شد بیانگر عدم بهره‌مندی ترامپ از توان سیاسی است و جایگاهی هم در روابط بین‌الملل ندارد.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مسئولان جمهوری اسلامی واکنش‌های لازم را نشان خواهند داد، افزود: ما در برجام حتی از خیلی از حقوق‌ اولیه‌مان گذشتیم اما اگر قرار باشد که این اتفاق‌ها بیفتد، ایران باید واکنش لازم را انجام دهد و قطعا هم این اتفاق خواهد افتاد ضمن اینکه مجلس هم وارد می‌شود و تصمیم‌گیری لازم را انجام می‌دهد.
 
محمدی به انتخاب اشتباه مردم ایالات متحد آمریکا اشاره کرد و یادآور شد: مردم آمریکا در انتخاب ایشان اشتباه کردند چراکه سبب آبروریزی خودشان شد. ایران هم عکس‌العمل نشان خواهد داد و اقدامات لازم را در صورت لزوم انجام می‌دهیم.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش به بررسی دلایل استفاده از عنوان جعلی ع.ر.ب.ی به جای خلیج فارس توسط رئس جمهور آمریکا پرداخت و بیان داشت: ترامپ از زمانی که روی کار آمد، ارتباطاتی را با عربستان برقرار کرد و با این کارش در واقع جواب رشوه‌های دریافتی از عربستان را داد.
 
نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: البته این مسئله اهمیت ندارد چرا که همه می‌دانند نام اصلی این خلیج، «فارس» است و این موضوع در تاریخ هم ثبت شده است. خلیج فارس از قدیم بوده و هست و اظهارات ترامپ چیزی را تغییر نمی‌دهد.
 
محمدی در بخش پایانی گفت‌وگو در ارتباط با موضع‌گیری رئیس جمهور ایران در قبال سخنان ترامپ نیز اظهاراتی را مطرح کرد و بیان داشت: سخنان شب گذشته حجت‌الاسلام روحانی قابل قبول بود و ایشان در همه حوزه‌های لازم اظهار نظر کرد و جواب همتای آمریکایی‌اش را دارد.
 
وی در پایان در ارتباط با وضعیت آینده برجام تصریح کرد: منتظر می‌مانیم تا ببینیم شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی در آینده چه تصمیمی خواهند گرفت و امیدواریم که مثل همیشه تصمیماتی اتخاذ شود که به نفع مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.
 
پیروز مجتهدزاده:
اعمال تحریم جدید لغو برجام است

پیروز مجتهدزاده، کارشناس مسائل هسته ای در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص مواضع خصمانه دونالد ترامپ علیه ایران و برجام اظهار داشت: اظهارات دونالد ترامپ اگرچه به معنای پایان یافتن برجام از دید ایالت متحده آمریکا نیست، اما این موضع از مدت ها قبل پیش بینی می شد چرا که آمریکا از ابتدا تعهدی در برجام نداده بود.

وی با تاکید بر اینکه بارها در قبال چنین موضع هایی اخطار داده بودیم عنوان کرد: برجام از ابتدا بدفرجام و نافرجام بود؛ موضعی که دیروز از سوی ترامپ اعلام شد تلاش دولت ایالت متحده آمریکا برای پرت کردن توپ بازی فوتبال برجام به زمین کنگره این کشور بود.

کارشناس مسائل هسته ای افزود: ترامپ خواست شانه خودش را از بار سنگین مسئولیت لغو برجام خالی کند و ما امروز باید منتظر بمانیم که کنگره ایالت متحده آمریکا در قبال این وضعیت چه سیاستی را در پیش می گیرد. کنگره می تواند این برجام را قبول داشته باشد و روند اجرای برجام را خوب اعلام کند اما از طرف دیگر هم می تواند کنگره تحریم های جدیدی علیه ایران وضع کند که اعمال تحریم جدید عملاً لغو برجام است.

مجتهد زاده با بیان اینکه ترامپ اظهارات شاذ متفاوتی دارد عنوان کرد: نباید ما وقت خود را برای بررسی جزء جزء سخنان ترامپ تلف کنیم؛ ترامپ در حالی که رسما اعلام می کند که با نظام جمهوری اسلامی ایران دعوا دارد از طرف دیگر از ملت و غرور و تمدن ایران سخن می گوید و در عین حال هم با به کار بردن نام جعلی برای خلیج فارس بزرگترین تو دهنی را به غرور ملی ایران می زند.

وی افزود: اظهارات ترامپ نشان داد نه تنها وی از تعادل روحی و روانی برخوردار نیست، بلکه سواد کافی را هم برای صحبت کردن ندارد، اگرچه روحانی به ترامپ پیشنهاد می کند که تاریخ را بخواند و درباره ایران صحبت کند اما خود او هم سخنان نادرستی درباره تاریخ و مرداد ماه ۱۳۳۲ گفته است.

این کارشناس مسائل هسته ای افزود: تاریخ یک پدیده علمی زنده است که هرکسی نمی تواند به زعم و برداشت خود مطالبی غیر واقع درباره آن بیان کند؛ ترامپ با این موضع گیری چیزی برای حیثیت و اعتبار مقام ریاست جمهوری آمریکا باقی نگذاشت، چرا که نام خلیج فارس را علما و بزرگان غرب به وجود آوردند که می توان نتیجه گرفت  خلیج فارس بخشی از تمدن غربی است که ترامپ با جعل این نام در واقع به میراث تمدن غرب ضربه وارد کرد.

مجتهد زاده با بیان اینکه ترامپ مانند کودکان لجبازی می کند عنوان کرد: همه این بازی ها برای این است که آمریکا از زیر اجرای برجام شانه خالی کند و ترامپ نمی تواند ضربه ای بزرگتر از این به برجام وارد کند هرچند ترامپ هنوز علیه وظایف کلی آمریکا در قبال برجام اقدامی نکرده است.

این کارشناس مسائل هسته ای کشورمان با بیان اینکه سیستم حکومتی آمریکا اجازه یاغی گری به روسای جمهور آمریکا نمی دهد عنوان کرد: هر احتمالی برای تصمیم کنگره وجود دارد چرا که در کنگره هم نمایندگان موافق برجام و هم نماینده های مخالف وجود دارد؛ کنکره هم می تواند برجام را لغو و هم می تواند به اجرای آن ادامه بدهد.

