احمدی نژاد

محمود احمدی نژاد:

مستکبران برای تسلط بر ملت ها آنان را خوار و ذلیل نشان می‌دهند / انسان عزیز در مقابل تبلیغات زورگویان مقاومت می کند

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق با حضور در مسجد خامس آل عبای ملارد در جمع مردم این شهر گفت: انسان عزیز در مقابل تبلیغات بیگانگان وزور گویان مقاومت می کند. کسی که عزت دارد همیشه پیروز است. کسی که خودش را باور دارد و می داند می تواند کارها را انجام دهد و این عزت ارامش به همراه دارد .باعث می شود تصمیم گیری بهتر شود. مستکبران برای آنکه بر ملت ها تسلط پیدا کنند از خوار کردن توانایی ملت ها استفاده می‌کنند. می گویند ما تحریم هستیم ما بدبختیم و ما چه می توانیم بکنیم؟

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق با حضور در مسجد خامس آل عبای ملارد در جمع مردم این شهر گفت:  مردم ایران هیچ گاه باری بر دوش کشور نبوده و نیستند و همواره در شرایط دشوار و سخت یاور انقلاب بوده و از آرمان های انقلاب و منافع ملت ایران دفاع کرده و در راه آن فداکاری ها و از جان گذشتگی ها  کرده‌‎اند.

دکتر محمود احمدی نژاد اظهار داشت: در مکتب انقلاب و راه امام عزیز و رهبر انقلاب همه مسائل و امور از انسان آغاز می شود. معرفت انسان، شناخت حقیقت انسان پایه تمام برنامه ریزی های سیاسی اجتماعی اقتصادی و … است. ابتدا باید انسان را بشناسیم و سپس به توانایی های او پی ببریم. انسان بالاترین مخلوق خداست و وقتی در آن نگاه می کنیم می توانیم صفات خدا را در آن ببینیم. من از صفات خدا یکی را امروز به خلاصه شرح می دهم. صفت عزیز. خدا عزیز است و در باره اهمیت عزت انسان کرامت انسان و عزت و عزت‌مداری چند جمله ای صحبت دارم.

وی ادامه داد: خدا همیشه پیروز و بزرگ و شکست ناپذیر است. ضعف و ذلت در ذات خدا راه ندارد. تقدیر خدا تجلی خدا همه از روی نهایت عزت است و عالمانه و حکیمانه است. اصل سرافرازی و عزت برای خداست. هیچ کس از خودش چیزی ندارد و خدا فرموده انسان های مومن و مخلص عزیز هستند. همین خدای عزیز و گرامی انسان ها را با کرامت خلق کرده است. و فرموده ما به بنی آدم کرامت دادیم. انسان ذاتا دارای کرامت است چنانچه خدا از روح خودش در او دمیده است. خدا از انسان ها خواسته است که با کرامت زندگی کنند و عزت خود را حفظ کنند. هم خودش عزت را حفظ کند و هم عزت انسان های دیگر را حفظ کند. عزت باعث می شود انسان از انجام کارهای غیر عالمانه و بی ارزش جلوگیری کند.

سخنرانی احمدی نژاد در ملارد

محمود احمدی نژاد تصریح کرد: دین آمده تا از کرامت انسانی دفاع کنند. از کرامت ذاتی انسان ها دفاع کند. کسی که عزت داره چه چیزی ندارد و بالعکس. مثلا کسی نشسته داخل کاخ سفید و اسلحه دارد و همه چی دارد اما عزت ندارد پس تو چی داری؟ انسان نیستی چون کرامتی نداری. من به چند نشانه و ثمره عزت مداری  و عدم عزت مداری اشاره می کنم. ثمرات: توحید عبودیت: خدای عزت آفرین از انسان ها خواسته است زیر بار پرستش کسی غیر از خدا نروند فقط تسلیم او باشند. کرامت انسانی طلب می کند فقط خدا را پرستش کنیم. همه عزت در بندگی خداست. اگر از بندگی خدا دست کشیدیم دیگر انسان نیستیم. اگر به عبودیت غیر خدا تن دادیم در مقابل کرامت انسانی حرکت کردیم و ذلت را پذیرفتیم و در مقابل عناصری  تسلیم شدیم که از خودشان اختیاری ندارند.

