فاضلاب

مشکل بالازدگی فاضلاب مناطق باقی مانده اهواز تا پایان روز جاری برطرف می شود

مدیر عامل آبفای استان خوزستان گفت: با اقدامات صورت گرفته امیدواریم تا پایان امروز مشکل بالازدگی فاضلاب مناطق باقی مانده رفع شود و فقط یک منطقه به نام منابع طبیعی در بخش گلستان باقی می‌ماند که با افزایش ظرفیت ایستگاه‌های پمپاژ امیدواریم مشکل این منطقه نیز هرچه سریع تر رفع شود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  صادق حقیقی پور در خصوص آخرین وضعیت بالا زدگی فاضلاب در برخی مناطق اهواز گفت: در حال حاضر مشکل اکثر مناطق اهواز که در روز‌های اخیر با بالازدگی فاضلاب رو به رو بودند از جمله منطقه پردیس، محدوده بیمارستان فاطمه الزهرا که خیابان زند را شامل می‌شود همچنین خیابان کوروش مشکلشان رفع شده است.

وی افزود: در حال حاضر خیابان‌های کیان پارس اهواز بین ۱۱ تا ۱۳ غربی به دلیل برگشت آب رودخانه به شبکه فاضلاب‌ با مشکل روبرو هستند که برای رفع این مشکل ارتباط رودخانه را با فاضلاب قطع کرده ایم و با نصب ایستگاه‌های پمپاژ برای پایین آوردن ارتفاع آب در تلاشیم تا مشکل مردم این مناطق رفع شود.

مدیر عامل آبفای استان خوزستان در خصوص زمان رفع مشکل مردم این مناطق گفت: با اقدامات صورت گرفته امیدواریم تا پایان امروز مشکل مناطق باقی مانده رفع شود و فقط یک منطقه به نام منابع طبیعی در بخش گلستان باقی می‌ماند که با افزایش ظرفیت ایستگاه‌های پمپاژ امیدواریم مشکل این منطقه نیز هرچه سریع تر رفع شود.

حقیقی پور در ادامه خاطر نشان کرد: در سال گذشته دبی رودخانه کارون حدود ۳۰۰ متر مکعب در منطقه اهواز بوده است ور در حال حاضر با افزایش ۱۰ برابری به حدود ۳ هزار متر مکعب افزایش یافته است از طرفی چون سیستم دفع فاضلاب  در اهواز توسط لوله‌های ریزشی  به رودخانه انجام می شود با بالا رفتن دبی رودخانه  مشکلاتی را در شبکه جمع آوری و دفع فاضلاب به همراه داشته است.

وی افزود: به دلیل نشت آب از سیل بند‌ها بیشتر پمپ‌های فاضلاب ما در حال دفع آب روخانه هستند بنابر این اجازه دفع فاضلاب مناطق را در منطقه اهواز نمی‌دهند که در این میان مجبور هستیم ظرفیت پمپاژ‌های فاضلاب را افزایش دهیم و خطوط را قوی‌تر کنیم.

مدیر عامل آبفای استان خوزستان گفت: پیش بینی می‌شود دو تا سه محله باقی مانده در اهواز نیز مشکلشان به زودی برطرف شود.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.