بانک

اظهارات تأمل برانگیز معاون نهاد ریاست جمهوری دولت تدبیر و امید در شهریار:

منتقدان برجام در ردیف کشورهای متخاصم منطقه قرار دارند / این دولت آرزوی انقلاب را برآورده کرد!! / دستاوردهای دولت شگفت انگیز است

مرتضی بانک معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری طی سفری یکروزه به شهرستان شهریار در خلال صحبتهای قابل توجهش در مورد دستاوردهای دولت تدبیر و امید و تخریب دولتهای قبل چند پروژه عمرانی این شهرستان را نیز افتتاح کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، مرتضی بانک معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری طی سفری یکروزه به شهرستان شهریار در خلال صحبتهای قابل توجهش در مورد دستاوردهای دولت تدبیر و امید و تخریب دولتهای قبل چند پروژه عمرانی این شهرستان را نیز افتتاح کرد.

صحبتهای وی با مقدمه چینی برای شرایط بسیار بد کشور در دولت قبلی آغاز شد و بانک با بیان فضای بسیار سخت سیاسی در گذشته گفت: در شرایطی که تورم ۴۴ درصدی بر کشور تحمیل شده بود و واحد های اقتصادی و صنعتی و فعالیت های عمومی کشور دچار بن بست جدی و شرایط سخت فعالیت و حرکت شده بود خوشبختانه جناب آقای روحانی با دولت خویش توانست فضای جدیدی برای فعالیت سیاسی و اقتصادی و اجتماعی کشور فراهم کند.

استاندار کرمان در دولت سازندگی گفت: دوگانگی، چند دستگی و تفرق در جامعه به وضوح دیده می شد و کشور ما از نظر فعالیت های توسعه ای در مقایسه با کشورهای منطقه گام به گام به عقب می رفت و این در شرایطی بود که کشور به دلیل تحریم و تحت فصل ۷ شورای امنیت و فصل ۷ منشور سازمان ملل در تنگنا بود.

 

سیاستهای دولت قبل منجر به حمله نظامی و ساقط کردن حکومت می‌شد

مرتضی بانک با بیان اینکه سیاستهای دولت قبل صلح جهانی را به خطر انداخته و ادامه شرایط بین‌المللی در گذشته منجر به حمله نظامی و ساقط کردن حکومت می‌شد گفت: فصل ۷ شورای امنیت و فصل ۷ منشور سازمان ملل اگر مصوب می‌شد کشور مانند عراق و بوسنی و هرزگوین مورد حمله قرار می‌گرفت و هیچ سرمایه گذار خارجی و یا حتی داخلی حاضر نبود ریسک کند و در این کشور سرمایه گذاری کند چرا که احتمال می‌دهد در چنین شرایطی تمام سرمایه او به باد برود.

 

با ادامه روند گذشته قادر نبودیم یک قطره نفت به کشورهای دیگر صادر کنیم

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری دولت تدبیر و امید در ادامه سیاه‌نمایی‌های علیه دولت سابق اظهار داشت: در گذشته تورم لجام گسیخته ای هر روز دامنه اش وسیع‌تر می‌شد و اگر شرایطی که در گذشته بود ادامه پیدا می کرد امروز تورم ما لحظه ای و ثانیه ای بوده و معلوم نبود میزان آن چقدر رقم می‌خورد. در گذشته شاهد بودیم تورم لحظه به لحظه و نقطه به نقطه افزایش پیدا می کرد اما این دولت این روند را از بین برد. اگر روند گذشته ادامه پیدا می کرد ما شاید اکنون قادر نبودیم یک قطره نفت به کشورهای دیگر صادر کنیم و شرایط اقتصادی مردم به مخاطره جدی می افتاد و وضعیت بسیار بدی در کشور حاکم می شد.

 

فعالیت دولت بر اساس اقتصاد مقاومتی!!

