محمد محمودی شاه نشین

محمودی شاه نشین:

ممکن است تعداد نمایندگان حوزه شهریار، قدس و ملارد در مجلس افزایش یابد

نماینده مردم شهرستان‌های قدس، شهریار و ملارد در مجلس ‌گفت: شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد با یک و نیم میلیون جمعیت تنها یک نماینده دارند که امیدواریم با افزایش تعداد نماینده این حوزه موافقت شود.

 

به گزارش راه مبین، محمد محمودی شاه‌نشین نماینده مردم شهرستان‌های قدس، شهریار و ملارد با اشاره به طرح بازنگری تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کلیات این طرح با حضور نمایندگان وزارت کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی مطرح و‌ نقاط قوت موضوع و سوابق آن نیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد با یک و نیم میلیون جمعیت تنها یک نماینده دارد که امیدواریم با افزایش نماینده این حوزه موافقت شود و در حال حاضر معاون سیاسی وقت وزارت کشور که قائم مقام وزارت کشور است، با کلیات افزایش تعداد نمایندگان موافقت کرده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این طرح مقرر شده تا ۳۱ نماینده به تعداد نمایندگان افزوده شود، ولی این امکان نیز وجود دارد که تا ۴۰ نفر نیز تعداد نمایندگان مجلس افزایش پیدا کند.

محمودی شاه‌نشین بیان کرد: با توجه به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۸ برگزار می‌شود تا سال ۱۳۹۷، ۲ دوره ۱۰ ساله را می‌گذراندیم که بر طبق قانون به ازای هر ۱۰ سال می‌بایست ۲۰ نفر به تعداد نمایندگان افزوده شود.

وی افزود: احتمال اینکه ۴۰ نفر در دور بعدی به تعداد فعلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه شود، کم است و حدود ۳۴ نفر در دوره بعدی به تعداد نمایندگان افزوده می‌شود و امیدواریم که معضل کمبود نمایندگان به نسبت جمعیت حوزه انتخابیه رفع شود.

نماینده مردم شهرستان‌های قدس، شهریار و ملارد تصریح کرد: در حال حاضر دولت بیشتر مایل به توقف اجرای این طرح تا قبل از انتخابات است، اما با توجه به پیش‌رو بودن انتخابات شوراها و ریاست جمهوری و امکان تغییر دولت، اعضای کمیسیون به اتفاق بر ادامه روند تصویب طرح رای دادند تا پس از بررسی لایحه برنامه ششم، کمیسیون شوراها جلساتی را با روسای مجامع استان‌ها برگزار کند.

 محمودی شاه‌نشین در پایان خاطرنشان کرد: بعد از جمع‌بندی نهایی در کمیسیون اقدامات کارشناسی طرح افزایش نمایندگان در بعضی از حوزه‌های انتخابیه انجام می‌شود و تا پایان سال جاری، افزایش تعداد نمایندگان انجام می‌شود.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.