آشتی ملی

نظر کارشناسان برجسته کشور درباره طرح مضحک «آشتی ملی»

مگر مردم با هم قهر هستند که بخواهند آشتی کنند؟ قهری وجود ندارد، البته مردم ما با کسانی که در سال ۸۸ به روز عاشورای حسینی اهانت کردند و با قساوت و لودگی و بی‌حیایی، جوان بسیجی را در خیابان لخت کردند و کتک زدند، قهر هستند و با آنها آشتی هم نمی‌کنند.

 

به گزارش راه مبین به نقل از میزان، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (چهارشنبه) در دیدار پر شور هزاران نفر از مردم آذربایجان، به تعبیر مطرح‌شده در روزهای اخیر با عنوان «آشتی ملی» اشاره و با بی‌معنی دانستن این تعبیر و انتقاد از پر و بال دادن به آن در روزنامه‌ها، گفتند: مگر مردم با هم قهر هستند که بخواهند آشتی کنند؟ قهری وجود ندارد، البته مردم ما با کسانی که در سال ۸۸ به روز عاشورای حسینی اهانت کردند و با قساوت و لودگی و بی‌حیایی، جوان بسیجی را در خیابان لخت کردند و کتک زدند، قهر هستند و با آنها آشتی هم نمی‌کنند.


تعبیر "آشتی ملی" برای یک کشور جنگ‌زده به کار می‌رود/قهر ما با کسانی که از خطوط قرمز نظام عبور کردند یک قهر "انقلابی" است

منصور حقیقت پور مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به فرمایشات امروز مقام معظم رهبری در دیدار با اقشار مختلف مردم آذربایجان شرقی اظهار کرد: کسانی که تعبیر "آشتی ملی" را به کار بردند، هدفشان "سهم خواهی" بود که قطعا به این هدف نخواهند رسید.

وی با بیان اینکه ما باید به نوکری این ملت افتخار کنیم نه اینکه برای گرفتن سهم، از سر و کول همدیگر بالا برویم، یادآور شد: ما باید مثل اول انقلاب باشیم؛ بسیاری از مدیران در آن زمان می گفتند "لایق تر از ما هم هست، چرا ما را مدیر کردید؟".

مشاور رئیس مجلس با بیان اینکه تعبیر "آشتی ملی" برای یک "کشور جنگ زده" به کار می رود، تاکید کرد: مردمی که در ۲۲ بهمن چشم همه دشمنان را کور کردند، با هم قهر نیستند؛ ما تنها با آن کسانی قهر هستیم که از خطوط قرمز نظام عبور کردند و این قهر ما یک قهر انقلابی است؛ آنها باید توبه کنند.

حقیقت پور در پایان با بیان اینکه ما با بی عرضه ها و آنهایی که نمی توانند مشکلات جامعه را حل کنند و ملت را معطل می گذارند، قهر هستیم افزود: ملتی به بزرگی ملت ما که بینی ارتجاع (آمریکا و صهیونیسم) را در منطقه به خاک مالیده، مگر نیاز به "آشتی ملی" دارد؟ آن آقایانی که تعبیر "آشتی ملی" را به کار می برند خودشان با نظام و مردم قهر هستند؛ آنها باید رویکرد خودشان را درست کنند؛ نظام با ملت خودش و رهبر با سربازان و مردم خودش قهر نیستند بلکه متحد و یکدل هستند.

ملت ایران نیازی به طرح آشتی ملی ندارد/ ایران یکی از قدرتهای مهم منطقه و جهان محسوب می شود

حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره به بیانات امروز مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان شرقی اظهار کرد: مقام معظم رهبری امروز به صورت شفاف و جامع درباره موضوعات متخلف کشور و مسائلی که مطرح می شود صحبت کردند که بدون شک باید تمامی جریانات و شخصیتهای سیاسی به آن توجه کنند.

وی افزود: بیاناتی که امروز مقام معظم رهبری درباره طرح آشتی ملی که از سوی برخی از افراد مطرح شده است موضع گیری صریح و قاطعی را بکار بردند زیرا فضای سیاسی کشور ما در مقطع فعلی به هیچ وحدت و آشتی نیاز ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: مردم ایران با وحدت و انسجام درونی در راستای تمامی رویکردهایی که در کشور صورت می گیرد اتفاق نظر دارند به گونه ای که ما حضور منسجم و پررنگ آنها را در ۲۲ بهمن مشاهده کردیم.

فلاحت پیشه با اشاره به اینکه ملت ایران که به فرمایشات رهبری به آشتی ملی احتیاجی ندارد تاکید کرد: ملت ایران همواره تحت لوای فرمایشات مقام معظم رهبری متحد و منسجم در تمامی مقاطع و به خصوص دفاع از انقلاب و نظام وارد عمل شدند از این رو نیازی ندارند تا جریان و چهره های خاصی به آنها پیشنهاد طرح ملی یا آشتی ملی دهند.

