نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی:

مواردی از اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس دیده شده است

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی: متأسفانه دیدگاه لیبرالی در آموزش و پرورش تا حدی نفوذ پیدا کرده است که اجرای سند ۲۰۳۰ خود را در مدارس نشان داده ولی هنوز زیرنظام‌های سند تحول بنیادین بعد از گذشت ۹ از ابلاغ سند، تدوین نشده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ،   حسین حق‌وردی نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه وزارت آموزش و پرورش توجه جدی به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نداشته است، اظهار کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در دو نشست مفصل با حضور وزیر آموزش و پرورش و مرکز پژوهش‌های مجلس به موضوع موانع سند تحول بنیادین پرداخت.

دیدگاه سیاسی حاکم بر آموزش و پرورش اجازه اجرای سند تحول را نداده است

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه افرادی با دیدگاه خاص در وزارت آموزش و پرورش حاضر می‌‎شوند که نوع نگاه آن‌ها بر مبنای دیدگاه لیبرالی است.

وی ادامه داد: متأسفانه این دیدگاه لیبرالی در آموزش و پرورش تا حدی نفوذ پیدا کرده است که اجرای سند ۲۰۳۰ خود را در مدارس نشان داده ولی هنوز زیرنظام‌های سند تحول بنیادین بعد از گذشت ۹ از ابلاغ سند، تدوین نشده است.
 

سند تحول فقط خود را در اجرای روش ۶-۳-۳ نشان داده است

حق وردی با انتقاد از اینکه آموزش و پرورش از اجرای سند تحول بنیادین فقط به اجرای روش ۶-۳-۳ در مدارس بسنده کرده است، افزود: اساس این سند این است که دانش آموز از دانش محوری به تربیت محوری روی آورد و این مسئله باید خود را در مدارس نشان دهد ولی نبود یک اراده سیاسی موجب شده که اجرای این سند با تأخیر مواجه شود.

این نماینده مردم در مجلس تأکید کرد: از سوی دیگر آیین نامه اجرایی مدارس نیاز به اصلاح دارد که این اصلاح باید با در نظر گرفتن سند تحول بنیادین صورت گیرد تا بتوانیم اثرات اجرای سند تحول را در مدارس شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: در حالی برای اجرای سند تحول در بودجه سالیانه بودجه‌ای در نظر گرفته نشده که طبق اعلام مرکز پژوهش‌‎های مجلس در نشست کمیسیون، برای اسناد مشابه خارجی مثل سند ۲۰۳۰ و مشابه آن در همان سال اول پس از ابلاغ، بودجه در نظر گرفته شده است.

تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون آموزش برای رسیدگی به موضوع اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس

حق وردی تأکید کرد: البته وزیر آموزش و پرورش اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس را به طور کامل رد و عنوان کرده اگر در مدرسه‌ای چنین مواردی وجود دارد به آموزش و پرورش معرفی کنید ولی در حال حاضر اجرای برخی از بندهای سند در برخی مدارس دیده شده و این موارد به زودی جمع بندی و به اطلاع وزیر آموزش و پرورش در آینده نزدیک خواهد رسید.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: کمیته‌ای در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر موضوع اجرای سند تحول و اجرای سند ۲۰۳۰ نظارت خواهد داشت تا این موضوع رسیدگی و به نتیجه برسد.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.