وی در ادامه گفت: کنگره هر کاری بخواهد بکند باید مطابق قوانین بین المللی و تعهدات کشور خود باشد و از همین رو نمی تواند مانند ترامپ به صورت شخصی با برجام برخورد کند و از همین رو نمیتوان از کنگره رفتاری مانند رفتار ترامپ داشته باشیم.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: واکنش روحانی به اظهارات ترامپ اگرچه خوب بود اما باید بخش های تاریخی آن قوی تر شود؛ روحانی برای اولین بار سیاست مسموم تساهل و تسامح را کنار گذاشت و با شهامت لازم به اظهارات ترامپ و به شخص ترامپ پاسخ داد.

مجتهد زاده بیان داشت: در همین واکنش روحانی بسیار حیرت کردم به صورتی که در حالی که روحانی از ترامپ می خواهد به مطالعه تاریخ بپردازد، خود در روابط بین الملل دچار یک خطای بزرگ تاریخی شد که توجه نکرد که اظهارات وی در خصوص کودتای تاریخ ۱۳۳۲ عنوان کرد دروغ بزرگی بود که مغایر با قوانین بین الملل است؛ چرا که هیچگاه رئیس یک کشور نمی تواند علیه نخست وزیر کودتا کند و در واقع نخست وزیر بود که مجلس را منحل کرد و مرتکب کودتا شد.
 
رئیس سابق مرکز توسعه سازمان انرژی اتمی:
ادامه برجام با اروپائی ها توجیهی ندارد/ دولت اقدام متناسب مصوب مجلس را عملیاتی کند

 
حسین آبنیکی در گفت و گو با  تابان تربت، اظهار کرد: در ادامه نقض فاحش و مکرر برجام توسط سیاستمداران ایالات متحده، باید به کشورهای اروپائی و سازمانهای بین المللی فشار آورد و آمریکا را موظف به اجرای تعهدات کرد.
 
وی افزود: آمریکا علی رغم نقض مکرر برجام، فضا را به سمتی پیش می برد که جمهوری اسلامی ایران را به نقض برجام متهم می کند، لذا باید در یک دیپلماسی عمومی در دنیا کم کاری گذشته در تدوین، تشریح، فضا سازی و اعلام نقض مکرر برجام را جبران کرد.
 
آبنیکی با بیان اینکه ادامه برجام با اروپائی ها همان مسیر توجیه است، افزود: این تصور که آمریکا از برجام خارج شود می توان با اروپائی ها ادامه مسیر داد، همان ادامه مسیر توجیه است، زیرا اروپائی ها و بانک های اروپائی علاوه بر اینکه جرات معامله با ایران را ندارند، قدرت مقابله با آمریکا رانیز نخواهند داشت.
 
نشان دادن چراغ سبز با اجرای تعهدات و همراهی اروپائی ها توجیه ناپذیر است
 
رئیس سابق مرکز توسعه انرژی اتمی با بیان اینکه ادامه برجام با اروپائی ها توجیهی ندارد، افزود: نباید در همین ابتدا چراغ سبز نشان داد حالا که آمریکائی ها از برجام خارج شدند ایران ضمن پایبندی به تعهدات خود مسیر برجام را با اروپائی ها ادامه می دهد، این تصور نادرستی است و ادامه مسیر توجیه را می رساند.
 
آبنیکی خاطر نشان کرد: این تصور که نبود آمریکا در برجام تاثیر ندارد اشتباه محاسباتی است، لذا اگر چنین بود و تحریم های ظالمانه نقشی در مذاکرات نداشت، چرا آمریکا را در مذاکرات وارد کردیم، بنا براین باید برای دنیا و جامعه بین المللی تبیین کرد که آمریکا برجام را نقض کرده و مسیر جز این توجیه اقدامات آمریکا خواهد بود.
 
دولت اقدام متناسب مصوب مجلس را عملیاتی کند
 
رئیس سابق مرکز توسعه انرژی اتمی بیان کرد: باید جامعه بین المللی را وادار کرد تا با فشار به آمریکائی ها آنها را موظف به اجرای تعهدات خود کنند، در غیر این صورت این موضوع باید تبیین شود که در قبال نقض برجام ما موظف به اجرای تعهدات خود نیستیم و اقدامات متقابل را انجام می دهیم.
 
وی اظهار کرد: دولت باید در حوزه هسته ای متناسب با نقض برجام آمریکائی ها، قانون مصوب مجلس شورای اسلامی که به تصویب شورای عالی امنیت ملی رسیده را عملیاتی کند.
 
آبنیکی بر اجرای منویات رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: استراتژی مقاوم سازی اقتصاد از درون با نگاه به توانمندی های داخلی و ظرفیت های بالقوه موجود، کشور را در قبال بی ثبات سازی های بین المللی نجات داده و ابزار فشار را از جبهه استکبار خواهد گرفت.
 
 
هانی زاده:
 
ترامپ انشای نتانیاهو را خواند/سپاه درس بزرگی به آمریکا دهد

 
حسن هانی زاده کارشناس سیاست خارجی در گفتگو با مرآت در واکنش به اظهارات و اتهامات ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه ایران گفت: اظهارات ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران و به ویژه سپاه پاسداران موضوع انشایی بود که توسط نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نوشته شده و توسط ترامپ خوانده شده است.
 
آمریکا به هیچ توافقنامه بین‌المللی پایبند نیست
 
این کارشناس سیاست خارجی با بیان اینکه هیچگونه سند و موضوع  مهمی درسخنان سخیف ترامپ وجود نداشت، افزود: سخنان جاهلانه ترامپ نشان داد که آمریکا قابل تعامل نیست و به هیچ یک از توافقنامه بین المللی پایبند نیست.
 
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص غیر قابل اعتماد بودن آمریکا هنگام مذاکرات ایران و کشورهای ۱+۵ بیان کرد: رهبری بارها مورد تاکید قرار دادند که آمریکا قابل اعتماد نیست و اکنون سخنانشان کاملا  ثابت شده است.
 
