امام جمعه باغستان

امام جمعه باغستان شهریار:

مساجد با تشکیل اتاق فکر موجب جذب بیشتر جوانان شوند

امام جمعه باغستان در دیدار با فعالان مذهبی شهر باغستان شهریار گفت: متولیان مساجد با تشکیل اتاق فکر، برنامه‌های متنوع و جامعی را برای تمامی اقشار جامعه برنامه ریزی کنند و در جذب جوانان در امورات مذهبی و فرهنگی مساجد بیشتر تلاش کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، امام جمعه باغستان در دیدار با با فعالان مذهبی شهرباغستان شهریار گفت:متولیان  مساجد با تشکیل اتاق فکر، برنامه‌های متنوع و جامعی را برای تمامی اقشار جامعه برنامه ریزی کنند و در جذب جوانان در امورات مذهبی و فرهنگی مساجد بیشتر تلاش کنند.

حجت الاسلام سید احمد سادات رسول امام جمعه شهر باغستان با  بیان اینکه مساجد پایگاه اجتماعی مرکزی هر منطقه هستند بیان داشت: از آسیبهایی که در فعالیت‌های فرهنگی ممکن است متصور شود، محله محوری برنامه‌ها بجای مسجد محوری است و تمرکز در اجرای برنامه ها با محوریت مساجد می‌تواند موجب ارتقا فرهنگ والای اسلام در شعار امت واحده شود.

امام جمعه باغستان اظهار داشت: نسل جوان امروز از مساجد فاصله گرفته اند و این به دلیل مدیریت نامناسب متولیان مساجد در اجرای برنامه‌های متنوع و جوان پسند فرهنگی است و با تشکیل اتاق فکر در مساجد می‌توان برنامه‌ریزی خوبی در این موضوع انجام داد.

سادات رسول گفت: مساجد به عنوان اصلی ترین پایگاه اسلام، با آسیب‌شناسی توسط متولیانش می‌تواند به مکانی برای تمامی فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی تبدیل شوند و با مسجد محوری اجرا کردن برنامه‌ها، تمامی اقشار جامعه اسلامی به این مکان الهی و آسمانی تمسک می‌جویند.

امام جمعه باغستان

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.