علی لاریجانی

نسخه چاپيارسال به دوستان لاریجانی در دیدار با هیأت یمنی:

مقاومت مردم یمن درس عبرتی برای کشورهای متجاوز است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم یمن دارای تمدنی ریشه دار هستند اما متأسفانه مدتی است گرفتار یک دشمنی بدخیم شده اند، اما مقاومت مردم می‌تواند درس عبرتی برای کشورهای متجاوز باشد.


 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی امروز (شنبه ۹ آبان ماه) در دیدار با هیأت اعزامی از یمن گفت: مجاهدت های شما در یمن مورد پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران است و کشور شما در چشم ملت ایران، ملتی مظلوم اما ریشه دار است.

رئیس مجلس با اشاره به گزارش های واصله از یمن تصریح کرد: شواهد نشان می دهد که رژیم سعودی جنایت های زیادی در یمن انجام داده است که باعث تخریب زیرساخت ها و شهید و مجروح شدن هزاران انسان بی گناه شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما کمتر در تاریخ منطقه چنین جنایاتی را سراغ داریم و این نشان می دهد که رژیم سعودی یک رژیم شرور در منطقه است و البته ما اطمینان داریم که ملت یمن پیروز این جنگ نابرابر خواهد بود.

لاریجانی در ادامه افزود: ما مستمراً با کشورهایی که در ارتباط هستیم موضوع یمن را پیگیری می کنیم.

وی گفت: هر چند برخی از کشورها هنوز به درجه اهمیت این موضوع به حد کافی واقف نیستند اما گزارش های شما می تواند باعث افشاگری تجاوزها و جنایت هایی باشد که بر ملت یمن در این ۸ ماه رفته است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: یمن و ملت یمن برای ما اهمیت زیادی دارد و مطمئن باشید که مسائل یمن دغدغه مستمر جمهوری اسلامی ایران است و حل مسئله یمن از نظر سیاسی اولویت اصلی ما است.

لاریجانی در پایان این دیدار اظهار داشت: یمن در مذاکرات سیاسی موضع داهیانه ای داشت و عملاً معادلات متجاوزترین را بر هم زد و این مسئله باعث تقویت موقعیت یمن در میان کشورهای اروپایی شد.

براساس این گزارش، در این دیدار نالف القانص نایب رئیس شورای عالی انقلاب یمن و هیأت همراه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

نایب رئیس شورای عالی انقلاب یمن گفت: مردم یمن مواضع جمهوری اسلامی ایران را هرگز فراموش نمی کنند و ایران نزدیکترین کشور به ما است.

وی افزود: البته ما دیدارهای دیپلماتیک دیگری با برخی از کشورها داشته ایم اما ایران را نزدیکترین کشور به خود می دانیم.

نالف القانص گفت: یکی از معضلات اساسی مردم در یمن، نبود امکانات درونی و تجهیزات پزشکی است حتی بیمارستان پزشکان بدون مرز هم توسط متجاوزین بمباران شده است و ما امکان درمان مجروحان را نداریم.

وی از رئیس مجلس درخواست کرد تا زمینه انتقال مجروحان به ایران و دریافت کمک های پزشکی فراهم شود.

نایب رئیس شورای عالی انقلاب یمن در ادامه خاطرنشان کرد: حضور عربستان سعودی موجب مسایل دردآوری در منطقه شده است و ما به نیابت از کل منطقه در جنگ با آنها هستیم.

وی گفت: در ظاهر جنگ عربستان سعودی با یمن به دلیل مشروعیت بخشیدن به حکومت منصور هادی رئیس جمهور مخلوع و فراری یمن بوده است اما در واقع این جنگ به دلیل روحیه سلطه طلبی عربستان سعودی بوده است که می خواهد یمن زیر سلطه آنان باشد.

نالف القانص اظهار داشت: انقلاب مردم یمن را به کودتا تعبیر کردند و به این بهانه به سرکوب مردم بی گناه پرداختند اما ملت یمن هستند که با حمایت های کشورهای دوست، یمن را گورستان سعودی ها خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: عربستان سعودی با پول کلانی که در اختیار دارد به دنبال کسب اعتبار در سطح بین المللی است اما به غیر از پول، چیز دیگری در اختیار ندارد و امیدواریم تمامی کشورهای دنیا این مسئله را درک کنند و به متجاوزین بها ندهند.

انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.