رئیس جمهور دولت نهم و دهم گفت: کسی که طعم بندگی خدا را چشیده باشد در برابر هیچ کس و هیچ چیز تعظیم نمی کند. ازادی و ازادی خواهی: ازادی اقتضای کرامت انسانی است. عمل کردن از روی اجبار فایده ای ندارد. خدا از انسان خواسته ازادی خود را قدر بدانند و ثانیا به حریم ازادی دیگران تجاوز نکنند در سایه ازادی و حق انتخاب است که عزت و کرامت شکوفا می شود. اعمال انسان ارزشمند می شود. عمل صالح هم از روی اجبار باشد فایده ای ندارد. جان فشانی در راه وطن هم از روی اجبار فایده ای ندارد. باید خود انسان انتخاب کند تا موجب عزت شود. کار جانبازان و ایثار گران و .. به خاطر همین ازادگی است که ارزش دارد.

سخنرانی احمدی نژاد در ملارد

وی اظهار داشت: کسی که ازاد شده باشد و کرامت انسانی را چشیده باشد همیشه عزیز است و هرکاری از روی عزت انجام شود موجب افتخار است. به حادثه کربلا نگاه کنید که چه کسی عزیز است و چه کسی ذلیل است؟؟ بدن ها زیر سم اسبان است ولی عین عزت است. عزت در بالا نشینی نیست بلکه عزت در قلب است. روشن است در حادثه کربلا امام و یارانشان پیروز است. اوج کرامت در حادثه عاشورا است. شکست خوردگان انسان هایی بودند که به خاطر پست و مقام در مقابل خدا ایستادند. کسانی که عزت خود را به پست و مقام بفروشند ان ها ذلیل هستند. و کسانی که ازادی و اندیشه انسان را محدود می کنند در واقع عزت مداری انسان ها را محکوم می کنند. انسان عزیز عاشق دیگران است چون عاشق خداست و این خدا لطف و محبت مطلق است و ثانیا عزت نوع انسان را صیانت می کند.

احمدی نژاد تصریح کرد:  انسان عزیز دیگران را تحریم نمی کند و به حریم ازادی ان ها احترام می گذارد . انسان عزیز از ذلت دیگران احساس خوشحالی نمی‌کند ولی اگر اینطور بود این نشانه بی خردی و ذلت است. نشانه دوری از عز ت است. ایستادگی در مقابل زور و نترسیدن از مستکبران: انسان های که طعم عزت را چشیده به خدا تکیه می کند و همه قدرت ها را از آن خدات می داند. انسان عزیز برای دفاع از خودش در برابر ظلم جان و مال و موجودیت خود را فدا می کند چرا که پذیرش ظلم پا گذاشتن بر روی عزت انسانی است.

سخنرانی احمدی نژاد در ملارد

رئیس جمهور سابق گفت: در جامعه ای که بی عدالتی است نمی شود سخن از عزت انسانی زد. در چنین جامعه ای کسانی ظلم را می پذیرند و کسانی که تسلیم ظلم  می شوند هر دو ذلیل هستند. ایستادگی در برابر مستکبران عزت است. انسان های حقیر عکس این هستند. در مقابل مردم زورگو و در مقابل مستکبران حقیر و ذلیل هستند. این حرف پیامبر گرامی اسلام است. پیامبر فرمود که کسی که در مقابل مردم تواضع می کند به او تواضع کن. و این عین عبادت است.

وی خاطر نشان کرد: انسان عزیز در مقابل تبلیغات بیگانگان وزور گویان مقاومت می کند. کسی که عزت دارد همیشه پیروز است. کسی که خودش را باور دارد و می داند می تواند کارها را انجام دهد و این عزت ارامش به همراه دارد .باعث می شود تصمیم گیری بهتر شود. مستکبران برای آنکه بر ملت ها تسلط پیدا کنند از خوار کردن توانایی ملت ها استفاده می‌کنند. می گویند ما تحریم هستیم ما بدبختیم و ما چه می توانیم بکنیم؟

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.