پلاسکو

رئیس حفاظت محیط زیست تهران:

نخاله های ساختمان پلاسکو به دلیل وجود بقایای انسانی و پسماندهای الکترونیک خطرناک است

رئیس حفاظت از محیط زیست شهر تهران گفت: به دلیل وجود بقایای انسانی و پسماندهای الکترونیک در میان نخاله های آوار ساختمان پلاسکو، این نخاله ها خطرناک هستند.

 

به گزارش راه مبین به نقل از میزان، محمد حسین بازگیر گفت: پسماندهای تولید شده در حادثه پلاسکو از نوع پسماندهای عادی نبودند به همین خاطر روش امحا آنها نیز ویژه خواهد بود.

وی افزود: در شرایط عادی فرآیند آوارهای ساختمانی مشخص بوده و جدا شدن نخاله ها امکان پذیر است اما در حادثه پلاسکو شاهد بودیم که آهن، بتن و سایر مصالح در هم پیچیده شده و همین موضوع سبب شد امحا آنها نیز فرآیند عادی نداشته باشد.

رئیس حفاظت از محیط زیست شهر تهران با اشاره به خطرناک بودن پسماندهای تولید شده در حادثه پلاسکو اظهارکرد: به دلیل وجود بقایای انسانی و همچنین پسماندهای الکترونیک در میان نخاله های ساختمان پلاسکو، پسماندهای این ساختمان خطرناک بوده و باید نظارت ویژه ای بر نحوه امحا آنها صورت گیرد.

بازگیر با تاکید بر اینکه وظیفه تفکیک پسماندهای حادثه پلاسکو بر عهده شهرداری تهران است تصریح کرد: بر اساس قانون مدیریت پسماند و شیوه نامه های این قانون، شهرداری موظف است نخاله ها را تفکیک و بخش های ویژه آن را جدا کند.

وی ادامه داد: کار تفکیک بخش های ویژه نخاله ها اکنون در زمینی به وسعت ۷ هکتار در منطقه ۱۲ در حال انجام است و پس از جدا سازی نخاله های خطرناک، این زباله ها باید به صورت ویژه مدیریت شوند و مابقی نخاله ها به مراکز مجاز برده می شوند.

رئیس حفاظت از محیط زیست شهر تهران در رابطه با پسماندهای خطرناک حادثه پلاسکو اذعان کرد: برای امحا این نوع پسماندها، باید پسماند به سایت های خاص برده شوند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.