معضل پارکینگ در شهریار

معضل جای پارک در خیابانهای شهریار حادتر شده است

نبود جای پارک در خیابانهای اصلی شهریار سبب شده تا معضل پارکینگ در این شهر روز به روز حادتر شود.


به گزارش پایگاه خبری راه مبین، در عصر حاضر با توجه به کثرت و رشد جمعیت در شهر‌ها، ثابت بودن مساحت زمین، بالا رفتن سطح رفاه خانواده‌ها، تقاضای سفر و جابجایی، کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی مناسب و … موجب گشته تعداد خودروها در شهرها افزایش یابد که این امر باعث ایجاد ترافیک و کمبود محل پارک خودرو شده است در نتیجه چاره اندیشی برای تسهیل در ایجاد و احداث پارکینگ ضروری است.

، امروزه باید بسیار خوش‌شانس بود که در شهرهای پرجمعیت بتوان فضایی را پیدا کرد تا خودرو در آن پارک شود که یکی از این شهرها شهریار است، منطقه‌ای هم‌جوار با کلان‌شهرهایی همچون البرز و تهران که پذیرای خیل عظیمی از جمعیت در غرب استان تهران است.

معضل پارکینگ در شهریار

طبق قانون و ضوابط شهرسازی تأمین پارکینگ برای واحدهای مسکونی، تجاری و اداری الزامی است و نباید شهرداری‌ها به حذف پارکینگ رضایت دهند. همچنین در صورتی که تأمین پارکینگ برای واحدی امکان پذیر نباشد، باید شهرداری در قبال اخذ جریمه در شهر پارکینگ عمومی احداث نماید.

اما متأسفانه در شهریار نبود جای پارک در خیابانهای اصلی سبب شده تا معضل پارکینگ در این شهر روز به روز حادتر شود. تردد خودروها در هسته مرکزی شهر و مرکز تجاری خیابان ولیعصر(عج) ترافیک سنگینی ایجاد کرده است و احداث پارکینگ عمومی در حاشیه این هسته مرکزی می‌تواند عامل رفع بسیاری از ناهنجاری ها و معضلات ترافیکی باشد.

در خیابان ولی عصر(عج) بیش از سه مرکز تجاری وجود دارد که هر کدام اگر ۲۰۰ واحد فعال داشته باشند و هر یک از این مالکان با خودرو های شخصی خود به محل کار بروند چه وضع اسفباری را شامل می گردد؟ البته اگر تاکسی های خطی و عبوری دیگر را در نظر بگیریم. سوال اینجاست که مدیران شهری وقتی کلنگ پروژه های دیگر را به زمین می‌زدند به این معضل فکر کرده‌اند ؟!!!

معضل پارکینگ در شهریار

اینکه شهرستان از تمام امکانات برخوردار باشد مهم است. مردم انتظار دارند دروهله ی اول معضلات اصلی شهرشان رفع گردد نه اینکه با وجود معضلات بزرگی که اغلب اهمیتی به رفع آنها داده نمی‌شود، پروژه های دیگری احداث شود.

چرا که با وجود معضل به این مهمی پروژه های دیگر نمود نمی‌یابد!!! اگر احداث پارکینگ عمومی را قلب شهرستان در نظر بگیریم و دریابیم که این عضو دارای نارسایی است باید این نارسایی را کارشناسانه کنترل کنیم تا به مرور زمان این نارسایی رفع گردد.

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.