جنگ اقتصادی

نقش مردم در مقابله با جنگ اقتصادی چیست؟

اگر رهنمودهای رهبری عملیاتی شود و مردم از کالای خارجی اعراض کنند ما قطعاً می‌توانیم اقتصاد ملی خود را تقویت کنیم.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از مشرق، رهبر انقلاب در دیدار با کارگران درباره‌ نقش «اتاق جنگ آمریکا» علیه ایران صحبت کرده و فرمودند: «دشمنان ما فهمیده‌اند و دانسته‌اند که در جنگ سخت نظامی طرْفی نخواهند بست… این را می‌دانند که اگر وارد درگیری و برخورد سخت و نظامی با ما بشوند، پایشان گیر می‌افتد. بله، به ما ضربه می‌زنند، امّا خودشان ممکن است چند برابر ضربه بخورند؛ این را فهمیده‌اند… امروز آنچه مطرح است برای دشمنان ما، جنگ اقتصادی است. اتاق جنگ آمریکا علیه ما عبارت است از وزارت خزانه‌داری آمریکا که همان وزارت اقتصاد و داراییشان است؛ آنجا اتاق جنگ با ما است.»

در همین زمینه آیت‌الله محسن مجتهد شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به سخنان اخیر رهبر انقلاب مبنی بر اینکه اتاق جنگ آمریکا علیه کشورمان وزارت خزانه‌داری این کشور است، به تشریح ابعاد این موضوع پرداخت و اظهار داشت:‌ مسلماً یکی از توطئه‌های فعلی استکبار علیه ایران توطئه‌های اقتصادی است چرا که آنها از طرفی تحریم‌ها را برنداشته‌اند و از سوی دیگر تهدیدهایی نیز در این زمینه انجام داده‌اند که احتمالاً در آینده مشخص می‌شود.

*امید دشمن به سوق دادن نارضایتی اقتصادی به تظاهرات سیاسی

آیت‌الله مجتهد شبستری با تأکید بر اینکه آمریکا حاضر نیست برجام را به صورت کامل بپذیرد، خاطرنشان کرد: آنها می‌خواهند اروپایی‌ها را با خود همراه کنند تا به ایران فشار وارد کرده و جمهوری اسلامی را متهم به دخالت در مسائل منطقه‌ای کنند و به موضوعات موشکی کشورمان بپردازند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بنابراین دشمن امید بسته تا از این طریق برای مردم مشکلات اقتصادی و معیشتی ایجاد کند و سعی کند با تحریک مردم آنها را به سمت تظاهرات سیاسی سوق دهد.

*دشمن به هیچ وجه نا امید نیست

وی در همین زمینه به آشوب‌های دی ماه ۹۶، به بهانه اعتراضات اقتصادی اشاره کرد و گفت: وقتی توطئه دشمن در این زمینه مشخص شد مردم این آشوب‌ها را محکوم کردند هر چند دشمن به هیچ وجه در این زمینه ناامید نیست.

*نقش وزارت خزانه‌داری آمریکا در آشوب‌های دی‌ماه

آیت‌الله مجتهد شبستری با تأکید بر اینکه قطعاً دشمنان از جمله وزارت خزانه‌داری آمریکا در اغتشاشات دی‌ماه نقش داشته‌اند، یادآور شد: به همین دلیل رهبر معظم انقلاب فرمودند که وزارت خزانه‌داری آمریکا اتاق جنگ برای مسائل اقتصادی کشورمان است و در مقابل نیز لزوم حمایت از مصرف کالای ایرانی را مطرح کردند که یک امر اساسی است.

وی تأکید کرد: در مباحث داخلی آن طور که دشمن می‌خواست موفق نشد چرا که مردم در شهرستان‌ها علیه شورش‌گران به خیابان‌ها آمدند و کسانی که شعارهای ساختارشکنانه می‌دادند را محکوم کردند لذا مشخص است که ریشه و سرنخ این اتفاقات در خارج بوده و مردم برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات باید هوشیار باشند.

عضو جامعه روحانیت مبارز در ادامه به نقش مردم در این جنگ اقتصادی اشاره کرد و گفت: اگر رهنمودهای رهبری عملیاتی شود و مردم از کالای خارجی اعراض کنند ما قطعاً می‌توانیم اقتصاد ملی خود را تقویت کنیم.

* دولت باید با واردات بی‌رویه و قاچاق مقابله کند

وی افزود: از سوی دیگر دولت باید با واردات بی‌رویه و قاچاق مقابله کند اما هنوز آن طور که باید و شاید این اتفاق رقم نخورده و مردم نیز به مصرف کالای ایرانی ایمان ندارند.

آیت‌الله مجتهد شبستری به لزوم تقویت کیفیت کالاهای ایرانی در مقابل کالاهای خارجی اشاره کرد و گفت: فرهنگ عمومی مردم نسبت به مصرف کالای داخلی باید اصلاح شود.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.