سعید ناجی فرماندار شهریار

فرماندار شهریار:

نقش خبرنگاران در برقراری عدالت اجتماعی پررنگ است

نقش خبرنگاران در برقراری برابری اجتماعی که در همه جوامع ایجاد شده است بسیار مهم بوده و وظیفه شما اگر از این بُعد نگاه کنید بسیار سنگین و بسیار ارزشمند است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، سعید ناجی فرماندار شهریار در همایش چشم بیدار که در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد اظهار داشت: یکی از حقوقی که افراد باید از آن بهره مند شوند و ممکن است در سایه تنگ نظری ها و یا قانون شکنی ها و یا قانون گریزی ها آن حقوق محقق نشده باشد و مردم به آن نرسیده باشند حقی است که در سایه ایجاد شرایطی برای فراهم شدن آگاهی لازم در جامعه باید به وجود بیاید. حق برخورداری از اطلاعات صحیح و تبادل اطلاعات درست در بین افراد جامعه و کسانی که می خواهند فکر کنند موجب افزایش آگاهی عمومی خواهد شد .

ناجی گفت: در حقیقت تمام دنیا دموکراسی را پذیرفته‌اند و در کشور ما هم به اسم دموکراسی دینی شناخته شده و به عنوان یکی از بهترین شیوه های حکومت داری پذیرفته شده است و با گذر از حوزه ها و دوره های مختلف حکومتهای مختلف رسیده اند به اینکه این شیوه حکومت داری بهترین شیوه است اما پایه ها و ارکان هایی هم دارد .

وی افزود: کانون حاکمیت، مردم تلقی می شوند و برای آن که مردم قبول کنند و رضایت داشته باشند قرار است تا مردم در شرایط برابری قرار گیرند. آزادی برای مردم باید تعیین شود از جمله آزادی اندیشه و عقاید که نقش شما دوستان رسانه ای و نقش فعالان در حوزه اطلاع رسانی،  تحلیل صحیح و پرداختن درست به موضوعات و در نهایت روشنگری در جامعه است که شما به آن می پردازید.

فرماندار شهریار گفت: نقش خبرنگاران در برقراری برابری اجتماعی که در همه جوامع ایجاد شده است بسیار مهم بوده و وظیفه شما اگر از این بُعد نگاه کنید بسیار سنگین و بسیار ارزشمند است. وظیفه من مسئول هم این است که توجه ویژه به وظیفه شما داشته باشم. من به عنوان یک مسئول باید متوجه این مسئولیت سنگین شما باشم و به همان میزان هم شأن شما را در نظر بگیریم و احترام زیادی برای شما خبرنگاران قائل شویم و شما عزیزان نیز باید به مقام و شأن خودتان به شکل خاص توجه داشته باشید و بتوانید وظیفه خود را به درستی انجام دهید.

وی بیان داشت: هر دو وظیفه داریم فضا را به گونه ای رقم بزنیم که جایی برای القا تفکرات پوپولیستی وجود نداشته باشد و کسانی بیشتر از اطلاع رسانی رسانه ای و تبادل اطلاعات واهمه دارند که بیشتر تمایل دارند به این تفکرات بپردازند و هر چه شما پررنگ تر صحیح تر و مسئولانه تر در این حوزه قدم بردارید عرصه را برای آن کسانی که علاقه مند به تفکرات پوپولیستی دارند تنگ تر می‌کنید و شما فضا را به گونه ای رقم می زنید که مردم بتوانند به صورت صحیح تصمیم گیری کنند و در انتخابات نیز به همین صورت است.

سعید ناجی فرماندار شهریار

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.