سیاری

دریادار سیاری:

نداجا توان دفاعی ایران را به دنیا دیکته کرد

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان “قصد تعرض و تجاوز به مرزهای هیچ کشوری را نداریم” گفت: توان دفاعی و بازدارندگی ایران را به جهانیان دیکته کرده‌ایم.

 

به گزارش راه مبین به نقل از تسنیم، امیردریادار حبیب‌الله سیاری شامگاه یک‌شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بازگشت موفقیت آمیز ناوگروه رزمی چهل و ششم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، متشکل از ناوشکن سبلان و ناو لاوان از مأموریت اقیانوس‌هند و خلیج عدن اظهار داشت: این ناوگروه، اول اردیبهشت‌ماه سال جاری از منطقه یکم امامت نداجا به آب‌های آزاد، اعزام شد و مأموریت خود را در مسیر خلیج عدن، باب‌المندب تا ورودی دریای سرخ انجام داد.

 وی در ادامه تصریح کرد: این ناوگروه به‌مدت ۲ ماه مأموریت خود را به‌نحو احسن انجام داد و ضمن گشت در منطقه، تأمین امنیت و برقراری امنیت عمومی برای تمامی کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های عبوری و به‌صورت خاص کشتی‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه را اسکورت کرد.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور موفقیت‌آمیز و مقتدرانه ناوگروه ۴۶ نداجا در منطقه خلیج عدن و ورودی باب المندب کنار دیگر کشورهای جهان را دومین مأموریت این ناوگروه برشمرد و بیان داشت: این ناوگروه علی‌رغم اینکه برخی کشورها همه تلاش‌شان را برای ترک نیروی دریایی راهبردی ارتش از منطقه کردند،  مقتدرانه در این منطقه حضور یافت و پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورد.

امیردریادار سیاری افزود: ناوگروه ۴۶ در طول مسیر مأموریت خود، با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر حضور پای صندوق‌های رأی، مأموریت خاص دیگری را که همان شرکت در انتخابات بود انجام داد و با هدف نشان دادن مردم‌سالاری دینی و جایگاه انقلاب اسلامی این اقدام زیبا را انجام داد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در بندر دوقم کشور عمان امکان رأی‌گیری برای کارکنان این ناوگروه وجود نداشت، با مراجعه به بندر مسقط و با همکاری سفارتخانه ایران در کشور عمان، رأی خود را به صندوق‌ سیار انتخابات انداختند و به ندای مقام معظم رهبری لبیک گفتند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، حضور در صحنه‌های بین‌المللی را بیانگر اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: اینکه خود را در آب‌های ساحلی خود محصور کنیم و جلوتر نرویم به این معناست که ما توان آن را نداریم که در آب‌های بین المللی حضور یابیم، اما وقتی فرمانده کل قوا به ما این جرأت را می‌دهند که ناوهای نیروی دریایی راهبردی ارتش باید به خلیج عدن، دریای سرخ، اقیانوس هند و … برود این نشان از اقتدار و توان نداجا است.

امیر دریادار سیاری بیان داشت: حضور در عرصه‌های بین‌المللی توانمندی علمی و صنعتی و همچنین اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را به معرض نمایش می‌گذارد و فرهنگ ایران اسلامی را نشان می‌دهد.

وی افزود: هرچقدر که توانمندی نیروی دریایی راهبردی ارتش ارتقا یابد و بیشتر به معرض نمایش گذاشته شود، در حقیقت توان دفاعی و بازدارندگی کشور را به جهان دیکته کرده‌ایم.

فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز با حضور مقتدرانه خود نشان دادیم که طبق قوانین و مقررات بین‌المللی می‌توانیم هر جای آب‌های آزاد حضور یابیم و توانمندی‌های خود را به معرض نمایش بگذاریم.

امیر دریادار سیاری در ادامه با بیان اینکه، همه دنیا به پیشرفت روزافزون نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران آگاه هستند و گام‌های بلندتری نیز برمی‌داریم، افزود: همه دنیا می‌دانند که نیروی دریایی راهبردی ارتش قصد تعرض و تجاوز به مرزهای هیچ کشوری را ندارد، اما از آنجایی که منابع و منافع دریا متعلق به همه ملت‌هاست برای دفاع از حق خودمان در آب‌های آزاد دنیا حضور داریم.

وی ادامه داد:  ناوگروه ۴۷ نیروی دریایی راهبردی ارتش که عازم آب‌های آزاد و بین‌المللی شد در گام نخست حضور در خلیج عدن، اسکورت کشتی‌ها و برقراری امنیت و  حضور بین کشورهای جهان با هدف نشان دادن عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار دارد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.