وزارت امور خارجه تعاملش را با روسیه، چین و اتحادیه اروپا افزایش دهد
 
هانی زاده با بیان اینکه به نظر می رسد توافقنامه بین ایران و آمریکا به پایان رسیده است، گفت: دستگاه دیپلماسی ایران باید در این خصوص وارد عمل شود و شرایطی فراهم کند که جهان را علیه آمریکا بشوراند.
 
این تحلیلگر سیاسی همچنین تصریح کرد: وزارت امور خارجه کشورمان باید تعامل خود را با روسیه، چین و اتحادیه اروپا افزایش دهد تا آمریکا منزوی شود.
 
به گفته این کارشناس سیاسی، دستگاه دیپلماسی کشورمان بیش از گذشته مسئولیت دارد که افکار عمومی را نسبت به کارشکنی و بدعهدی آمریکا آگاه کند.
 
سپاه درس بزرگی به آمریکا دهد
 
وی با تاکید براینکه ایران باید حضور مستشاری خود در منطقه را افزایش دهد، گفت: ایران باید هرجا که آمریکا و نیروهایش حضور دارند برخورد جدی با آنها کند و آن را هدفی مشروع برای تقابل با استکبار جهانی بداند.
 
هانی زاده با اشاره به اینکه ترامپ به صورت غیر مستقیم به ایران اعلان جنگ داد، بیان کرد: ایران باید در حوزه های سیاسی و نظامی بیش از گذشته آمادگی داشته باشد و سپاه پاسداران نیز باید در این خصوص درس بزرگی به آمریکا دهد.
 
 
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس:
 
عدم پایبندی آمریکا به تعهداتش برای دنیا روشن تر شد/تکیه بر توان داخلی تنها راه مقابله با استکبار

 
سید مهدی مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با اراک امروز؛ در خصوص اظهارات اخیر ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: صحبت های شب گذشته رئیس جمهور آمریکا بار دیگر عدم پایبندی آمریکا به تعهداتش را به دنیا نشان داد.
 
مقدسی اظهار کرد: در حالی که آمریکا به هیچ یک از تعهدات خود در برجام پایبند نبوده اما به گفته اتحادیه اروپا و طرف های مقابل ایران در برجام، بارها بر پایبندی ایران به تعهداتش در برجام تاکید شده است.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمریکا با این حرکت های خود نشان داد که تمایل دارد مسیر دیگری را ادامه دهد که با آنچه تعهد کرده بود در تضاد است.
 
وی اظهار کرد: در حالی که رفتار معقول و منطقی ایران بعد از برجام نشان داد که ایران به آنچه تعهد می دهد پایبند است و حقانیت ایران برای دنیا به اثبات رسید.
 
مقدسی با تاکید براینکه، موثر واقع شدن اقدامات جمهوری اسلامی ایران  در مقابله با تروریست ها، خشم آمریکا را به همراه داشته است افزود: امروز مردم منطقه با الگو گیری از ملت ایران در برابر ترویست ها ایستاده اند و این چندان به مذاق استکبار و به به جودآورندگان این تروریست ها خوش نیامده است.
 
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا برای پرورش ترویست ها در منطقه هزینه های سنگینی را متحمل شده است گفت: سیاست های جمهوری اسلامی ایران در برابر اقدامات تروریستی آمریکا در منطقه موفق بوده و نقشه های آمریکا را خنثی کرده است.
 
وی با تاکید بر اینکه مسیری که جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با ترویست انتخاب کرده موفقیت آمیزبوده است ادامه داد: تا نابودی کامل تروریست ها این سیاست ها را ادامه می دهیم.
 
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: ترامپ باید از مردم ایران بابت حرکت توهین آمیز خود در نام بردن از خلیج فارس با عنوان عربی عذر خواهی کند چرا که حضور قهرمانانه ایران اسلامی در خلیج فارس تمامی حرکت های مشکوک را همواره زیر نظر خواهد داشت.
 
مقدسی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای جهان تعامل خوبی دارد افزود:نکته بعدی این است که ما با سایر کشورهای دنیا ارتباطات بسیار خوبی داریم و زمینه سرمایه گذاری های خوبی فراهم کردیم و تا مادامی که بی صداقتی از آن ها نبینیم یقینا رفتار مناسب و معقول و ارتباط مناسب و متقابلی خواهیم داشت و در اجرای پروژه های مهم سرمایه گذاری های مشترکی صورت خواهد گرفت؛ ولی اساس کار این هست که ما می بایست متکی به خودمان باشیم و همانگونه که مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند و سیاست هایی را پیرامون اقتصاد مقاومتی ابلاغ فرمودند مجلس شورای اسلامی، دولت جمهوری اسلامی، قوه قضاییه و تمام قوا و همه مسئولین و کارگزاران با تمام وجودشان می بایست سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را به اجرا در بیاورند؛ یقینا وقتی از این ظرفیت های کشورمان به خوبی استفاده کنیم می توانیم یک حرکت رو به جلو در حوزه اقتصادی داشته باشیم.
 
وی خاطر نشان کرد:حرکت امریکایی ها باعث اتحاد بیشتر ما خواهد بود، انسجام مردم ما را بیشتر خواهد کرد و لازم است تمام احزاب، گروه ها و جریانات همه با هم  تلاش کنیم و اتحادمان را در عمل به اثبات برسانیم و یقینا با این وحدت و اتحاد است که آمریکایی ها در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام خواهند ماند و  ما مسیر خودمان را با صلابت ادامه خواهیم داد.
 
* مشاور وزیر امور خارجه:
اظهارات ترامپ شکست بزرگ استراتژیکی برای آمریکاست

حسین شیخ الاسلام نیز در واکنش به اظهارات رئیس جمهور آمریکا گفت: این سخنان ترامپ سخنرانی نبود بلکه فحاشی بود؛ ترامپ نه ادب دارد و نه اخلاق و در این سخنرانی تنها دروغ سر هم کرد.