وی تاکید کرد: امروز ملت ایران یکی از قدرتهای مهم منطقه و جهان محسوب می شود از این رو جریانات سیاسی باید بدانند که طرح این گونه شعارها تنها در راستای بیان عقاید و افکار برخی از جریانات است و هیچ گونه فایده و سودی برای ملت ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان تصریح کرد: ملت ما هیچ گاه در طول ۳۸ سال گذشته به نظام اسلامی پشت نکرده و نمی کنند و همراه و همدل در جهت پیشرفت کشور تمامی اقدامات لازم را انجام می دهند.

کسانی که تعبیر "آشتی ملی" را به کار می‌بردند می‌خواستند به جامعه جهانی "آدرس غلط" بدهند/اقوام، مذاهب و گروههای سیاسی ایران "همبستگی ملی" دارند

پرویز سروری قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان اظهار کرد: اهداف کسانی که در هفته های اخیر تعبیر "آشتی ملی" را به کار می برند این است که درباره نظام جمهوری اسلامی ایران به جامعه جهانی آدرس غلط بدهند.

وی افزود: آنها می خواهند فضا را به گونه ای برای خارجی ها ترسیم کنند که گویی ایران درگیر مناقشات و آشفتگی های داخلی است و برای برون رفت از این مشکلات، نیازمند یک آشتی ملی است.

سروری ادامه داد: اساسا زمانی تعبیر آشتی ملی درباره کشورها به کار می رود که تقریبا فرمان از دست نظام خارج شده باشد و آشفتگی و چند دستگی و جنگ داخلی شدت پیدا کرده باشد؛ در حالیکه ایران مطلقا چنین ویژگی هایی ندارد و یک همراهی و همبستگی ملی بین ملت ایران اعم از اقوام و مذاهب و گروههای سیاسی وجود دارد.

طرح آشتی ملی ابزاری برای کسب منافع انتخاباتی است/ عنوان کردن چنین مسئله ای مضحک است

محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان طرح موضوع آشتی ملی برای آزادی سران فتنه اقدامی غیر عاقلانه  و مضحک خواند و تصریح کرد: بحث هایی که اینها می کنند به خاطر این است که به دنبال منافع انتخاباتی و سیاسی هتسند و همیشه هر وقت که نزدیک انتخابات می شوند چنین بحث هایی را از سوی اینها شاهد هستیم.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: سران فتنه و منتسبین به آنها از رأفت اسلامی نظام سوءاستفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه عدم برخورد نظام با سران فتنه سبب شده که اینها هر ازگاهی چنین مسائل ومواردی را مطرح کنند تاکید کرد: مسئله فتنه اگر بزرگتر از ۸ سال جنگ تحمیلی نبود کمتر از آن هم نبود.

وی با اشاره به پیوند سران فتنه باعوامل آمریکایی و اسرائیلی خاطر نشان کرد: اقدامات آنها سبب شد که طرف مقابل زیاده خواهی کرده و نسبت به مسئله تحریم ها بیشتر اقدام کند وتحریم ها ی ناجوانمردانه بیشتری بر علیه ایران تصویب کند.

وی با اشاره به تحریم های دارویی که پس از سال ۸۸ و بر اثر جسور شدن مقامات غربی رخ داد بیان داشت: امروز هم اگر می گوییم طرف غربی زیاده خواهی می کند وبحث های موشکی را مطرح می کند همه اینها به خاطر مسئله فتنه است.

آصفری با بیان اینکه فتنه گران باید در پیشگاه ملت ایران عذرخواهی کرده ودستگاه قضایی هم آنها را محاکمه کند بیان داشت: ترحم دستگاه قضایی سبب شده است که امروز کسانی بحث آتشتی ملی را مطرح کنند.

وی با تاکید بر اینکه قرار نیست با کسانی که عده ای را تشویق کردند علیه نظام اسلحه در دست بگیرند آشتی صورت بگیرد بیان داشت: اینها باید جواب خون هایی را که درفتنه ۸۸ ریخته اند بدهند.
 
وی افزود: آنها  باید جواب زیاده خواهی را که دشمنان نظام در طول ۷ سال بعد از فتنه علیه نظام انجام دادند، بدهند.

طرح آشتی ملی در فضای فعلی کشور جایی ندارد و نخواهد داشت

نصرالله پژمان فر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گوبا خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درباره بیانات مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان شرقی اظهار کرد: فرمایشات به حق و به جای امروز مقام معظم رهبری به خوبی نشان داد که ایشان با درایت و هوشیاری تمامی جریانات و اتفاقات کشور را رصد می کند.

وی افزود:صحبت های امروز مقام معظم رهبری درباره طرح آشتی ملی که از سوی برخی جریانات و چهره های سیاسی مطرح شده است به خوبی بیان کننده این است که ملت و مردم ایران به چنین طرح هایی بها نمی دهند و نخواهند داد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: ملت ایران در تمامی مقاطع پس از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای حمایت از امام و انقلاب پیشگام و پیشقدم بوده است از این رو هیچگاه مسئله قهر و آشتی از سوی آنها مطرح نشده است که امروز نیازمند طرح وحدت یا آشتی ملی باشند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ایران با حضور در مراسم هایی همچون ۲۲ بهمن ثابت کردند که پشتوانه نظام جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری هستند از این رو طرح مباحثی چون آشتی ملی در فضای فعلی کشور جایی ندارد و نخواهد داشت.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.