نام نویسی بیش از ۷ هزار نفر برای جمع آوری زباله در کربلا

از میان ۷ هزار نفری که برای جمع آوری زباله در کربلا و نجف در مناطق ۲۲گانه تهران نام نویسی کردند، ۲هزار نفر در اربعین به کربلا اعزام می‌شوند.

 

به گزارش راه مبین به نقل از مهر، بر اساس آمارها در ایام اربعین امام حسین(ع) بیش از ۲۰ میلیون زائر در شهر کربلا حضور دارند؛ اکثر زائرانی که از شهرهای دیگر عراق به کربلا می آیند بعد از سلام و زیارت مرقد مطهر سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) از شهر خارج می شوند، اما زائران ایرانی که به شهر کربلا می آیند چند روزی در این شهر مستقر می شوند، بنابراین تمهیدات لازم برای رفاه حال تمامی زائرین در کربلای معلی از سوی شهرداری تهران دیده شده است.

جمع آوری روزانه ۸هزار تن زباله در کربلا/ انتقال زباله ها هر یک ساعت یک بار

رئیس ستاد برگزاری مراسم اربعین شهرداری تهران با اشاره به جمع آوری زباله از شهر کربلا، خاطرنشان کرد: نیروهای شهرداری تهران با کمک نیروهای شهرداری کربلا روزانه ۸ هزار تن زباله جمع آوری می کنند.

مجتبی عبدالهی در ادامه افزود: هر یک ساعت مخازنی که در سطح شهر کربلا وجود دارد، با استفاده از خودروهای شهرداری تهران تخلیه می شود. همچنین تیمی از نیروهای شهرداری تهران در شهر نجف مستقر هستند تا با توجه به حجم وسیع زباله در شهر به نیروهای شهرداری این شهر کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران قراردادهایی را در راستای کمک رسانی به این شهر امضا کرده و به همین دلیل ماشین آلات شهر تهران در شهر نجف مستقر هستند تا زباله های این شهر را جمع آوری کنند تصریح کرد: ماشین های کوچک؛ زباله ها را به زمین هایی که از قبل بعنوان ایستگاه های میانی تعیین شده است انتقال می دهند.

ثبت نام ۷ هزار نفر برای جمع آوری زباله در کربلا و نجف

همچنین رضا عبدلی قائم مقام سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اعزام نیروهای خدماتی به ویژه در حوزه پسماند به دو شهر کربلا و نجف گفت: به تبع حضور چند میلیونی زائران ایران و مسلمانان دیگر نقاط جهان، شهرداری تهران مانند سالهای قبل خدماتی را در حد توان خود در دو شهر کربلا و نجف ارائه خواهد داد.

وی با اشاره به تعداد نیروهای اعزامی گفت: در حوزه نظافت (مدیریت پسماند) با هماهنگی های صورت گرفته در مناطق ۲۲ گانه دو هزار کارگر در دو شیفت کاری به این دو شهر مقدس اعزام می شوند.

قائم مقام سازمان مدیریت پسماند شهرداری افزود: اعزام شیفت اول ۱۰ آبان ماه خواهد بود که ۳۰۰ نفر به کربلا و ۳۰۰ نفر به نجف اعزام خواهند شد. در شیفت دوم یعنی ۲۱ آبان ماه ۳۰۰ نفر به نجف و هزار و ۱۰۰ نفر به کربلا اعزام خواهند شد.

قائم مقام سازمان مدیریت پسماند شهرداری اضافه کرد: ما برای انتخاب این افراد فراخوانی را در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران ارائه دادیم که در نهایت حدود ۷ هزار نفر برای اعزام به کربلا و نجف و خدمت رسانی ثبت نام کرده اند و ما به قید قرعه ۲ هزار نفر را مشخص کردیم.