مشاور وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ابراز کرد: داستان ما و آمریکا از برجام شروع نمی شود بلکه از کودتای ۲۸ مرداد شروع می شود که چه جنایت، شکنجه ها و چپاول هایی علیه مردم ایران به کار بردند و حتی بعد از کودتا رئیس جمهور و وزیر امورخارجه آمریکا عذرخواهی کردند.

وی  افزود: همچنین در قضیه تسخیر لانه جاسوسی، ملت ایران حق داشت از خود دفاع کند تا کودتایی مانند ۲۸ مرداد رخ ندهد.

شیخ الاسلام عنوان کرد: ترامپ تنها دروغ هایی سر هم کرد و تمام شکست های آمریکا در منطقه و انتقام هایی که ملت منطقه از آن گرفتند، به گردن ایران انداخت.

وی اظهار داشت: ترامپ  در تبلیغاتی انتخاباتی اعتراف کرد که تروریست های منطقه را کلینتون ایجاد کرده است و کلینتون نیز در کمیته دفاعی سنای آمریکا بعد از کشته شدن بن لادن، مدعی بود القاعده را جمهوری خواه ها ایجاد کرده و ما دموکرات ها می خواهیم آن را از بین ببریم.

مشاور وزیر امور خارجه کشور تاکید کرد: همه می دانند ایران برای دفاع از خود با تروریست می جنگد؛ هرچند این مبارزه برای دفاع از جمهوری اسلامی می باشد اما همه مردم منطقه و حتی اروپا و آمریکا از این مبارزه بهره می برند درغیر این صورت تروریسم در همه جا گسترش پیدا می کرد.

وی با اشاره به اینکه سخنان ترامپ در خصوص برجام و عدم پایبندی ایران به آن بی ربط است، تصریح کرد: همه سازمان های ناظر اذعان دارند که ایران نسبت به تعهدات خود پایبند بوده و تنها آمریکا و اسرائیل آن را قبول ندارند.

شیخ الاسلام بیان کرد: خوشبختانه آمریکا امروز کشوری منزوی است که تنها یک رژیم منحوس از آن پشتیبانی می کند؛ آمریکا کشوری بود که پس از هربار سخنرانی، کشورهای اروپایی و انگلیس از آن پشتیبانی می کردند اما این بار هیچکس آن را همراهی نکرد.

وی تاکید کرد: اظهارات ترامپ یک شکست بزرگ استراتژی و دیپلماسی برای آمریکا بود و هیچکس از مزخرفاتی که او سرهم کرد، حمایت نکرد.

مشاور وزیر امور خارجه ایران خاطرنشان کرد: سپاه اهرم اصلی مقابله با جنایت های آمریکاست به همین دلیل تلاش دارند که آن را تضعیف کنند اما نمی توانند؛ ملت ایران و کل سازمان های ایران از این نهاد پیشرو در مقاومت و دفاع از کشور دفاع می کند و آمریکا موفق نخواهد شد فشارهای خود را علیه سپاه اعمال کند.

 

* سردار ابوحمزه:

توهین ترامپ به نظام و سپاه نشان دهنده استیصال آنها در برابر اقتدار ایران است

سردار غلامعلی ابوحمزه نیز در واکنش به اظهارات اخیر ترامپ نسبت به ایران و سپاه پاسداران گفت: به طور کلی سخنانی که رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد، نشانگر آشفتگی در ابعاد مختلف سیاست های داخلی و خارجی آمریکاست و با این حرف ها مشخص کرد دولت آمریکا در آینده نه چندان دور رو به اضمحلال است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: رئیس جمهور کشوری مانند آمریکا باید آنقدر دقیق، عمیق و حساب شده مسائل را بیان می کرد که بتواند به نوعی حافظ منافع کشور خود باشد اما سخنانی که ترامپ مطرح کرد، بیانگر این است که تمام راهبردهای آمریکا در مقابله با انقلاب اسلامی ایران، ملت های مسلمان و نیروهای جهادی که برگرفته از اسلام ناب محمدی است، دچار شکست شده است.

وی اظهار داشت: اینکه با سپاه اینگونه برخورد می کنند، نشان دهنده استیصال رئیس جمهور آمریکا دربرابر به اقتدار، عزت و توانمندی جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است؛ این سخنان و کلمات سخیف ترامپ که به ملت ایران، نظام جمهوری اسلامی، سپاه و نیروهای انقلابی توهین و جسارت کرده، به دلیل استیصال آنهاست و نکته جدیدی در صحبت های ترامپ نبود.

سردار ابوحمزه عنوان کرد: ۳۸ سال است که همه رؤسای جمهور آمریکا همین ادبیات و عبارات را با رنگ و لعاب مختلف نسبت به ایران داشته و دارند و توان جمهوری اسلامی در سطح منطقه و جهان به گونه ای است که موجب شده آمریکایی ها به این شکل وارد معرکه شوند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه ازاین به بعد بیش از پیش شاهد انزوای سیاسی آمریکا در سطح دنیا خواهیم بود، خاطرنشان کرد: بلافاصله بعد از صحبت های ترامپ، به جز رژیم غاصب صهیونیستی و دولت کودک کش عربستان، همه کشورها در سطح دنیا این حرکت رئیس جمهور آمریکا را تقبیح کردند و این نشان می دهند آمریکا به سمت انزوای کامل سیاسی می رود و در آینده شاهد فروپاشی دولت ایالات متحده آمریکا خواهیم بود.

 

* جوکار:

 راهبرد ترامپ و اوباما یکی است/ اشتراک نظر همه روسای جمهور آمریکا در دشمنی با ایران

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در رابطه با سخنان رئیس‌جمهور آمریکا گفت: در ابتدا جوسازی کردند و گفتند قرار است ترامپ در روز و ساعت خاص سخنان مهمی را بیان کند تا بدین‌شکل عملیات روانی ایجاد و توجهات را به خود جلب کنند. لکن شاهد بودیم که سخنان رئیس‌جمهور آمریکا سراسر نفرت‌پراکنی و خصومت علیه ایران بود. وی در حوزه‌های مختلف راجع به ایران سخنرانی کرد و سعی کرد انواع اتهامات را به کشورمان وارد کند.

