بشار اسد

بشار اسد:

نتیجه نبرد ارتش با تروریست های تکفیری آینده سوریه را رقم خواهد زد

«بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد که اطمینان دارد عملیات ارتش و همپیمانان آن در میدان نبرد با تروریست های تکفیری بزرگترین تاثیر را در ترسیم آینده سوریه دارد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از بولتن، روزنامه لبنانی الاخبار نوشت که دیروز( یکشنبه) یک هیات از« جبهه عربی پیشرو» به ریاست « نجاح واکیم» رئیس جنبش مردمی لبنان در دمشق با رئیس جمهوری سوریه ملاقات کرد.
جبهه عربی پیشرو شامل گروه های سیاسی عربی مانند جنبش مردمی و حزب المرابطون درلبنان ، جبهه خلق در فلسطین، جریان مردمی در تونس و موریتانی و چندین شخصیت سیاسی از اردن و کشورهای مغرب عربی است.
اعضای هیات با بیان اینکه« اطمینان دارند سوریه پیروز می شود»، تاکید کردند:اگر نبود مقاومت و پایداری ملت سوریه درمقابل جنگی که بر آن تحمیل شده است، تاکنون وضعیت منطقه بگونه ای دیگر بود.
الاخبار به نقل از رئیس جمهوری سوریه نوشت:در نبرد کنونی در خاک سوریه نمی توان هیچگونه سازش و کوتاهی کرد زیرا با گروه های مسلحی که طرف های خارجی آنها را مدیریت می کنند تنها با کمک ارتش می توان مقابله کرد.
بشار اسد تاکید کرد که نسبت به نتایج بزرگ در میدان نبرد در بیشتر مناطق سوریه خوشبین است.
وی با قدردانی از فداکاری های ایران وحزب الله در نبرد با تروریسم تکفیری، گفت: اتاق عملیات ارتش سوریه و همپیمانان آن مانند روسیه ، ایران و حزب الله بدون توقف فعال است و موضع روسیه مهم و اساسی و به نفع سوریه است.
رئیس جمهوری سوریه با بیان اینکه « غرب فقط به منافع خود می اندیشد»، افزود: همکاری سیاسی ، دیپلماتیک ، نظامی و امنیتی با روسیه با قدرت ادامه دارد و مسکو در کنار سوریه در رویاروئی باتروریسم ایستاده است.
بشار اسد خاطرنشان کرد: قطعه های پازل نظامی محاصره مناطق شرقی حلب بزودی تکمیل شود و پیشروی های زیادی در ریف های دمشق و حمص و مناطق دیگر صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه به گفت وگوهای سیاسی در خارج از سوریه برای رسیدن به راه حل خوشبین نیست، تصریح کرد: دمشق از گفت وگوهای سیاسی تحت نظارت سازمان ملل متحد غایب نیست اما به آنها زیاد دل نبسته است.

** تصویر تحولات ترکیه روشن نیست
رئیس جمهوری سوریه با اشاره به تحولات در منطقه، گفت: تصویر تحولات در ترکیه در دو روز گذشته هنوز روشن نشده است و همه از ارزیابی ها و گمانه زنی های خود از پشت پرده تحولات سخن می گویند و اینکه نمی توان این احتمال را نادیده گرفت که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از این تحولات برای حذف مخالفان خود در موسسه های نظامی ، قضائی و سیاسی ترکیه استفاده می کند.
بشار اسد تاکید کرد که به غرب بی اعتماد است زیرا در حمایت از تروریسم دست دارد و آمریکائی ها هرگز به آنچه با روسیه توافق می کنند، پایبند نیستند و این رهبری روسیه است که صبر دارد.
وی با اشاره به روابط خارجی سوریه و تماس های غیرعلنی با برخی پایتخت های غربی، گفت که این کشورها تنها خواستار تماس ها و گفت وگوهای امنیتی و حتی خواستار گشودن نمایندگی های امنیتی در دمشق هستند.
رئیس جمهوری سوریه افزود:سوریه به پایتخت های غربی اعلام کرده است که تنها مشروط به بازگشائی نمایندگی های دیپلماتیک و از سرگیری روابط عادی و طبیعی با دمشق، همکاری امنیتی را قبول می کند.
بشار اسد از برخی کشورهای عربی مانند عراق ، الجزائر و عمان که مواضعی صحیح در قبال بحران سوریه اتخاذ کرده اند، تشکر و تصریح کرد: حیدرالعبادی نخست وزیر عراق با سوریه همکاری جدی دارد.
وی خاطرنشان کرد:برخی کشورها و طرف های عربی با ما تماس های سری دارند و با صراحت می گویند از ترس خشمگین شدن آمریکا و سعودی مواضع واقعی خود را در قبال تحولات سوریه آشکار نمی کنند.
رئیس جمهوری سوریه اظهارداشت دولت سوریه سیاست آشتی ملی را دنبال و با گروه های تروریستی با هوشیاری کامل برخورد می کند و بین داعش ، جبهه النصره و دیگر گروه ها فرقی نمی گذارد.
بشار اسد تاکید کرد:بارزترین چالش های دولت سوریه در زمان حاضر و آینده اتخاذ یک راهبرد جدید برای رویاروئی با اندیشه تکفیری و جلوگیری از گسترش آن است که با تاریخ و فرهنگ سوریه متناقص می باشد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.