همچنین مجتبی عبدالهی در تشریح اقدامات نیروهای خدمات شهری برای رفت و روب و نظافت شهر کربلا و نجف اشرف گفت: سازمان پسماند در ۳ محور کاری در کربلا، مسیر بزرگراه بین نجف به کربلا به طول ۹۰ کیلومتر و ۳ محور نظارتی در مرزهای مهران، چزابه و شلمچه جهت انجام خدمات دهی به زائرین اربعین حسینی(ع) فعالیت می کنند.

رئیس ستاد برگزاری مراسم اربعین شهرداری تهران در ادامه گفت: در گروه اول ۶۰۰ نفر از نیروهای خدمات شهری  در ۳ شیفت کاری از ساعت ۷ الی ۱۴ و ۱۴ الی ۲۱ و ۲۱ الی ۵صبح در تیم های ۲۰ نفری نسبت به جمع آوری زباله ها و ضایعات و احجام حجیم خصوصا اطراف موکب ها و هر گونه اقدامات نظافتی که شهر کربلا قبل از پذیرش زائرین نیاز داشت، اقدام کرده است.

وی ادامه داد: ۶ اکیپ شستشو با واترجت و بیش از ۱۰ تیم نقاشی بیش از ۷۰ کیلومتر از جداول و المان های شهر کربلا را شستشو و رنگ آمیزی کردند.

عبدالهی تصریح کرد: در گروه بعدی با اعزام ۱۴۰۰ نفر نیروی کارگری و هماهنگی لازم با مدیران شهرداری کربلا ۷ پهنه از این شهر مقدس را تحویل گرفته و با شیفت بندی نیروها در ۳ شیفت کاری از ساعت ۷ الی ۱۴ – ۱۴ الی ۲۱ و ۲۱ الی ۵ صبح در حال نظافت و جمع آوری زباله شهر کربلا می شوند.

برگزاری جلسات متعدد با شهرداران نجف و کربلا

عبدلی قائم مقام سازمان پسماند نیز با اشاره به استقرار این نیروها گفت: برای اسکان نیروها در نجف یک نقطه و در کربلا دو نقطه پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: ما امکانات مورد نیاز و تجهیزات را نیز از ایران می بریم؛ این تجهیزات شامل همه وسایل تنظیف شهر، انتقال زباله، مخزن، نایلون، لباس، ماسک و حتی بیل و کلنگ است. در واقع همه چیزهایی که یک کارگر نیاز دارد برای او پیش بینی شده است.

وی گفت: به طور مثال در بحث مخزن ها حدود ۷۰۰ مخزن برای نجف و ۸۰۰ مخزن برای کربلا پیش بینی شده است.

عبدلی تصریح کرد: البته ما ادوات سنگین و ماشین های بزرگ را به دلیل دشواری حمل و نقل با خود نمی بریم و با هماهنگی با شهرداری نجف و کربلا آنها را تهیه می کنیم.

قائم مقام سازمان مدیریت پسماند شهرداری با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با شهرداری نجف و کربلا گفت: ما جلسات متعددی را با شهرداران نجف و کربلا و متولیان حرمین شریفین برگزار کردیم و مشخص شد چه قسمت هایی را نیروهای ما نظافت خواهند کرد و چه بخش هایی با نیروهای آنها است.

وی افزود: با این حال نگاه ما این بوده که رینگ هایی که حفاظت بیشتری می شوند و زائران بیشتری در آن تردد دارند به دلیل امنیت بالاتر در اختیار نیروهای ما باشد.

قائم مقام سازمان مدیریت پسماند شهرداری افزود: شهرداری نجف و کربلا نیروهای خودشان را نیز دارند و بخش قابل توجهی از نظافت شهر که در این روزها بالای ۲۰ میلیون زائر خواهد داشت برعهده آنها خواهد بود.

عبدلی اضافه کرد: بازگشت نیروهای ما دوم آذرماه دو روز بعد از اربعین خواهد بود.

وی در خاتمه گفت: آرم لباس نیروهای ما نه آرم شهرداری که عبارت خادم الحسین (ع) است یعنی ما پیش از آنکه نماینده شهرداری باشیم نماینده مردم ایران هستیم که امیدواریم نمایندگان شریفی برای مردم سرزمین خود باشیم.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.