محمدصالح جوکار اظهار داشت: در واقع آمریکا به دنبال این است که به واسطه برجام بازهم فشارهایی را بر کشورمان وارد کند و تا می‌تواند از این مسئله بهره ببرد. لذا ترامپ به دنبال این است تا با همکاری کنگره باز هم ایران را تحریم کند و بیش از پیش بر کشور فشار وارد کند.

نماینده سابق مردم یزد در مجلس شورای اسلامی پیرامون راهبرد ایران در قبال خصومت‌های آمریکا، عنوان کرد: در حال حاضر راهبرد ما باید این باشد که آشکارا اعلام کنیم که به خارج نیازی نداریم و باید روی پای خودمان بایستیم و این را با افتخار اعلام کنیم.

جوکار ادامه داد: اینکه تصور شود برجام برای ما منافعی دربر دارد، این تصوری خام و موهوم است. همچنان که در طول این مدت هم ما شاهد بوده‌ایم که از برجام چیزی عاید مردم ایران نشده است.

وی تصریح کرد: کشورهای استکباری بین خود تقسیم کار می‌کنند و برای نیل به یک هدف مشخص هر کدام اقداماتی را انجام می‌دهند. به عنوان مثال شاهد بودیم که در جریان مذاکرات، فرانسه نقش پلیس بد را بازی می‌کرد و اینگونه القا می‌کردند که آمریکا نگاه مثبتی به مذاکره دارد. در حالی که هدف یکی بود و آن‌ها برای نیل به این هدف، تقسیم کار کرده بودند.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: در حال حاضر کشورهای اروپایی مانند فرانسه، آلمان و امثالهم از همگرایی و همرایی با آمریکا در موضوعات مختلف منطقه‌ای می‌گویند و اعلام می‌کنند با آمریکا همراه هستند اما اینکه چرا می‌گویند با برجام موافقند و خواستار بقای برجام هستند بخاطر این است که می‌دانند اگر برجام برداشته شود ایران پیشرفت می‌کند و نبود برجام به نفع ایران می‌شود.

جوکار اعلام داشت: روئسای جمهور آمریکا در دوره‌های مختلف نشان داده‌اند که در دشمنی با ایران هم نظر هستند و اگر هم تفاوتی وجود داشته باشد، در روش و تاکتیک آن‌ها است. مثلا یکی با روش نرم عمل می‌کند و یکی با روش سخت؛ در حالی که در اصل دشمنی و خصومت با مردم ایران هیچ اختلافی بین آن‌ها نیست و راهبردشان مشترک است.

وی تأکید کرد: اگر اوباما زمانی با تاکتیک نرم جلو آمد، امروز ترامپ با تاکتیک سخت جلو می‌آید اما نکته مهم این است که راهبرد هر دو یکی است.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: راهبرد آمریکا هم این است که منافع این کشور در منطقه تضمین شود و آمریکا از آنچه که در غرب آسیا می‌گذرد منتفع بشود. اما آنچه که مشخص است این‌که جمهوری‌اسلامی این منافع و در واقع این سلطه‌طلبی آمریکا را زیرسؤوال برده است.

نماینده سابق مردم یزد اظهار داشت: لذا بین دو حزب آمریکا تفاوتی وجود ندارد و بسیار تعجب‌آور است که عده‌ای سعی می‌کنند سنگ اوباما را به سینه بزنند یا مثلا زمانی می‌گفتند کلینتون اگر بیاید بهتر از ترامپ است و یا اینکه دموکرات‌ها بهتر از جمهوری‌خواهان هستند!

جوکار با اشاره به نقش دموکرات‌ها در تصویب تحریم‌ها علیه ایران، تصریح کرد: دیدیدم که در جریان تصویب تحریم‌های کاستا فقط دو رأی مخالف در کنگره بود، معنای این مسئله این است که هماهنگی کلانی بین آمریکایی‌ها در مسئله خصومت‌ورزی علیه ایرانیان وجود دارد و دموکرات و جمهوری‌خواه هم فرقی نمی‌کنند.

وی در پایان گفت: اصل موضوع این است که آمریکا به عنوان ابرقدرتی که بسیار ادعا دارد، امروز در منطقه جای پایی ندارد و این جمهوری‌اسلامی است که در منطقه نفوذ دارد و این مسئله‌ای است که حتی بخشی از اروپایی‌ها هم به آن اعتقاد دارند. لذا آمریکایی‌ها از این مسئله درد می‌کشند.

 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
 
برجام ثابت کرد بر اساس هیچ قاعده و منطقی نمی توان به آمریکا اعتماد کرد/تاریخ مصرف یکه تازی آمریکا در سلطه بر دیگران تمام شده است

 
محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفگو با خبرنگار سیاسی ندای تفرش، در خصوص اظهارات ترامپ، گفت: اظهارات ترامپ نشان داد که آمریکاییها راهبرد جدید را در برابر ایران در پیش گرفته اند. به این معنا که رئیس جمهور خود را به عنوان یک دیوانه نشان بدهند. دیوانه ای که براساس قانون گاو بازی بخواهد در میان سایر کشورها وحشت ایجاد کند تا امتیاز برای کشورشان کسب کند.
 
رضایی اظهار کرد: از ابتدا پیش بینی می شد که آمریکاییها پس از برجام به دنبال ایجاد یک فضای پر التهابی خواهند بود تا وارد یک عرصه جدیدی شوند و ایران را وادار به عقب نشینی کنند و ایران تسلیم اراده و فرمان آنها شود.
 
وی افزود: رفتار و گفتار ترامپ نشان می دهد که تاریخ مصرف یکه تازی آمریکا در سلطه بر دیگران به اتمام رسیده است. حتی همپیمانان قدیمی آمریکا حاضر نیستند که دیگر روابط خود را همانند قدیم ادامه دهند. اعتبار آمریکا نسبت به قبل کم شده و از وجهه های مختلف دچار آسیب شده است.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استراتژی آمریکا در مناطق خلیج فارس و غرب آسیا با شکست مواجه شده و به همین خاطر عصبانی هستند و به دنبال راهی برای خروج از این شکستها و حقارتها هستند.
 
