مشاور ترامپ: آینده اقتصاد آمریکا غیرقابل پیش‌بینی است

لری کادلو اعلام کرد با توجه به شیوع ویروس کرونا نمی‌توان آینده اقتصادی آمریکا را پیش‌بینی کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، لری کادلو، مشاور اقتصادی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت: نمی‌توان هیچ پیش بینی درباره آینده اقتصادی آمریکا با وجود شیوع کرونا داشت.

در ابتدا مجری سی ان ان گفت: من می‌خواهم با این ادعای رئیس جمهور سخنان خود را آغاز کنم. او مدعی شده است آمریکایی‌هایی که به خاطر کرونا بیکار شده اند ۴۰۰ دلار در هفته کمک دریافت می‌کنند. اما در فرمان اجرایی که رئیس جمهور آن را امضاء کرده، آمده است که آمریکایی‌ها در صورت درخواست فرماندار محل ایالت خود این مبلغ را دریافت می‌کنند. همچنین در برخی از ایالت‌ها به افراد هفتگی ۱۰۰ دلار داده می‌شود. همان طور که می‌دانید بسیاری از ایالت‌ها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. اجازه بدهید شفاف باشیم آیا آمریکایی‌های بیکار در صورت درخواست نکردن فرماندار محل سکونت خود حتی یک پنی هم دریافت نخواهند کرد؟

کادلو گفت: مزایای بیکاری ایالتی همچنان ادامه پیدا خواهد کرد. این تاثیری بر روی آن ندارد. بله شما درست می‌گویید. ما برای ۴۰۰ دلار در هفته ۲۵ درصد آن را پرداخت می‌کنیم. به نظرم این موثر خواهد بود. ما منابع مالی بیشتری برای هدفمند کردن این موضوع در نظر گرفته ایم. ما تلاش کردیم که به این توافق در مجلس تحت کنترل دموکرات‌ها برسیم. ما دو یا سه بار تلاش کردیم. قرار بود که به طور کلی افراد ۸۰۰ دلار در مجموع کمک‌های ایالتی و فدرال دریافت کنند.

مجری گفت: دستور اجرایی که رئیس جمهور آن را امضاء کرد، اعلام می‌کند از ۴۰۰ دلار تنها ۲۵ درصد آن پرداخت می‌شود. شما درباره مقدار پولی صحبت می‌کنید که ما مطلبی درباره آن نمی‌دانیم. کادلو گفت: ما آماده ایم که پرداخت‌ها را در ایالت‌ها هدفمند کنیم. ما حتی سعی می‌کنیم که این مبالغ را بیشتر کنیم.

مجری در ادامه پرسید: آیا این دستور اجرایی میلیون‌ها آمریکایی بیکار را تحت تاثیر خود قرار نمی‌دهد؟ کادلو در پاسخ گفت: به نظرم کاهش مالیات تاثیرات زیادی بر روی اقتصاد دارد. ما نمی‌توانیم آینده را با توجه به شیوع ویروس پیش بینی کنیم.

کادلو در پاسخ به این سوال که آیا فرمان اجرایی ترامپ قانونی است، گفت: من وکیل دعاوی نیستم. ما تمام هفته در دفتر خود و شورای اقتصادی تلاش می‌کنیم تا همه بتوانند از کمک‌های اضطراری استفاده کنند و منابع را هدفمند کنیم. ما تلاش کردیم با دموکرات‌ها به توافق برسیم، اما این موضوع میسر نشد. ما چند بار تلاش کردیم و پیشنهاداتی دادیم، اما به نتیجه نرسیدیم. این موضوع سبب شد که رئیس جمهور در این رابطه اقدام کند. به نظرم او کار درستی انجام داد. وکلا هم به ما چراغ سبز نشان دادند. رئیس جمهور در ۴ تا ۵ ماه اخیر درباره وضعیت اضطراری ناشی از کرونا صحبت کرده است. او گفته است که ما از هر قدرتی که دولت در اختیار دارد برای کمک به مقابله با این وضعیت استفاده کنیم و این نمونه‌ای از آن است.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.