وی گفت: گام بعدی که دولت با صلابت برداشت این بود که همراه با فعالیت های سیاسی، ساماندهی فعالیت های داخلی را هم صورت بدهد. ما تورم را از ۴۰ درصد به ۱۵ درصد رساندیم در شرایطی که برجام وجود نداشت. این شعاری که بعضی از مخالفین این دولت می‌دهند که همه چیز را این دولت به برجام وابسته کرد از اساس غلط است زیرا فعالیت های اقتصادی دولت همزمان با فعالیت های سیاسی آن دنبال می شد. این دولت بر اساس اقتصاد مقاومتی و رهنمودهای مقام معظم رهبری به کار خودش ادامه می‌دهد.

وی گفت: سومین هدف همزمان با فعالیت های اقتصادی و سیاسی، گسترش فضای اجتماعی مناسب برای حرکت های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و فعالیت های عمومی بود.  امروز مهم‌ترین سرمایه اجتماعی دولت و مهم ترین سرمایه ای که برای این کشور فراهم شد امید به آینده و امید به موفقیت برای برنامه ها بود. دستاوردهای دولت تدبیر و امید به خصوص در بخش های مختلف چنان گسترده است که توانسته امید و آرامش را به این کشور برگرداند و امکانی را فراهم کند که خردمندان، هنرمندان و فعالان سیاسی همه در کنار هم بتوانند شرایط جدیدی را برای توسعه کشور فراهم کنند.

 

منتقدان برجام در ردیف کشورهای متخاصم منطقه

مرتضی بانک افزود: آن کسانی که می‌خواستند فعالیت های اقتصادی دولت را به همه مسائل برجام گره بزنند، تلاش کردند که برجام موفق نشود اما نتوانستند و به دلیل خواست اجتماعی گسترده ای که وجود داشت نتواستند در مقابل این حرکت قرار بگیرند و متاسفانه بعضی از کشورهای همسایه هم به این موضوع دامن می‌زدند اما دولت با حفظ منافع ملی با حفظ همه خط قرمزهایی که مقام معظم رهبری تعیین کرده بودند و با ایجاد بستری مناسب برای فعالیت‌های علمی و پژوهشی در حوزه هسته ای و با همه این‌ها توانست تحریم های ظالمانه‌ای که سال های سال بر سر این کشور بود را بردارد و عزت را برای این نظام ساماندهی کند.

 

دستاوردهای شگفت انگیز دولت

وی با بیان شگفت انگیز بودن دستاوردهای دولت پس از برجام گفت: ما در شرایطی قرار داشتیم که علاوه بر محدودیت در صادرات نفت امکان تولید نفتمان هم کاهش پیدا کرده بود و به شرایطی رسیده بودیم که کمتر از یک میلیون بشکه نفت می توانستیم صادر کنیم و این مقدار تنها به ۴ ، ۵ کشور صادر می شد یعنی محدودیت روی محدودیت اما امروزه دولت توانسته صادرات نفت و میعانات گازی خود را به بیش از دو میلیون و چهارصد هزار بشکه برساند و به هر کشوری که علاقه مند است نفت را می فروشد و ارتباطات مالی خود را با هرکشوری که میخواهد برقرار می‌کند.

 

ذخیره گندم نیز به خزانة خالی پیوست

معاون وزیر خارجه دولت اصلاحات گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که وقتی دولت پا به عرصه حضور گذاشت فقط ۱۸ روز ذخیره گندم برای این کشور داشتیم و حتی در بعضی از استان‌ها فقط  برای ۴ روز ذخیره وجود داشت اما امروز در شرایطی هستیم که بیش از ۷۰۰ روز ذخیره گندم این کشور تامین شده است و ۱۳ میلیون تن ذخیره گندم داریم.

 

این دولت آرزوی انقلاب را برآورده کرد!!

بانک گفت: امروز در شرایطی هستیم که تورم ۴۰ درصدی به ۸٫۷ رسیده است . در تاریخ بعد از انقلاب ما چنین تورمی را تجریه نکرده بودیم به جز در همان سال های اوایل انقلاب و یکی از آرزوهای این نظام و انقلاب بود که تورم تک رقمی شود که ما این کار را کردیم.

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.