رضایی اضافه کرد: اظهارات و رفتارهای ترامپ خیلی عجیب نیست، ملت ما آمادگی این گونه واکنشها را داشته است. مواضع جمهوری اسلامی مستحکم، منطبق بر عزت، حکمت و مصلحت است و مقتدرانه کار خود را ادامه می دهد. در درون کشور نیز اتحاد و انسجام بین گروهها، احزاب و جریانات وجود دارد تا شاهد برچیده شدن سلطه ی آمریکا در سراسر جهان باشیم.
 
وی یادآور شد: همه جهان در مقایسه احوالات ترامپ می بینند که در این مدت منطق قابل قبولی از خود نشان نداده است. ترامپ ادبیات سخیفی را در پیش گرفته که رو به شکست است. آمریکای الان دیگر آمریکای گذشته نیست و همه ملل را از خود رانده است. مواضع سایر کشورها در برابر آمریکا، به جزء کشورهایی که به خاطر حیات سیاسی خود وابسته به آمریکا هستند، دلیلی بر اثبات این مدعا است.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: منطق ترامپ پذیرفته نیست چراکه حرف قابل قبولی برای هیچ کشوری ندارد.
 
رضایی خاطرنشان کرد: اظهارات ترامپ پیش از آنکه به برجام ضربه بزند به جایگاه و وجهه آمریکا و ترامپ ضربه زده است. برجام یک قرارداد بین المللی است و وقتی که به راحتی زیر پا گذاشته می شود نشان می دهد که در عرصه ی بین المللی آمریکاییها قابل اعتماد نیستند و براساس هیچ قاعده و منطقی نمی توان به آمریکا اعتماد کرد.
 
 
نماینده مردم بروجرد در مجلس:
 
آمریکا، سپاه را مانعی برای سلطه جویی ها می داند/دشمنان در دفاع مقدس و فتنه ها از سپاه سیلی خورده اند

 
"عباس گودرزی" نماینده مردم بروجرد با اشاره به سخنان ترامپ گفت: هدف اصلی آمریکا گرفتن فرصت پیشرفت از کشور ایران است و هر از چند گاهی به هر بهانه ای موانعی را بر سر راه قرار می دهند و امروز توان دیدن پیشرفت موشکی ایران را ندارند و هدف اصلی را تضعیف پیشرفت موشکی قرار داده اند.
 
وی با اشاره به این که تنها راه مقابله با دشمنان، افزایش قدرت دفاعی است افزود: دشمنان خوی سلطه جویی دارند و می کوشند تا با ضعیف کردن کشورها بتوانند تصرف بیشتری داشته باشند و به منافع خود برسند.
 
گودرزی تصریح کرد: امروز آمریکا در نظر دارد در روند پیشرفت موشکی کشور اختلال ایجاد کند و می خواهند مردم را نسبت به سپاه دچار تردید کند.
 
به گفته وی روزی گفته می شد فعالیت های هسته ای مانع پیشرفت کشور شده و اگر این فعالیت ها متوقف شود همه مشکلات حل می شود اما این فعالیت ها متوقف شد ولی نه تنها تحریم ها برداشته نشد بلکه تحریم های جدید اضافه شد و اتفاق خاصی رخ نداد و مشکلات هم حل نشدند.
 
نماینده مردم بروجرد اضافه کرد: دشمنان به خوبی می دانند یکی از مولفه های قدرت کشور، پیشرفت های موشکی است و به همین دلیل به دنبال تضعیف آن برآمدند و قصد دارند تا سپاه را در این میان تضعیف کنند.
 
وی تصریح کرد: آمریکا تمام توان خود را برای داعش به کار گرفت اما سپاه در این میان مقتدرانه وارد عمل شد و پوزه آنها را به خاک مالید و همین سبب شده تا آنها سپاه را مانعی برای سلطه جویی های خود بدانند.
 
گودرزی سپاه را مایه عزت کشور برشمرد و افزود: بخشی از هویت انقلاب سپاه است و دشمنان امروزه هویت را هدف قرار داده چرا که در دوران دفاع مقدس و پس از آن در فتنه ها و توطئه ها، سپاه تو دهنی خوبی به آنها زده است.
 
به گفته وی دولت، مجلس و دستگاه ها وظیفه دارند با حفظ وحدت در هیچکدام از مولفه های قدرت کشور وارد مذاکرده نشوند چرا که آنها قصد دارند میز مذاکره را طولانی کنند و فرصت ها را از کشور بگیرند.
 
نماینده مردم بروجرد تصریح کرد: امروز ترامپ با زبان جنون وارد عمل شده  اما در واقع همه رئیس جمهورهای آمریکا یک سیاست واحد را دنبال می کنند و هدفشان تامین منافع و گرفتن امتیازات بیشتر است.
 
 
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

دمل سرطانی اقتصاد نالان امریکا، با شانتاژ وجنگ روانی التیام نمی شود
 «ابوالفضل حسن‌بیگی» نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرنگار رودآور، در واکنش به سخنان روز گذشته ترامپ، گفت: همان گونه که ما در چند روز گذشته از نوع برخوردهای ترامپ با توجه به شخصیت ذاتی و خانوادگی اش تحلیل داشتیم، پیش بینی می شد که او به دنبال شانتاژ و فرافکنی از وضعیت و موقعیت داخل کشور امریکا باشد.

ترامپ؛ یک "بیزنس من" بیسواد

وی با بیان اینکه همه می دانند امریکادر حال فروپاشی است، اظهار کرد:  امریکایی ها در مقطعی به این نتیجه رسیدند که فردی به نام اوباما را بر سر کار بیاورند و از طریق او ادامه حیات کشورشان را تضمین کنند و بعد از آن متوجه شدند که به نتیجه نرسیدند، بنابراین تلاش کردند که یک "بیزنس من" را بیاورند تا او کشورشان را نجات دهد، به همین دلیل حرف های ترامپ با توجه به شخصیت بی خردانه خانوادگی اش، آنچه لایق خودش و مردمش بود را بیان کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در تحلیل ها این نکته وجود داشت که ترامپ از نظر حقوق بین المللی به ویژه درباره برجام سخنی برای گفتن ندارد، چرا که برجام یک معاهده بین المللی است که در طول سال ها مذاکره هر چند ظالمانه علیه کشور ما به یک جمع بندی رسیده شده است و پر کردن قلب راکتور اراک این رفتار ظالمانه علیه ملت ایران را نشان داد، به این دلیل که کشور ما همیشه به دنبال انرژی صلح آمیز هسته ای برای تأمین انرژی، تهیه داروی های پزشکی و تأمین منافع کشاورزی و مردم بوده و هست.

