خودرو

نقدینگی مهم‌ترین چالش صنعت خودرو است

نقدینگی مهم‌ترین چالش صنعت خودرویک کارشناس صنعت خودرو گفت: با اقدامات اشتباهی که از طرف دولت صورت گرفت، مشکل نقدینگی در سال جاری از بزرگترین چالش‌های صنعت خودرو خواهد بود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  امیرحسن کاکایی درباره وضعیت صنعت خودرو در سال جاری اظهار کرد: امیدواریم دولت رویه‌ای که در انتهای سال ۹۷ برای خودرو گرفت را ادامه داده و اجازه دهد تعیین قیمت خودرو بر اساس حاشیه بازار باشد و سعی کند تا موانع تولید برطرف شود، اگر این اتفاق بیفتد تولید خودرو پرتیراژ یک روند عادی خواهد یافت و قیمت این خودرو‌ها کاهش می‌یابد و به یک قیمت منطقی خواهد رسید.

این کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه تقاضای زیاد بازار همه براساس نیاز نیست بلکه برای حفظ ارزش دارایی‌ها و سودی است که قیمت بازار دارد، افزود: اگر قیمت به حالت منطقی برگردد این صنعت با کمبود تقاضا مواجه خواهد شد و یکی از مشکلات خودروسازان در سال جاری همین خواهد بود.

وی با بیان اینکه خودروسازان برای اینکه خودرو‌هایی با مدل جدید تولید کنند نیاز به نقدینگی خواهند داشت، اما با اقدامات اشتباهی که دولت انجام داد خودروسازان با زیان انباشته روبه رو شدند و توان سرمایه گذاری زیاد را نخواهد داشت در نتیجه تنوع تولید کاهش خواهد یافت.

کاکایی با اشاره به مشکلات نقل و انتقالات پول به دلیل تحریم خاطرنشان کرد: اگر این موضوع برطرف نشود خودروسازان برای تهیه قطعات و مواد اولیه نیز به مشکلات زیادی روبه رو خواهند شد.

این کارشناس صنعت خودرو با اشاره به مشکلاتی که برای واردات فناوری با توجه به تحریم کشور با آن مواجه است، افزود: بنابراین باید این فناوری‌ها توسعه یابد اما، بالطبع با توجه به مشکل نقدینگی، خودروسازان نمی‌توانند برای آن سرمایه گذاری کنند.

کاکایی تاکید کرد: سرمایه گذاری باید برای توسعه فناوری‌های کلیدی از طرف دولت صورت بگیرد به دلیل اینکه در حالت عادی این فناوری‌ها در کشور صرفه اقتصادی ندارد و توسعه آن از توان خودروسازان خارج است و دولت باید این مشکل را برطرف کند تا مالکیت فناوری داشته باشیم و در شرایط تحریمی بتوانیم تولید را ادامه دهیم.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.