ترامپ در موضوع برجام، شانتاژ کرده و به دنبال جنگ روانی است

حسن بیگی تصریح کرد: حال جهان شاهد است که یک فرد قانون شکن و یک آدم غیرمنطقی در رأس کشور امریکا قرار گرفته است و در عین حالی که همه دنیا اعلام می کنند برجام باید حفظ شود، ترامپ به دنبال پاره کردن برجام است، از این رو در یک ماه گذشته همه مقامات دنیا نسبت به حرف های ترامپ موضع گرفتند تا اینکه مشاوران ترامپ متنی را در اختیار او قرار دادند که به روشنی نشان داد ترامپ هیچ اختیاری نداشته و توانایی پاره کردن برجام را ندارد و در این باره شانتاژ کرده و به دنبال جنگ روانی و عملیات روانی است، همچنان که در نهایت برجام را به کنگره واگذار کرد.

پول های اعراب مرتجع، امریکا را با ۲۰ هزار میلیارد بدهی و دمل سرطانی اقتصادی نجات نمی دهد

وی عنوان کرد: ترامپ بر اساس پول هایی که از عربستان و کشورهای عربی مرتجع می گیرد، دلش را خوش کرده است، هرچند کشوری که ۲۰ هزار میلیارد دلار بدهی دارد با ۴۰۰ میلیارد دلار عربی ها نمی تواند اقتصاد خود را نجات دهد تنها یک آرامش نسبی ظاهری و به صورت موقت برای بخشی از مردمش به وجود آورد، اما دمل اقتصادی امریکا سرطانی است و نمی تواند آن زخم را با ۴۰۰  دلار عرب ها التیام بخشد.

سخنان ترامپ بازی با کلمات برای انجراف افکار عموم نسبت به شکست های خود در منطقه غرب آسیا بود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: در سخنرانی ترامپ به طور کامل مشهود بود که او در منطقه غرب آسیا شکست بزرگی خورده است و با بازی کردن با کلمات می خواهد آب سردی بر شکست های عربستان و خودش در یمن بریزد، از طرفی دیگر هم تلاش ترامپ بر این بود که شکست هایی که در افغانستان، عراق، لیبی و سوریه بر نیروی دست پرورده خودش یعنی داعش متحمل شده است را با ایجاد جنگ روانی به انحراف بکشاند.

حرف های ترامپ شانتاژ تبلیغاتی بدون هیچ گونه بار حقوفی بود

حسن بیگی با تأکید بر اینکه حرف های ترامپ شانتاژ تبلیغاتی بدون هیچ گونه بار حقوفی بود، اظهار کرد: با این حرف ها او سبب انسجام ملی همه گرایش های داخلی شد وحتی کشورهای دیگر ۵+۱ همچون انگلیس، آلمان وفرانسه شب گذشته اعلام کردند که حرف های ترامپ را قبول ندارند.

ترامپ و موضوع درماندگی و واماندگی امریکا

وی با بیان اینکه ترامپ فرد بیسواد و بیزنس من است و نشان داد که نمی تواند عاقلانه تصمیم بگیرد، تصریح کرد: در واقع ترامپ در سخنرانی خود به طور کام به دنیا این مطلب را مخابره کرد که کشورش درمانده و وامانده و در حال فروپاشی است و به نوعی با عجز و ناله به دنبال کمک گرفتن از غرب و کشورهای اروپایی برای جلوگیری از سقوط امریکا است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: آن سخنان نقطه ننگی برای امریکایی ها و مردم آن کشور بود که به سخنرانی های دوران انتخاباتش اعتماد کردند و به این آدم رأی دادند، چرا که امروز نه تنها دانشمندان ونخبگان امریکایی، بلکه مردم کوچه و بازار این کشور هم متوجه شدند که ترامپ آدم بی ادب بیسوادی است و در حد یک کاوره چی می تواند مسئولیت داشته باشد.

 ترامپ غیر قابل کنترل است، او دیشب همچون کاواره چی شعار داد و همچون رقاص رقصید/مغز کوچک ترامپ، قابل کنترل نیست

حسن بیگی عنوان کرد: ترامپ قابل کنترل نیست و حتی مشاوران هم با ده ها جلسه و آموزش نتوانستند او را راهنمایی کنند و با وجودی که برای او جمع بندی را هم نوشتند، رییس جمهور امریکا هنگام سخنرانی همچون یک کاواره چی شعار داد و همچون یک رقصاص رقصید، بنابراین به طور طبیعی این ظرفیت در مغز کوچک ترامپ جای نمی گیرد و در این رابطه نمی تواند اثربخش باشد.

وی در ادامه گفت: تمام سخنرانی ترامپ ضدحقوق بشر و علیه معاهدات بین المللی و در حقیقت گاف بزرگ امریکا بود، چرا که با بیان کلماتی سخیف شئونات ملتش را زیر سوال برد و در عین حال ضعف امریکا را نشان داد که چگونه یک رییس جمهوری برای اینکه سال های آتی هم در این پست بماند دست به هر لودگی می زند، در حالی با این حرف ها و تک قطبی حرف زدن تنها به نفع خودش به شعور رأی دهندگانش توهین کرد.

ترامپ به گذشته سربازان کشورش هم نگاهی نیانداخته است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین اظهار کرد: در آن سخنرانی بی شرمانه ترامپ اسامی را هم به غلط بر زبان می آورد، یک رییس جمهور جایگاه حقوقی و حقیقی دارد، زمانی که اسم خلیج فارس را به غلط بیان می کند باید برود و ببیند در جنگ های اول و دوم منطقه خلیج فارس زمانی که سربازان امریکایی کشته شدند و امروز بر روی سنگ قبر آنان نام خلیج فارس نوشته شده است، حال او چگونه می خواهد با بیان کلماتی نام تاریخی یک منطقه را تغییر بدهد؟

تقویت بنیه دفاعی کشور یک ضرورت است

حسن بیگی بر موضوع ارتقای توان دفاعی ایران اسلامی به ویژه منویات مقام معظم رهبری در این باره تأکید کرد و گفت: با توجه به تهدیدات هرپند پوچ امریکا باید برای ارتقای توان دفاعی کشورمان تلاش شود و مسئولان برای امنیت توسعه صنایع دفاعی و امنیت ملی گام های بزرگی برداشته اند، چرا که دیگر زمانه ای نیست که رزمندگان ما با کلاشنیکف دفاع کنند و برای دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی باید بنیه دفاعی و موشکی کشور تقویت شود، تا جایی که دشمنان بدانند که اگر یک موشک به سمت کشور ما پرتاب کنند، صدها موشک پاسخ خواهند گرفت.

مشاوران ترامپ به او بگویند، شعور داشته باشد، اینجا خیابان نیست که چاقو بکشد

وی عنوان کرد: مشاوران ترامپ باید به او نشان دهند که او شعور داشته باشد، اینجا خیابان نیست که چاقو بکشد و بازار نیست که قمه دستش بگیرد، اینجا جا ایران اسلامی است، جایی که ملتش با تمام تحریم ها و حداقل هزینه و امکانات به خودکفایی رسیده اند و همه برای دفاع از منافعشان پیش قدم هستند.

 
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

گل به خودی ترامپ با سخنان سبک و احمقانه اش/وحدت سلایق متعدد سیاسی ملت اوج گرفت
به دنبال سخنرانی نابخردانه دونالد ترامپ عصر روز جمعه به وقت واشنگتن در کاخ سفید و تکرار ادعاهای تاریخ مصرف گذشته او شبکه های مختلف اجتماعی مملو از نظرات مختلف درمحکومیت رییس جمهور امریکا شد.

امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

 از این رو «محمدمهدی مفتح» سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو رودآور؛ در واکنش به سخنرانی وقیحانه ترامپ،  گفت: فرمایش همیشگی حضرت امام(ره) که فرمودند امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند بهترین پاسخ برای سخنان بسیار سخیف ترامپ است.

وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما انقلابی برخواسته از وحدت مردم است و همان طور که حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری فرمودند مردم ما با اعتقاد راسخ به اسلام، در تمامی صحنه های متعدد حتی با ایثار و از خودگذشتگی از انقلاب حمایت داشته و دارند.

سخنان سخیفانه ترامپ هیچ مطلب جدیدی نسبت به دیگر از سردمداران این کشور مستکبر ندارد

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: سخنان سخیفانه اخیر ترامپ هم هیچ مطلب جدیدی نسبت به دیگر از سردمداران این کشور مستکبر ندارد و آنان سال های سال است که نسبت به ملت ما این گونه و با خصومت تمام عمل کرده اند.

مفتح با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از ارگان های رسمی کشور است که مطابق با قانون اساسی ایجاد شده، تصریح کرد: سپاه همیشه در راستای دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی و همه مستضعفین فعال بوده و هست و برای مقابله با سیاست های ستیز جویانه امریکا تلاش های فراوان کرده است.

سپاه داعشی که محصول سیاست های جنگ طلبانه امریکا است را به زانو درآورده

وی عنوان کرد: سپاه به عنوان مهمترین نهادی محسوب می شود که در برابر گروه های تروریستی از جمله داعش که محصول سیاست های جنگ طلبانه امریکا است، مقابله کرده و مردم مسلمان سوریه و عراق را از شر این گروه وحشی نجات داده  و به یاری خدا تا نابودی کامل داعشی های تکفیری پیش خواهد رفت و درحقیقت سپاه هم مورد اعتماد ملت ایران است و  هم مردم  مسلمان منطقه.

سیاستمداران امریکا فاصله زیادی با واقعیت ها دارند/دشمنی ترامپ همچون دشمنی دیگر رؤسای ایالت متحده با ایران است

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه سخنان وقیحانه و بی شرمانه امریکا نشانگر فاصله زیاد سیاستمداران این کشور با واقیعت و متن مردم است، گفت: حادثه ۱۱  سپتامبر  که سال ها از آن گذشته و تحقیقات گستره درباره اش نشان داد که به هیج عنوان ایران درآن هیچ دخالتی نداشته و بارها این مطلب تکرار شده است، ثابت کرد که ترامپ با جمهوری اسلامی ایران به شکل ویژه ای دشمنی دارد و دشمنی او همچون دشمنی دیگر رؤسای ایالت متحده با ملتمان است.

سخنان نابخردانه ترامپ، سبب ساز موج وحدت آمیز تمام سلایق سیاسی در کشور شد

مفتح اظهار کرد: ترامپ از روی حماقت زمینه های وحدت گرایش های مختلف سیاسی در ایران را به اوج رساند، چرا که هنوز چند ساعت از آن سخنان سخیف نگذشته که در شبکه های اجتماعی از تلگرام گرفته تا توییتر، همه و همه با هر گرایشی ترامپ و آن حرف های نابخردانه اش را محکوم کرده اند.

گل به خودی ترامپ با سخنان سبک و احمقانه اش

وی تصریح کرد: تمام سلایق مختلف نسبت به سخنان سبک ترامپ واکنش نشان دادند و در محکومیت این سخنان احمقانه بیانیه و پیام های متعددی منتشر کردند، با این اتحاد زمینه های نابودی دشمن مشترک اسلام و انقلاب کم کم به دست خود فراهم شده است.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید براینکه امریکاییان هیچگاه قابل اعتماد نبوده و نیستند و درباره موضوع برجام، بدعهدی هایشان تکرار شد، افزود: ترامپ با این اقدام احمقانه گل به خودی زد، چرا که اتحاد بین گرایش های سیاسی برای مقابله با دشمن مشترک بیش از پیش نمایان شده است.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.